Paksi FC - Vasas FC

2022. október 29. 19:30

Játékvezetők: Pintér Csaba (asszisztensek: Tóth II. Vencel és Huszár Balázs, tartalékjátékvezető: Zierkelbach Péter)
Helyszín: Paksi FC Stadion
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat!
Ma este - 19.30-tól - a Paksi FC ellen lépünk pályára az OTP Bank Liga 13. fordulójában.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
1528 a hivatalos nézőszám.

0'
Gyászszünettel kezdődött a találkozó: a korábbi Paksi FC vezetőedző, Osztermájer Gábor édesanyjára, Évára valamint a tolnaiak egykori szurkolójára, Schmidt Józsefre emlékeztünk.
1'
Máris megszereztük a vezetést! Silye játszott össze Radóval, majd támadónk kiválóan ugratta ki a szélen meginduló védőnket, aki középre passzolt és az érkező Novothny öt méterről betalált Nagy kapujába. 0-1.
1'
Pintér Csaba a sípjába fújt, mi kezdtük a mérkőzést.
5'
Egy bal oldali szögletet követően felszabadítottak a paksi védők.
11'
Szabó János ugratta volna ki a szélen a meginduló Szabó Bálintot, azonban Iyinbor Patrick időben tudott blokkolni.
16'
Balogh ívelte át a labdát a félpályáról a hosszú oldalon tartózkodó Szabó Jánosnak, azonban éles szögből leadott lövését blokkoltuk
19'
Novothny szabálytalankodott Winderckerrel szemben a kapunktól 24 méterre. A megítélt szabadrúgást Haraszti végezte el, majd az ötösnél Balogh csúsztatta tovább a labdát, ám Jova bravúrral védett.
22'
Papp Kristóf csúszott oda Radónak a félpályánál, ápolni kell mindkét játékost.
23'
Nem történt komolyabb sérülés az esetet követően, Papp és Radó is tudja folytatni a játékot.
26'
Bőle gurította vissza a labdát a középen érkező Pappnak, ám lövését Iyinbor kifejelte az oldalvonalon túlra.
29'
Holender szerzett labdát a félpályánál, majd jó 30 méterről kapura lőtt, azonban próbálkozása fölé szállt.
33'
Egy labdaszerzést követően Radó iramodott volna meg a balszélen, azonban a félpályánál Bőle szabálytalankodott vele szemben. Sárga lap.
37'
Kinyik passza után Bőle tört be a szélről a tizenhatosunkra, majd Szabó Bálintnak passzolt, lövése védőnkön irányt változtatott, szöglettel jöhetnek a hazaiak.
38'
Szabó János pedig sárga lapot kapott az előző szabálytalanságáért.
38'
Balogh szögletét követően sikerült felszabadítanunk, közben pedig Szabó János lökte el a fejelni igyekvő Márkvártot.
40'
Silye találta el a meginduló Bőle arcát, sárga lap.
41'
Radó szabálytalankodott Bőlével szemben az oldalvonanál. A megítélt szabadrúgást Haraszti végezte el, középre tekert, ám Varga a felső kapufára fejelt.
45'
Egy perc hosszabbítás lesz.
46'
Vége az első félidőnek.
46'
Elkezdődött a második félidő. A hazaiaknál három helyen is változtatott Waltner Róbert vezetőedző: Papp Kristóf, Szabó Bálint és Szabó János maradtak az öltözőben, helyettük Gyurkits Gergő, Sajbán Máté és Debreceni Zalán érkezett. Nálunk pedig egy változtatást eszközölt Kondás Elemér: Holender Filip helyett Cipf Dominik kapott lehetőséget.
50'
Cipf hámozta volna át magát Kádáron a tizenhatos sarkánál, azonban a játékvezető szerint nem történt szabálytalanság.
52'
Iyinbor passzolt az oldalvonal mellett meginduló Márkvártnak, ám játékosunkat Balogh csak szabálytalanul tudta megállítani. A szabadrúgást Vida végezte el, középre tekert, azonban a berobbanó Novothny a hosszú sarok mellé csúsztatott.
57'
Haraszti tartott rá Radó lábára, a paksiak játékosa csak sárga lapot kapott a szabálytalanságért.
60'
Cseréltek a hazaiak: Haraszti helyett Hahn lépett pályára.
62'
Berecz sarkalta tovább a labdát Silyének, majd védőnk Radónak továbbított, a játékszer Novothnyhoz került, ám lövését blokkolni tudták a paksi védők.
63'
Kinyik kapott sárga lapot, miután Novothnyt buktatta a tizenhatos előterében. A szabadrúgást Berecz végezte el, azonban próbálkozása fölé szállt.
68'
Iyinbor és Hahn fejelt össze a levegőben, ápolni kell mindkét játékost.
70'
Szerencsére mindkét játékos megúszta komolyabb sérülés nélkül az esetet, így folytatni tudják a mérkőzést.
73'
Gyurkits ment el a szélen, középre adott, ahol az érkező Varga lefejelte a földre a labdát, Jova viszont hárítani tudott.
77'
Két helyen változtattunk: Radó és Vida hagyta el a pályát, helyettük Hinora és Hidi M érkezett a folytatásra.
83'
84'
Mezőnyjáték folyik a pályán, a kapuk nem forognak veszélyben.
90'
Öt perc ráadás lesz.
90'
Novothny helyett Feczesin érkezett a hátralévő percekre.
91'
Ismét cseréltünk: Márkvárt helyett Baráth folytatja.
92'
Varga fejelt a bal felső sarok irányába, Jova bravúrral hárította a paksi támadó fejesét.
95'
Vége a mérkőzésnek, Novothny Soma 1. percben szerzett góljával 1-0-ra nyertünk a Paksi FC otthonában! Szép volt, fiúk!
95'
Szélpál és Baráth kapott sárga lapot.
96'
Folytatás november 6-án, vasárnap 15:15-től az OTP Bank Liga 14. fordulójában a DVSC csapatát fogadjuk az Illovszky Rudolf Stadionban. Viszont szurkolóink addig sem maradnak program nélkül, holnap délelőtt 11 órától a Vasas FC II. a Diósgyőr második csapata ellen lép pályára a DVTK Edzőközpontban. Köszönjük, hogy drukkereink ezúttal is a helyszínről buzdították csapatunkat! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld