Vasas FC - Austria Wien

2023. január 17. 13:00

Helyszín: Törökország, Belek
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! 13:00 órakor (helyi idő szerint 15 órakor) kezdődik csapatunk negyedik téli felkészülési mérkőzése az osztrák élvonalbeli Austria Wien ellen a törökországi Belekben.
A találkozót a Calista Football Centeren rendezik. Jelenleg 14, felhős Celsius-fokos időjárásban lépnek pályára az együttesek.
A lila-fehér bécsi klub január 15-én érkezett Belekbe, ahol első edzőmérkőzését a Vasas ellen vívja meg. Januári felkészülésük során már a csehországi Brno és az osztrák Traiskirchen ellen is pályára léptek: a csehek ellen 4-3-ra kikaptak, míg az osztrákokkal szemben 3-2-es győzelmet arattak. A fényes múltú osztrák egyesület 24 bajnoki címmel büszkélkedhet, emellett 27-szeres osztrák kupagyőztes is. BEK-elődöntőben és -negyeddöntőben, illetve KEK-döntőben is szerepelt már korábban ellenfelünk. A Vasas és az Austria Wien történelmét tekintve érdekes egybeesés, hogy a lila-fehér bécsi egyesületet ugyanazon évben, csupán négy nappal korábban alapították hivatalosan.
A tavalyi évben az osztrák rájátszás során a harmadik helyig menetelő alakulat az őszi szezonra már nem tudta átmenteni formáját, ám a jelenleg hetedik helyen álló csapat 1 pont távolságra van a rájátszást érő 6. helyezéstől, így továbbra is versenyben van az európai selejtezőket érő helyekért.
A bajnoki alapszakasz hátralévő részében azonban biztos, hogy nem Manfred Schmid, a lila-fehéreket másfél évig irányító tréner ül majd a kispadon, hiszen decemberi szerződésbontása után január 3-án az osztrák klub honlapján jelentette be új vezetőedzőjét, a német Michael Wimmert, aki legutoljára a Bundesligában szereplő Vfb Stuttgart trénereként dolgozott. Külön előzetes figyelmet érdemel a 3,5 millió euróra taksált 20 éves középpályás, Matthias Braunoeder, illetve az ősz folyamán 8 gólig jutó Dominik Fitz. Az Austria Wien csapatunk téli felkészülési programjában szereplő ellenfeleink között kiemelkedő nimbuszú klub, jelenlegi játékoskerete megközelítőleg 23 millió euró összértékű. Az FK Austria Wien csapata 24-szeres osztrák bajnok és 27-szeres osztrák kupagyőztes.
Szurkolóink számára fontos információ a mérkőzések összeállítását tekintve, hogy szakmai stábunk tudatosan építette fel a csapat felkészülési menetrendjét, ezért a játékosok fokozatosan kapták a terhelést: míg az első edzőmeccsen mindenki 45 percet játszott, addig a második - dupla - programon már első osztályú, de középerős ellenfelekkel 90 percet játszottak a labdarúgók, míg a mai napon elérkeztünk a csúcsterheléshez, ahol kiemelkedően erős együttesek ellen szintén 90-90 perc játékidő jut a labdarúgóknak.
Jova Levente és Litauszki Róbert a České Budějovice elleni edzőmérkőzésen sérültek meg: kapusunk jobb lábában a combhajlító izom problémás, védőnk pedig egy rossz mozdulat következtében a farizmában érzett fájdalmat. Labdarúgóink kezeléseket kapnak, a diagnózis folyamatban.
Csapatunk fehér mezben és nadrágban, míg osztrák ellenfelünk lila szettben lép pályára.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

