Puskás Akadémia FC - Vasas FC

2023. február 03. 20:00

Játékvezetők: Vad II. István (asszisztensek: Márkus Tamás és Medovarszki János, tartalékjátékvezető: Káprály Mihály)
Helyszín: Pancho Aréna
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! Csapatunk ma este - 20 órától - a Puskás Akadémia FC vendégeként lép pályára az OTP Bank Liga 18. fordulójának nyitómérkőzésén.
Két igazán motivált csapat mérkőzik meg ma este a Pancho Arénában: ennek az egyik oka, hogy a házigazda Puskás Akadémia lépéshátrányba került a dobogóért küzdelemben, miután múlt héten vereséget szenvedtek a Mezőkövesd ellen, míg csapatunk számára három ponttal megnyílna a lehetőség a felzárkózásra, hiszen a kezdés előtt egyaránt 19 egységgel állt a 8. helyen a MOL Fehérvár FC, a 9. helyen a Mezőkövesd, mögöttük pedig az Újpest együttese.
A találkozót megelőző nyilatkozatában Kondás Elemér vezetőedzőnk elmondta, hogy egy nagyon gyors, támadó szellemű ellenfélre készült fel a csapat, de a Ferencváros ellen látott fegyelmezettséggel sikert érhetünk el Felcsúton, annak ellenére, hogy sérülések és eltiltások is nehezítették a stáb dolgát.
A meccs előtt jó hírként szolgált, hogy Hegedűs János meggyógyult, így pályafutása során először készülhetett Vasas-színekben NB I-es találkozóra, de hasonlóan pozitív fejlemény volt az is, hogy Hidi M Sándor fogászati beavatkozása után múlt héten ugyan még második csapatunkban futballozott, ezúttal viszont már az első kerettel tudott készülni, ráadásul mindketten a kezdő tizenegyben kaptak lehetőséget. Felépült sérüléséből Litauszki Róbert is, aki szintén keretben volt ma este, ám Jova Leventére és Silye Erikre továbbra sem számíthatott a stáb, sőt Baráth Botond sem épült még fel a Ferencváros elleni meccsen szerzett sérüléséből. Pátkai Máté szerdán térdműtéten esett át, otthonában gyógyul, míg Faragó Bálint és Vida Máté rehabilitációja továbbra is zajlik. Sajnálatosan két eltiltott játékosunk is volt ma: Holender Filip és Márkvárt Dávid begyűjtötték ötödik sárga lapjukat, így mindketten hiányoztak a Puskás Akadémia elleni mérkőzés névsorából.
Hamar eljött Uram János második első osztályú mérkőzésének ideje, hiszen a mindösszesen 21 esztendős hálóőr a Ferencváros elleni magabiztos teljesítményével és bravúrjaival – melyek közül egy szép mozdulat be is került a forduló védései közé - újra kivívta szakmai stábunk bizalmát. 24,7-es átlagéletkorú csapatunkban hálóőrünk előtt Iyinbor, Hegedűs és Otigba felelt a védelmi vonalért, míg a pálya két szélén Szivacski és Ódor játszotta be az alapvonalak közötti területet. Ezúttal Hidi M és Berecz jelentette csapatunk középső tengelyét, elöl pedig a Ferecnváros ellen is kivonuló Radó - Novothny - Cipf hármas alkotta támadósorunkat. A cserepadon újra helyet kapott három fiatal tehetségünk - Szilágyi, Sztojka és Szalai -, mellettük Dombó, Hidi, Géresi, Ihrig-F., Feczesin, Litauszki, Hinora, Deutsch és Zimonyi vártak bevetésre. 26,7 éves átlagéletkorú ellenfelünk a Tóth, Batik, Van Nieff, Slagveer, Stronati, Corbu, Favorov, Bartolec, Puljic, Nagy, Komáromi összeállításban lépett pályára. Hornyák Zsolt vezetőedző a Markek, Levi, Colley, Shahab, Noel, Golla, Gruber, Dusinszki, Kern cseresort nevezte keretébe.
Csapatunk piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és sportszárban, míg ellenfelünk kék szerelésben lép pályára.
968 a hivatalos nézőszám.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

