Paksi FC - Vasas FC

2023. március 01. 20:00

Játékvezetők: Antal Péter (asszisztensek: Bornemissza Norbert és Rózsa Dávid, tartalékjátékvezető: Derdák Marcell)
Helyszín: Paksi FC Stadion
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! Ma este a legjobb négy közé jutás a tét: csapatunk - 20 órától - a Paksi FC ellen küzd meg a továbbjutásért a MOL Magyar Kupa 6. fordulójában.
Csapatunk fehér mezben és nadrágban, míg ellenfelünk zöld szettben lép pályára.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

1'
Antal Péter a sípjába fújt, csapatunk indította útjára a labdát.
3'
Megszereztük a vezetést! Egy bedobás után Hinora vitte le az alapvonalra a labdát, majd középre passzolt az érkező Silyének, aki egy érintésből kilőtte a bal alsó sarkot (0-1).
6'
Mezőnyben zajlik a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben az elmúlt percekben.
9'
Sztojka beadása után Hinora gyűjtötte be a labdát a hosszú oldalon, majd kapura lőtt, próbálkozása alig ment el a hazai kapu mellett.
11'
Silye fejelte fel a labdát Baloghnak, aki visszatette lövésre a labdát a meginduló védőnknek, azonban a próbálkozása épphogy bal kapufa mellett ment el.
14'
Silye erősen lőtt a védelem mögé, Radó kapussal szemben átvette a labdát, majd az utolsó pillanatban a paksi védő blokkolni tudott.
17'
Megdupláztuk az előnyünket! A paksi védők blokkolása után Silye végezhetett el bal oldalról szögletet, amit Iyinbor a kapufa érintésével fejelt a hosszú felső sarokba (0-2).
19'
Szépített a Paks. Bőle ment el a bal szélen, középre adott, az érkező Varga pedig fejjel vette be a kapunkat (1-2).
21'
Windecker tette ki a labdát Harasztinak, aki visszagurított a tizenegyespontnál érkező Hahnnak, ám a paksi támadó a kapu mellé célzott.
23'
Haraszti lőtt kapura 27 méterről, ám Dombó védte a paksi játékos távoli próbálkozását.
24'
Otigba játszott össze Szivacskival, azonban beadását kivágták a hazai védők.
27'
Haraszti végezhetett el szabadrúgást 25 méterről a kapunktól, lövése a sorfalban kötött ki.
31'
Haraszti lőtt kapura 11 méterről, ám Iyinbor blokkolni tudott.
35'
Windecker tette át a labdát Vargának, majd visszafejelte a játékszert a tizenegyespontnál érkező Hahnnak, aki kapásból lőtt, azonban Dombó bravúrral hárított.
39'
Bőle bal oldali beadása után Kovács fejelt a kapunk mellé.
40'
Hahn cselezett a tizenhatoson belül, majd kapura lőtt, ám labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.
42'
Kádár lépett rá Balogh sarkára, támadónkat ápolni kell.
44'
Szerencsére nem történt sérülés, Balogh újra a pályán.
45'
1 perc lesz a ráadás az első félidő végén.
46'
Kezdetét vette a második játékrész. Kondás Elemér vezetőedző három helyen változtatott a szünetben: Iyinbor, Urblík és Radó helyett Litauszki, Holender és Berecz érkeztek. A hazaiaknál pedig Haraszti helyett Sajbán folytatja a játékot.
46'
Vége az első játékrésznek, Silye Erik és Iyinbor Patrick góljaival 2-1-es vezetéssel megyünk a szünetre.
51'
Berecz játszott össze Baloghgal, aki betört a tizenhatoson belülre, majd szabálytalankodtak vele, büntető!
53'
Ismét kétgólos az előnyünk! A labda mögé Berecz állt és magabiztosan kilőtte jobb alsó sarkot (1-3).
55'
Kettős csere a hazaiaknál: Hahn és Kovács hagyták el a pályát, Böde és Skribek érkeztek a folytatásra.
58'
Skribek vezette a labdát, majd 16 méterről lőtt kapura, ám próbálkozását Iyinbor blokkolta.
62'
Kondás Elemér vezetőedző ismét cserélt: Balogh hagyta el a pályát, helyette Novothny érkezett.
64'
Szépítettek a hazaiak. Böde játszott össze Bőlével, visszatette a labdát a paksi támadónak, aki kilőtte a hosszú sarkot (2-3).
66'
Szabó a félpályán túlról ívelte fel a labdát, így Sajbánhoz került a játékszer. Lövése levágódott Litauszkiról, az ismétlést Varga lőtte kapura, ám Dombó hatalmas bravúrral hárított.
71'
Kádár szabálytalanul ütközte le a félpályánk körívénél Novothnyt, támadónkat ápolni kellett, és cserére is szorult, nem tudta folytatni a játékot.
74'
A megsérülő Novothny helyett Hidi érkezett.
75'
A Paks a félpályáról felívelte a labdát Bödének, akiről tovább pattant a játékszer a levegőbe, így Varga fejelt a hosszú sarok felé, amit Dombó bravúrral védett.
79'
Kettőt cseréltek a hazaiak: Bőle és Windecker hagyták el a pályát, helyettük Osváth és Vas érkeztek.
82'
Hinora indult meg a labdával, majd Bereczhez passzolt, aki Holendernek továbbított, ám a lövése a kapu mellé szállt.
88'
Skribek végezhetett el szabadrúgást 25 méterre a kpunktól, lövése levágódott a sorfalunkról.
90'
5 perc hosszabbítás lesz.
92'
Szabó a tizenhatos sarkáról ívelte át a labdát a hosszú oldalra, ahol Litauszki fejjel tisztázott.
93'
Szabó kapott sárga lapot műesés miatt.
95'
Vége a mérkőzésnek! Silye Erik, Iyinbor Patrick és Berecz Zsombor góljaival 3-2-re nyertünk a Paks ellen és bejutottunk a MOL Magyar Kupa elődöntőjébe!
96'
Folytatás március 4-én, szombaton 20:15-től a MOL Fehérvár FC otthonában lépünk pályára az OTP Bank Liga 22. fordulójában. Második csapatunk vasárnap - 14 órakor - az Aqua-Generál Hajdúszoboszló vendégeként játszik az NB III. Keleti csoportjának 24. fordulójában. Tájékoztatjuk szurkolóinkat, hogy a MOL Magyar Kupa 7. fordulójának sorsolására 2023. március 2-án, csütörtökön a DVSC - Puskás Akadémia FC mérkőzést követően kb. 22 órától - hosszabbítás esetén kb. 22.30 órakor - az M4 Sport élő műsorában kerül sor. Köszönjük, hogy drukkereink ezúttal is a helyszínről buzdították csapatunkat! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!