2023. március 19. 14:00

Játékvezetők: Dombi Olivér. Asszisztensei: Holpár Gergely és Turi Miklós
Helyszín: (NB III) NAV Pasaréti úti Sporttelep
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!

Hamarosan, 14:00 órakor kezdődik második csapatunk bajnoki mérkőzése az NB III Keleti csoportjának 26. fordulójában a Pénzügyőr SE Pasaréti úti Sporttelepén.
Ellenfelünk 38 ponttal a 7. helyen található, hat ponttal szereztek többet, mint csapatunk, és hat helyezésszámmal állnak előttünk.
Hat PSE labdarúgó játszott korábban a Vasas színeiben, így Bartos Julián, Bartos Norbert, Bessenyei Barnabás Attila, Gál Márk, Popovics Bertold Mihály és Steer Bence vasárnap kora délután ellenfélként játszhat ellenünk.
A Pénzügyőr SE győzelemmel hangolt ellenünk, miután Bíró Ákos duplájával és Urbin Martin találatával idegenben 3-1-re legyőzte a DVSC II. csapatát az előző játéknapon. Az elmúlt öt tavaszi fordulóban háromszor nyertek (– Hatvan 3-1, - Füzesgyarmat 3-2, DVSC II – 1-3), egyszer döntetlent játszottak (Békéscsaba II – 1-1) és ugyanennyiszer szenvedtek vereséget (– Kisvárda II 1-2).
Mint ismeretes, a 7. fordulóban, 2022. szeptember 4-én, otthon Cipf duplájával és Hidi M találatával 3-0-ra legyőztük mai ellenfelünket.

1'
Csapatunk tiszta pirosban, míg ellenfelünk tiszta zöldben. A találkozót a hazaiak kezdték.
26'
Egy jobb oldali hazai támadás végén Urbinhoz pattant a labda, aki a jobb oldali öt és feles sarkától lőtt, de Puskás lábán megpattanva centikkel kerülte el a jobb felső sarkot.
28'
Kovács Dominik kapott sárga lapot kezezésért.
31'
Bene kapott sárga lapot felvágásért.
34'
Radó kapott egy kitűnő labdát jobbról, Pócstól, középen átvette, egy visszahúzós csel után 14 méterről lőtt, de egy hazai védő lábáról a jobb sarok mellé perdült a labda.
42'
Feczesin kapott sárga lapot rúgásért.
45'
Véget ért az első félidő. Kiegyenlített mérkőzés.
46'
A szünetben nem volt csere.
52'
Herrich kapott sárga lapot rúgásért.
55'
Csapatunk cserélt. Molnár és Kovács D. helyére Varga és Huszár állt be.
57 '
A hazaiaknál Bíró kapott sárga lapot.
58'
A hazaiak is változtattak. Popovics és Bíró helyén Megyeri és Varga folytatta.
62'
Varga Örs egy baloldali beívelést 12 méterről fejelt a jobb felső sarok fölé.
64'
Feczesin a jobb összekötő helyéről, 7 méterre a kaputól átemelte a labdát a kapus felett, ám a játékszer a jobb felső sarok mellé szállt mintegy fél méterrel.
65'
Pócsot. Mamusits váltotta csapatunkban.
72'
Mamusits futott el a jobb összekötő helyén, majd egy esernyő csellel átjátszotta védőjét, ezután lekezelte a labdát, és megcélozta a bal alsó sarkot, ám a labda elakadt a kivetődő kapusban.
78'
Bartos és Labát hagyta el a pályát a hazaiaknál, helyeikre Tóth D. és Kiss D. álltak be.
85'
Urbin helyén Kovács J. a pályán a hazaiaknál.
88'
Feczesin készítette le lövésre a labdát Mamusitsnak, aki 15 méterről lőtt, ám a hazaiak kapusa, Puskás B. bravúrral védett.
92'
Két perc hosszabbítás után, véget ért a mérkőzés, amelyen a gólhelyzeteink alapján közelebb álltunk a győzelemhez. Egy hét múlva, március 26-án vasárnap 11:00 órakor, az NB III Keleti csoport 27. fordulójában a Tiszaújváros csapatát fogadjuk, hazai pályánkon. Köszönjük, hogy szurkolóink ezúttal is a helyszínről buzdították csapatunkat! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!