REAC - Vasas FC II

2023. január 25. 14:30

Helyszín: (NB III) Szántóföld utcai Sporttelep
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
Hamarosan, 14:30 órakor kezdődik NB III-as csapatunk harmadik idei felkészülési mérkőzése a REAC Szántóföld úti sporttelepének műfüves pályáján.
Rákospalotán plusz 4 Celsius fok, felhős idő és szélcsend van.
Mai ellenfelünk a BLSZ I. osztályában a 2. helyen telelt, 2 ponttal lemaradva az első Unione FC mögött.
A REAC keretéből Honti Attila Zsolt, Micheller Tamás Antal, Tóth Márk és Török Csaba azok a játékosok, akik korábban már megfordultak Angyalföldön.

1'
Elkezdődött a mérkőzés. Mi indítottuk el a labdát. Csapatunk tiszta pirosban, míg ellenfelünk sárga-kék szerelésben.
7'
Egy jobb oldali beadást Micheller fejelt 10 méterről a léc alá. 1-0.
16'
Az első negyedórában a hazaiak nagy iramot diktáltak. Kezdünk magunkhoz térni. Farkas Jeromos tette ki a bal szélen felfutó Mamusitshoz a labdát, aki egy jó csel után 12 méterről, a bal összekötő helyéről ballal 1 méterrel bombázott a felső léc fölé.
29'
Riesz ugrott ki középen, eltolta védője mellett a labdát, majd 13 méterről ballal ellőtte a kapu előtt keresztbe a játékszert, ami a bal sarok mellett a hagyta el a játékteret, mintegy másfél méterrel.
39'
Farkas Bence indította egy tökéletes labdával Pócsot, aki lefutotta védőjét, majd a kapussal szemben 10 méterről ballal a jobb alsó sarok mellé lőtt.
42'
Farkas Jeromos végzett el szabadrúgást 25 méterről. Jobb lábas ívelése 2 méterrel szállt a bal felső sarok fölé.
44'
Rab játszotta magát tisztára 20 méterre a kaputól, középen, majd lapos jobb alsó sarok felé tartó lövését védte vetődve a kapus.
45'
Vége az első játékrésznek. A játék képe, és a gólhelyzetek alapján igazságosabb lenne a döntetlen.
46'
Csapatunk sort cserélt a második félidőre: Ménesi - Herrich, Forgó, Őri, Nemes - Kovács D., Necula, Szabó B. - Urbantsok, Szendeff, Birtalan, összetételben folytattuk a játékot.
50'
Szendeff futott be egy hosszú labdát, majd Birtalanhoz passzolt, aki 18 méterről a bal összekötő helyén ballal kapura csavarta a labdát, ám 1 méterrel a kapu fölé helyezte a labdát.
56'
Egy jobb oldali szögletünk után, az ötös előterében pattogott a labda. Leggyorsabban Forgó kapcsolt és elemi erővel, 6 méterről a léc alá bombázott. 1-1.
60'
Cserélt a REAC. Bejött: Mezei, Major, Tréfás, Szőllösi, és Pölöskei. Elhagyta a pályát Kaszala, Horváth, Faragó, Ujvári, és Gulyás.
64'
Kovács Dominik bal oldali beívelését Szendeff a rövid ötösnél felugorva megelőzte emberét, és a jobb felső sarok felé küldte a labdát, amit a kapus bravúrral tornázott ki a léc alól.
68'
Szabó Benjamin egy kipattanó labdát, elemi erővel lőtt a bal felső sarok felé, 18 méterről, középről, de Dulka ismét bravúrral kitornázta a labdát.
70'
Kapust cseréltek a hazaiak. Dulka helyén Popgeorgiev folytatta.
78'
Necula végzett el gyorsan egy szabadrúgást, 28 méterre a kapujuktól. A bal összekötő helyén szöktette Birtalant, aki 14 méterről kapásból lőtt, de a léc alá tartó labdát védte a kapus.
81'
Urbantsok adott be egy labdát az alapvonaltól a jobb oldalon. A 11-es pontnál érkező Birtalan a bal alsó sarok felé lőtte a labdát, de a kapus odaért, és vetődve védett.
83'
Csaknem megismétlődött a gólunk előtti szituáció, mert a kapu előtti kavarodás után, ismét Forgó lőhetett 12 méterről, ám egy védőről a jobb sarok mellé perdült a labda.
85'
Birtalan készítette le a labdát Nemesnek, aki 18 méterről kevéssel lőtt a kapu fölé.
91'
Hiába egykapuztuk végig a második félidőt, Ménesi bravúr kellett, hogy ne löjjön gólt a REAC. Major lépett ki egyedül, de Ménesi lecsente a lábáról a labdát. Folytatás január 28-án, szombaton 11:00 órától második csapatunk negyedik felkészülési mérkőzésén a Budaörs otthonába látogat.