1'
A játékvezető a sípjába fújt, csapatunk indította útjára a labdát.
5'
A mérkőzés elején labdabirtoklási fölényben játszik az Austria Wien. Az első helyzetet is ellenfelünk dolgozta ki: Gruber tette ki a labdát a szélen meginduló Fitznek, aki visszaadta Grubernek a játékszert, majd a tizenhatos előteréből eleresztett lövését Dombó ütötte ki.
8'
Radó remekül indult a védők mögé, Hegedűs hajszálpontosan ívelte a labdát támadónk elé, aki elől az utolsó pillanatban a tizenhatos vonalán menteni tudott.
15'
Hegedűs egy rossz labdaátvétel után a tizenhatosunkon labdát veszített, Dovedan megszerezte a játékszert és laposan a rövid sarokba lőtt (0-1).
18'
Kényszerű cserét hajtottunk végre: Pátkai helyére Szilágyi érkezett.
19'
Egy jobb oldali szöglet után kavarodás volt a kapunk előterében, ellenfelünk lőni tudott, azonban Dombó hárított.
21'
Berecz a középpályán gyorsított az osztrák csapat védelmére, a jobb oldalon felfutó Szivacski elé passzolt, játékosunk beadását viszont az ellenfél blokkolta.
24'
Hegedűs az ellenfél térfelén szabálytalan volt Dovedannal szemben, a játékvezető sárga lappal jutalmazta a megmozdulását.
27'
Ellenfelünk a bal oldalon vezetett támadást, azonban a középpályán Szivacski szabálytalan volt. A szabadrúgásból nem alakult ki veszélyes szituáció.
28'
A szabadrúgás után ellentámadást indítottunk. Szalai került helyzetbe, ám a lövését az utolsó pillanatban egy osztrák védő blokkolni tudta.
30'
Egy rossz osztrák felszabadítás után Deutsch elé került a labda. Játékosunk kapura lőtt, azonban próbálkozása elakadt az ellenfél játékosában, szöglettel jöhetünk. A sarokrúgás viszont elszállt a kapu előtt, így nem tudtunk veszélyeztetni.
31'
Radót állították meg szabálytalanul, támadónk ápolásra szorult, ezért egy percig állt a játék.
35'
Braunöder lent maradt a földön, ismét áll a játék.
39'
Egy középpályás labdavesztés után ellenfelünk indított gyors támadást, aminek a végén Gruber lőni tudott, amit blokkoltunk.
41'
Ellenfelünk ismét támadást vezetett a jobb oldalunkon, majd a beadást Iyinbor kifejelte, Ranftl pedig átvette a megpattanó labdát és 25 méterről a hosszú sarok felé lőtt, de Dombó magabiztosan védett.
45'
Az osztrák csapat az első félidő egészében labdabirtoklási fölényben játszott, folyamatos letámadásokkal próbálkoztak, helyzeteket azonban nem tudtak kialakítani, az egyetlen gólt is csupán egy védelmi hibánk után tudták megszerezni. A játékvezető egy percet hosszabbított, ezt követően egygólos hátránnyal vonultak a csapatok pihenni.
46'
A szünet után ellenfelünk a Wedl - Kopp, Handl, Meisl - Kreiker, Jukic, Braunöder, Polster - Keles, Dovedan, Fitz összeállításban folytatja a játékot, tehát lejött a pályáról Baltaxa, Holland, Gruber, Ranftl, Teigl és Martins, helyükön Meisl, Handl, Kreiker, Jukic és Kopp álltak be. Nálunk nem volt változtatás.
53'
Braunöder cselezett tizenhatosunk előterében, majd gyenge lövéssel próbálkozott, Dombó magabiztosan fogta a labdát.
54'
Radó ellen elkövetett szabálytalanság után szabadrúgás következett, Hidi labdája viszont nem volt veszélyes.
55'
Kondás Elemér vezetőedző kettős cserét hajtott végre: Radó és Szalai helyén Holender és Géresi folytatja a játékot.
57'
Hegedűs szabálytalanul állította meg a kapunktól 25 méterre Jukicot. A sértett végezte el a szabadrúgást, az erős lövést Dombó szögletre ütötte.
59'
Dovedan a tizenhatos magasságában lőtt bal lábbal, a labda viszont a hosszú kapufa mellett hagyta el a játékteret.
61'
Ellenfelünk kettőt cserélt: Braunöder és Dovedan jött le, helyettük Smrcka és Tabakovic folytatják a játékot.
65'
Polster indult meg a bal szélen, majd a hosszún érkező Keles elé lőtte a labdát, aki egy érintésből a kapunkba lőtt (0-2).
71'
Szivacski hosszan indította a remek ütemben kilépő Holendert, aki a kapujából kifutó hálóőr mellett megtolta a labdát, majd higgadtan a kapu lőtt (1-2).
72'
Egy perccel később ellenfelünk sajnos válaszolni tudott: Handl Kreikert indította, ő Fitznek készítette le a labdát, aki kilőtte a hosszú sarkot (1-3).
77'
Hegedűs adott el egy labdát, amit Jukic bal lábbal átvett a kapunktól 20 méterre, ebből a helyzetből ellenfelünk nem tudta növelni az előnyét.
81'
Fitz a bal oldalról tekerte a labdát a hosszú sarok felé, Tabakovic tökéletesen érkezett és Dombó kezébe rúgta a játékszert.
82'
Kopp sárga lapot érő szabálytalanságot követett el Holenderrel szemben, ami után a két fél között kisebb nézeteltérés alakult ki.
85'
Holender tört be a tizenhatoson belülre több játékos között, ezúttal is csak szabálytalanul tudták megállítani támadónkat, ám a játékvezető sípja néma maradt.
89'
Berecz Zsomborral szemben szabálytalankodott Polster, a megmozdulás sárga lapot ért.
90'
A játékvezető nem hosszabbított, 3-1-es vereséget szenvedtünk az Austria Wien ellen.