Nyíregyháza Spartacus FC - Vasas FC

2022. október 18. 13:30

Játékvezetők: Kovács Imre (asszisztensek: Tóth II. Vencel és Szert Balázs, tartalékjátékvezető: Nagy Norbert)
Helyszín: Sényő-Carnifex FC Sporttelep
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat!
Ma délután - 13.30-tól - a Nyíregyháza Spartacus csapata ellen lépünk pályára a MOL Magyar Kupa 4. fordulójában.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
344 a hivatalos nézőszám.

1'
Kovács Imre játékvezető a sípjába fújt, a Nyíregyháza kezdte a mérkőzést.
7'
Ihrig-F. indította a jobbszélen megiramodó Zimonyit, aki visszagurította lövésre a labdát, azonban játékosunk próbálkozását blokkolták a védők, majd az ismétlést Vida fölé lőtte.
15'
Negyedóra eltelt a mérkőzésből, labdabirtoklási fölényben játszunk, gólhelyzet egyik oldalon sem alakult ki.
18'
Zimonyi szerzett labdát a tizenhatos előterében, majd kitette a szélre a játékszert Cipfnek, azonban beadását a nyíregyházi védők kifejelték.
19'
Az ellentámadásból Kovács Ádám lövőhelyzetet alakított ki magának, a hosszú sarkot vette célba, azonban Dombó magabiztosan védett.
23'
Zimonyi passzolt a tizenhatos előterében Vidának, azonban a rövid sarokba tartó lövését Nagy hárította.
25'
Ódor szabálytalankodott Gresóval szemben a tizenhatosunknál, a megítélt szabadrúgást pedig maga a sértett a sorfalba rúgta.
28'
Zimonyi remek pörgetése után a visszafutó Deutsch rántotta le a kilépő Ihrig-Farkast a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt.
29'
Deutsch Bence kapott sárga lapot az előbb elkövetett szabálytalanságáért.
29'
A labda mögé Radó állt, azonban játékosunk a bal alsó sarok mellé lőtt.
30'
Pekár bal oldali beadása után Gresóhoz került a labda, a nyíregyházi játékos tíz méterről kapura lőtt, ám próbálkozását Dombó lábbal hárította.
33'
Artner gurította vissza a játékszert Márkusnak, azonban a bal oldalra tartó lövését Dombó védte.
37'
Ihrig-F. emelte volna Zimonyi elé a labdát, ám a nyíregyházi védők résen voltak és tisztázni tudtak.
39'
Kovács tört előre zavartalanul egészen a tizenhatosunk előteréig, ahol lövésre vállalkozott, próbálkozását Iyinbor blokkolta.
40'
Artner késett egy ütemet, Márkvártot megrúgta. A bíró a játékot továbbengedte, majd a játék megszakításnál sárga lapot adott a nyíregyházi játékosnak.
42'
Megszereztük a vezetést! Márkvárt ívelt a jobb szélen felfutó Ódornak, aki középre gurított, Vida kapura lőtt, majd Zimonyi sarokkal beleért, igy a labda utat talált Nagy kapujába. 0-1.
45'
Kovács Imre játékvezető nem hosszabbított, véget ért az első félidő.
46'
A hazaiak két helyen változtattak a szünetben: Farkas és Deutsch jöttek le, helyettük Jánvári és Sigér érkeztek, mi pedig változatlan felállásban folytatjuk.
46'
Kezdetét vette a második félidő.
49'
Márkvárt a félpályáról ívelt Ihrig-F. irányába, ám játékosunk csúsztatását Nagy fogta.
51'
Zimonyi ugratta remek ütemben a tizenhatos előterében Ihrig-Farkast, játékosunk tizenegy méterről a hosszú sarkot vette célba, azonban próbálkozását Nagy hárította.
55'
56'
Újabb változtatás a Nyíregyházánál: Artner jött le, helyette Pantovic érkezett a folytatásra.
59'
Kettőt cseréltünk: Radó és Iyinbor hagyták el a pályát, helyettük Géresi és Hidi álltak be.
60'
Egyenlített a Nyíregyháza! Egy labdavesztést követően Gresó 17 méterről a rövid sarokba lőtt. 1-1.
65'
Ismét két helyen változtattunk: Hidi M és Ódor helyett Berecz és Otigba érkezett.
69'
Hidi Patrik tette ki a labdát szélre Ihirg-Farkasnak, azonban beadását Géresi fölé fejelte.
72'
Berecz tette ki a labdát a szélen meginduló Zimonyinak, aki befelé cselezett, lövését Nagy lábba hárította.
73'
Egy kapu előtti kavarodás során Géresihez került a labda, ám játékosunk a jobb alsó sarok mellé célzott.
74'
Cseréltek a hazaiak: Márkus helyett Szerető érkezett.
78'
Cipf adott be jobbszélről, középen érkező Ihrig-F. centikkel maradt le a labdáról.
79'
A hazaiak is változtattak: Gresó helyett Novák érkezett.
79'
Cseréltünk: Vida helyett Novothny jött a hátralévő időre.
81'
Átvettük a vezetést! Ihrig-F. verte meg a védőjét a szélen, tökéletesen adott középre az érkező Otigbának, aki Nagy kapujába belsőzte a labdát. 1-2.
82'
Berecz ugratta ki tökéletes ütemben a szélen berobbanó Zimonyit, aki középre tálalt Novothnynak, ám játékosunk hosszú sarokba tartó lövését Nagy kivetődve hárította.
88'
Dombó húzta le a labdát, majd a levegőben ütközött Jánvárival, utóbbi játékost pedig ápolni kell.
90'
Öt perc ráadás lesz.
91'
Szerető tört be az ötös sarkára, kiszorított helyzetből próbálta bevenni a kapunkat, azonban lövését Cipf blokkolta.
95'
Véget ért a mérkőzés! Zimonyi Dávid és Otigba Kenneth góljaival 2-1-re nyertünk a Nyíregyháza ellen, továbbjutottunk az ötödik fordulóba.
96'
Folytatás október 21-én, pénteken 20 órától az OTP Bank Liga 12. fordulójában a Kecskeméti TE csapatát fogadjuk az Illovszky Rudolf Stadionban. Köszönjük, hogy szurkolóink ezúttal is a helyszínről buzdították csapatunkat! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!