Paksi FC - Vasas FC

2023. július 01. 11:00

Játékvezetők: Zierkelbach Péter
Helyszín: Paksi FC Stadion
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! Csapatunk ma délelőtt 11 órától - a Paksi FC otthonában lép pályára a 2023/24-es nyári felkészülési időszak második felkészülési mérkőzésén.
Desits Szilárd vezetőedző ezúttal a ma délelőtti találkozón az Uram - Girsik, Baráth, Szivacski, Deutsch - Sztojka, Hidi M - Radó, Holender, Ihrig-F. - Novothny kezdőt küldte a pályára, míg Jova, Rab, Hinora, Ódor, Szilágyi, Farkas B., Bánfalvi G., Puskás, Papp Cs., Cipf, Zimonyi, Szalai és Faragó a cserepadról vág neki az összecsapásnak. Szakmai stábunk ezúttal Otigba Kenneth, Litauszki Róbert és Urblík József játékára nem számíthat kisebb izomhúzódás miatt, Berecz Zsombor derékproblémával küzd, Vida Máté rehabilitációja pedig még zajlik, így ők biztosan nem lépnek pályára ma délelőtt. Ellenfelünk vezetőedzője, Bognár György a Simon - Szélpál, Windecker, Debreceni - Osváth, Papp K., Mezei, Silye - Szabó B., Hahn, Beke összeállítású együttesnek szavazott bizalmat, míg Kovács F., Kinyik, Temesvári, Szabó J., Kovács K., Vas, Balogh, Kocsis, Földi, Pesti, Skribek és Horváth csereként vár a bevetésre.
Csapatunk kék mezben és piros nadrágban, míg ellenfelünk zöld-fehér szerelésben lép pályára.
150 a hivatalos nézőszám.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

1'
A játékvezető a sípjába fújt, csapatunk indította útjára a labdát.
5'
Beke vezette rá a védelmünkre a labdát, majd kitette a jobb oldalra Hahnnak, aki középre adott, azonban Uram lehúzta a játékszert.
7'
Megszereztük a vezetést! Holender indította Radót, támadónk pedig átemelte a paksi kapus felett a labdát (0-1).
11'
Osváth lőtt kapura éles szögből, azonban lövését Deutsch blokkolta.
13'
Hidi M szerzett labdát az ellenfél tizenhatosánál, majd kitette a szélen meginduló Ihrig-Farkasnak, aki laposan visszagurított középre, ám a paksi védőkben elakadt a labda.
15'
Megdupláztuk az előnyünket! Ihrig-Farkas egy labdaszerzés után tette ki a játékszert a szélen meginduló Holendernek, aki középre gurított és az érkező Novothny egyből kapura lőtt (0-2).
20'
Holender indította Sztojkát, aki a rövid sarkot vette célba, azonban a lövését becsúszva blokkolta egy paksi védő.
21'
Egy élesen visszalőtt labdát Novothny fejelt kapura, ám támadónk fejese a felső kapufán csattant.
23'
Ihrig-Farkas vezette rá a védőre a játékszert, majd egy csel után ballal a hosszú sarkot vette célba, azonban Simon kitolta a labdát.
25'
Hahn tört be a tizenhatosunkon belülre, majd az alapvonalig levitte a labdát, laposan visszagurított Papp Kristófnak, lövését azonban Szivacski a gólvonalon blokkolta.
25'
Deutsch kapott sárga lapot, miután rálépett Szabó Bálint lábára a félpályánál.
31'
Uram kirúgása után Holenderhez került a labda, majd Szélpál szorításában kapura lőtt, azonban Windeckerről szögletre vágódott a játékszer. A sarokrúgást Sztojka végezte el, ám a rövid saroknál Mezei kifejelte a mezőnybe a labdát.
36'
Baráth egy labdaszerzés után elment a bal oldalon, majd áttette a labdát a támadással felfutó Holendernek, aki kapásból lőtt, ám lövése fölé szállt.
41'
Egy levágódó labdát Hahn 22 méterről jobbal lőtt kapura, ám próbálkozása a kapunk mellett ment el.
45'
A játékvezető nem hosszabbított, 2-0-s előnnyel megyünk a pihenni a szünetre.
46'
Kezdetét vette a második félidő. Szinte teljes sorcsere volt nálunk, a kezdőből csak Szivacski és Sztojka maradt, így a Jova - Ódor, Szivacski, Sztojka, Papp Cs. – Hinora, Rab, Szilágyi - Cipf, Zimonyi, Szalai összeállítású csapat rohamoz a második játékrészben. Ellenfelünk viszont teljes sorcserét hajtott végre, így a hazaiak már a Kovács F. - Kinyik, Temesvári, Szabó J. - Kovács K., Vas, Balogh, Kocsis, Földi - Pesti, Skribek összeállításban játszanak.
55'
Kovács Krisztián tette középre a labdát élesen jobbról, azonban a beadása pontatlan volt.
58'
Skribek fordult le védőjéről, majd kapásból lőtt, azonban próbálkozását blokkoltuk.
62'
Pesti vezette rá a labdát a védelmünkre, majd 16 méterről a hosszú sarkot célba vette, ám lövése elment a kapunk mellett.
65'
Két helyen változtattunk: Rab és Szivacski hagyták el a játékteret, helyettük Farkas B. és Puskás érkeztek.
71'
Szépített a Paks. A tizenhatosunkon belül Pesti elé került a labda, aki közelről lőtt a hálóba (1-2).
74'
Cseréltünk: Papp Cs. helyett Faragó érkezett.
75'
Faragó pályára lépésével már 6 saját nevelésű labdarúgónk van a pályán.
79'
Hinora kapott sárga lapot.
82'
Kinyik húzta vissza Zimonyit, sárga lap.
84'
Megszereztük harmadik találatunkat, amit saját nevelésű fiataljaink összjátékából született. A jobb oldalon vezettünk támadást, ahol Faragó tekert az ötös elé, amire Szalai tökéletesen érkezett és bal lábbal, egy érintőből a hosszú sarkot kilőtte (1-3).
90'
A játékvezető a második játékrészben sem hosszabbított, így csapatunk Radó András, Novothny Soma és Szalai József találataival 3-1-re nyert a Paks ellen.
91'
Köszönjük, hogy szurkolóink a helyszínről buzdították csapatunkat! Folytatás szerdán az Újpest FC ellen, mely edzőmérkőzés ellenfelünk kérésére zárt kapuk mögött kerül megrendezésre, a lila-fehérek hivatalos YouTube-csatornáján azonban élőképes közvetítésen keresztül drukkereink is megtekinthetik a meccset. Addig is a hétfői nyilvános edzéseken szeretettel várunk minden Vasas-szurkolót a Fáy utcai Sportcentrum edzőpályáján!