0'
A csapatok kivonultak a pályára.
1'
A játékvezető a sípjába fújt, a Puskás Akadémia indította útjára a labdát.
2'
Radó végezhetett el szabadrúgást 25 méterre a Puskás Akadémia kapujától, ám a védők kifejelték a labdát, az ismétlést Berecz lőtte kapura, amit ezúttal is hatástalanítottak a hazaiak.
6'
Komáromi volt szabálytalan Hidi M-mel szemben, szabadrúgással jöhetünk. A labda mögé Radó állt, középre tekert, ahol Novothny átfejelte a labdát a hosszún érkező Hegedűsnek, aki azonban közelről a kapu fölé továbbította a játékszert.
13'
Megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia. Egy védelmi hibát használt ki ellenfelünk, a lecsorgó labdát Slagveer 10 méterről lőtte a hosszú sarokba (1-0).
16'
Cipf Dominik volt szabálytalan Corbuval szemben, sárga lap.
20'
Nagy Zsolt lökte fel hátulról Radót a félpályánál, azonban a megmozdulása nem ért sárga lapot.
25'
Szivacski húzta vissza az oldalvonal mellett a meginduló Komáromit, szabadrúgással jöhettek a hazaiak. A megítélt pontrúgást Bartolec végezte el, középre tekert, ám Uram kiöklözte a labdát a mezőnybe.
28'
Corbu akadályozta meg a szabadrúgásunk elvégzését, sárga lap.
29'
Radó bal oldalról elvégzett szögletét Otigba fejelte tovább, ám egy felcsúti játékos beleért, így újabb sarokrúgással jöhetünk. A második szögletet követően ismét Otigba volt a labda útja, ám védőnk mellé lőtt.
32'
Nagy Zsolt fejelte középre a labdát, a támadással érkező Corbu kapura lőtt, azonban próbálkozása Otigba lábáról vágódott le.
33'
Van Nieff kapott sárga lapot, miután arcon könyökölte Bereczet.
38'
Mezőnyben folyik a játék, a kapuk nem forognak veszélyben.
43'
Corbu indult volna meg a szélen, azonban Cipf megállította a hazaiak játékosát.
45'
A játékvezető nem hosszabbított az első félidő végén, így 1-0-s hazai vezetéssel megyünk pihenni a szünetre.
46'
Kezdetét vette a második játékrész, a szünetben két helyen változtattunk: Radó és Cipf jöttek le a pályáról, helyettük Zimonyi és Ihrig-F. érkeztek.
47'
Egy bedobás után Bereczhez került a labda, majd Ihrig-Farkashoz továbbított, aki két védő között kibújt, azonban lövését Tóth lábbal védte.
53'
A hazaiak vezettek egy támadást középen, melynek végén Hegedűs blokkolni tudott.
56'
Ismét két helyen változtatott Kondás Elemér vezetőedző: Hegedűs és Hidi M hagyta el a játékteret, helyettük Hidi és Szilágyi érkeztek.
57'
Egyenlítettünk! Ihrig-F. cselezgetett befelé a szélen, majd középre adott és támadással felérkező Berecz kapásból vette be Tóth kapuját.
60'
Zimonyi indította a bal szélen meginduló Ódort, aki külsővel középre tette a játékszert, ám a hosszún érkező Novothny épphogy lemaradt a labdáról.
62'
Kettős csere a hazaiaknál: Van Nieff és Puljic jöttek le, helyettük Levi és Colley érkezett a folytatásra.
67'
Zimonyi vezette a labdát középen, majd Ihrig-Farkast próbálta volna kiugratni, azonban a hazaiak játékosa lekapcsolta a támadásunkat.
69'
Ihrig-F. lőtt kapura a hazaiak tizenhatosán belül, ám Batik blokkolni tudott.
70'
Ódor kapott sárga lapot, miután Levivel szemben volt szabálytalan.
73'
Csere a Puskás Akadémiánál: Komáromi helyett Dusinszki lépett pályára.
76'
Zimonyi tette le lövésre a labdát a tizenhatos sarkánál helyezkedő Novothnynak, ám próbálkozását a hazaiak blokkolták.
80'
Hidi végezhetett el szabadrúgást 30 méterről, középre ívelését kifejelték a védők.
82'
84'
Kondás Elemér vezetőedző újabb cserét hajtott végre: Iyinbor hagyta el a játékteret, helyette Litauszki érkezett a hátralévő percekre.
87'
Változtatott a Puskás Akadémia is: Slagveer ment le, helyette Gruber érkezett.
89'
Favorov végzett el szabadrúgást 25 méterről, lövése a felső lécen csattant.
90'
Három perc lesz a ráadás.
93'
Zimonyi tette át a labdát Ihrig-Farkasnak, aki befelé cselezett, ám lövését blokkolták a felcsúti védők.
94'
Vége a mérkőzésnek, 1-1-es döntetlent játszottunk a Puskás Akadémia vendégeként.
95'
Folytatás február 7-én, kedden: 19 órától a MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a Budapest Honvéd FC csapatát fogadjuk hazai pályán, majd 12-én - vasárnap 17:30-kor - az Újpest FC ellen lépünk pályára az Illovszky Rudolf Stadionban az OTP Bank Liga 19. fordulójában. Második csapatunk vasárnap - 11 órától - a Csepel ellen fejezi be a téli felkészülési időszakot. Köszönjük, hogy drukkereink ezúttal is a helyszínről buzdították csapatunkat! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!