Újpest FC - Vasas FC

2023. május 06. 14:00

Játékvezetők: Karakó Ferenc (asszisztensek: Buzás Balázs és Horváth Róbert, tartalékjátékvezető: Vad II. István)
Helyszín: Szusza Ferenc Stadion
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! Csapatunk kora délután - 14 órától - az Újpest FC ellen lép pályára OTP Bank Liga 30. fordulójában.
A Puskás Akadémia elleni névsorhoz képest egy helyen változtatott szakmai stábunk a kezdő tizenegyünkön, így az Uram - Szivacski, Otigba, Baráth, Silye - Hinora, Berecz, Urblík, Szilágyi - Holender, Novothny felállásban futunk neki a találkozónak. Cserepadunkon ezúttal Jova, Dombó, Litauszki, Hidi, Ihrig-F., Hidi M, Ódor, Iyinbor, Cipf, Hegedűs, Zimonyi és Balogh kapott helyet. Pátkai Máté, Faragó Bálint és Vida Máté műtét utáni rehabilitációja még zajlik, így rájuk továbbra sem számíthat szakmai stábunk.
Az Újpest FC kezdő tizenegyét a Nikolic - Kastrati, Antzoulas, Abdoulaye, Antonov - Mack, Onovo, Simon, Varga, Csoboth - Goure névsor alkotja, míg Nebojsa Vignjevic vezetőedző kispadján Banai, Boumal, Mörschel, Szabó, Ambrose, Mucsányi, Jakobi, Jevtovski, Pauljevic, Kovács és Borello csereként kapott helyet.
Együttesünk tiszta fehérben, míg ellenfelünk lila szerelésben lép pályára.
3880 a hivatalos nézőszám.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

0'
A játékosok már vonulnak ki a pályára, hamarosan kezdődik az Újpest elleni mérkőzésünk.
1'
Karakó Ferenc a sípjába fújt, csapatunk kezdte a meccset.
3'
Holender passzolt Hinorának, majd kitette a labdát Szilágyinak, aki középre tekert, azonban Nikolic lehúzta a labdát.
4'
Goure tartotta meg a labdát a jobb oldalon, majd visszatette lövésre a támadással felfutó Simonnak, ám az Újpest szélsője a kapunk mellé lőtt.
9'
Kastrati indította Simont, aki középre adott volna, azonban Baráth blokkolni tudott, ráadásul a labda is visszapattant az Újpest játékosára, így kirúgással jöhetünk.
14'
Hinora verte meg egy csellel Kastratit a bal szélen, majd középre gurított, azonban a labda elment keresztbe a kapu előtt.
17'
Diaby becsúszása után Novothny maradt lent a földön, támadónkat ápolni kell.
19'
Egy rossz felszabadítás után Simon elé került a labda, aki kapura lőtt, azonban lövését Baráth blokkolta az ötösnél.
21'
Urblík szorult ápolásra, szerencsére tudja folytatni a játékot.
26'
Urblík kapott sárga lapot, miután rálépett Csoboth lábára.
28'
Diaby és Novothny ugrott fel fejelni, majd a levegőben az Újpest védője lekönyökölte támadónkat, akit viszont ápolni kell.
31'
Holender húzta vissza Diabyt a félpályánál, sárga lap.
33'
Urblík volt szabálytalan Simonnal szemben a tizenhatosunk előterében, szabadrúgással jöhet az Újpest.
34'
A megítélt szabadrúgást Antonov végezte el, aki azonban a jobb kapufa mellé tekert.
35'
Urblík vette el a labdát Diabytól, majd Holenderhez továbbított, aki egyből középre adott, az érkező Hinora viszont a kapu fölé fejelt.
37'
Megszereztük a vezetést! Berecz vezette a kontratámadásunkat, majd kitette a labdát a szélen meginduló Silyének, aki egyből középre gurított és a hosszún, remek ütemben érkező Holender hat méterről kilőtte a bal alsó sarkot (0-1).
42'
Egyenlített az Újpest. Antonov bal oldalról elvégzett szöglete után Antzoulas érkezett középen és fejelt Uram kapujába (1-1).
43'
Goure szerzett labdát a félpályánál, majd Onovóhoz passzolt, aki visszatette lövésre a labdát Csobothnak, 11 méterről eleresztett lövését Uram magabiztosan védte.
45'
Vége az első játékrésznek, 1-1-es állással mentünk a szünetre.
45'
2 perc hosszabbítás lesz az első félidő végén.
46'
Félidőben egy helyen változtattunk: Otigba helyett Iyinbor érkezett a második játékrészre, míg az Újpest változatlan felállásban folytatja a mérkőzést.
50'
Novothny lépett oda keményen Antzoulasnak, sárga lap.
52'
Antzoulas fájlalja a derekát, ápolni kell az Újpest játékosát.
57'
Hármas csere a hazaiaknál: Goure, Mack és Simon hagyta el a pályát, helyettük Pauljevic, Boumal és Ambrose érkezett.
60'
Cseréltünk mi is: Szilágyi helyett Ódor érkezett a folytatásra.
64'
65'
Kastrati visszagurítása után Pauljevic 11 méterről jócskán a kapunk fölé lőtt.
69'
Ambrose tette ki a labdát a szélen érkező Kastratinak, aki egyből középre adott, ám Pauljevic a kapunk mellé fejelt.
70'
Cseréltünk: Hidi váltotta Holendert.
71'
Változtatott az Újpest is: Varga helyett Mörschel érkezett a folytatásra.
76'
Berecz indítása után Novothny lépett ki, majd kiszorított helyzetből kapura lőtt, ám a visszaérkező Antonov becsúszva blokkolt, míg a játékvezető les miatt szabadrúgást ítélt az Újpest javára.
79'
Csere az Újpestnél: Borello váltotta Kastratit.
81'
Hidi végezhetett el szabadrúgást, melyet a röviden érkező Diaby szögletre fejelte ki az oldalvonalon túlra. A bedobást Baráth végezte el, azonban az Újpest védői tisztázni tudtak.
83'
Két helyen változtattunk: Urblík és Hinora hagyták el a pályát, helyettük Hidi M és Cipf érkeztek a hátralévő percekre.
88'
Csoboth a jobb oldalról középre adott volna, azonban Szivacski szögletre tisztázott. A sarokrúgást Antonov végezte el, középre tekert, ám a labda hosszú volt a lendületből érkező Diabynak.
89'
Antonov újabb szöglete után Antzoulas fejelt kapura, a rövid sarokba tartó labdát Uram ütötte ki bravúrral.
90'
5 perc lesz a ráadás.
93'
Berecz kapott sárga lapot reklamálásért.
95'
Antonov ívelése után Ambrose fejelte át a labdát Csobothnak, aki elesett a tizenhatoson belül, a videóbíró lehetséges büntetőt vizsgált. A videóbírózás után pedig Karakó Ferenc játékvezető lefújta a találkozót.
96'
Folytatás május 13-án, szombaton 14:15-től - az OTP Bank Liga 31. fordulójában: akkor a ZTE együttesét fogadjuk majd az Illovszky Rudolf Stadionban. Addig sem maradunk program nélkül, második csapatunk holnap, azaz vasárnap 11 órakor a Sényő-Carnifex FC csapatával mérkőzik meg az NB III. Keleti csoportjának 36. fordulójában. Köszönjük, hogy szurkolóink ezúttal is a helyszínről buzdították csapatunkat! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!