Mezőkövesd Zsóry FC - Vasas FC

2023. április 15. 17:00

Játékvezetők: Bogár Gergő (asszisztensek: Bornemissza Norbert és Belicza Bence Péter, tartalékjátékvezető: Antal Péter)
Helyszín: Mezőkövesd Városi Stadion
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! Csapatunk ma délután 17 órától - a Mezőkövesd Zsóry FC vendégeként lép pályára az OTP Bank Liga 27. fordulójában.
Nem változott kezdőcsapatunk a legutóbbi forduló óta, Desits Szilárd megbízott vezetőedző a következő felállásban küldte pályára csapatunkat: Uram állt kapunkban, a védelmet Szivacski, Otigba, Iyinbor és Silye alkotta, középpályánkon Hinora, Berecz, Urblík és Szilágyi szerepelt, míg támadó szekciónkat Novothny és Holender alkotta. Cserepadunkon Jova, Dombó, Litauszki, Hidi, Ihrig-F., Hidi M, Ódor, Baráth, Cipf, Hegedűs, Zimonyi és Balogh vártak bevetésre. Deutsch László combhajlító izma megsérült, így nem volt játékoskeretben a Mezőkövesd ellen, ahogyan a továbbra is hosszú rehabilitációját végző Pátkai Mátéra, Vida Mátéra és Faragó Bálintra sem számíthatott szakmai stábunk.
A hazaiaknál a kezdést megelőző pillanatokban változás történt: bemelegítés közben megsérült Prudnikov, így ő kikerült a kezdőcsapatból, helyette az eredetileg cserejátékos Vajda kezdett, míg a bevethető játékosok száma Ryabenkoval bővült. A Mezőkövesd kezdő tizenegyét így a Piscitelli, Beriashvili, Lukic, Babunski, Besirovic, Karnitski, Molnár, Vajda, Cseri, Filip, Kállai névsor alkotta, míg Kuttor Attila vezetőedző kispadján csereként kapott helyet Tordai, Nagy G., Bobál, Brtan, Pillár, Márkus, Nagy D., Baranyai, Zahary, Lehoczky, Ryabenko és Ephestion.
1850 a hivatalos nézőszám.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

0'
A csapatok már vonulnak ki a pályára, hamarosan kezdődik a Mezőkövesd elleni mérkőzésünk.
1'
Bogár Gergő a sípjába fújt, csapatunk indította útjára a labdát.
7'
Berecz passzolt Holenderhez, majd lekészítette lövésre a labdát Urbílknak, akinek a lövése a bal oldali kapufa mellett ment el.
8'
Cseri vitte el a labdát a bal szélen, Besirovicnak továbbított, majd átette a hosszú oldalra a labdát, ahol Babunski lövését Uram bravúrral a léc fölé tolta a labdát.
10'
Egy szöglet utáni kavarodás után Berecz volt szabálytalan a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt.
11'
Megszerezte a vezetést a Mezőkövesd: A labda mögé Babunski állt és higgadtan helyezett a kapu közepébe (1-0).
14'
Karnitskit kellett ápolni, miután a mezőkövesdi játékos a kezét fájlalta.
17'
Cseri tette ki a labdát a szélen meginduló Filipnek, azonban a beadását Otigba vágta ki.
22'
Molnár és Besirovic játszott össze, majd Besirovic esett el a tizenhatoson belül. A videóbíró vizsgálata az esetet, azonban a játékvezető nem ítélt büntetőt.
23'
Holender vezette a labdát, majd kitette a bal szélen meginduló Hinorának, azonban játékosunk a mezőkövesdi kapu mellé tekert.
25'
Lukic kapott sárga lapot, miután szabálytalankodott Novothnyval szemben a félpályánál.
28'
Egy labdavesztés után Molnár vezette rá a labdát a védelmünkre, majd Otigba a tizenhatos előterében volt szabálytalan a mezőkövesdi játékossal szemben a kapunktól 20 méterre, sárga lap.
29'
A megítélt szabadrúgást Lukic végezte el, a lövése levágódott a sorfalról, az ismétlést Cseri tűzte kapura, ám Uram bravúrral ütötte szögletre.
31'
Uram kirúgása után Hinora tartotta bent a labdát a bal oldalon, visszatette a játékszert Silyének. Játékosunk középre gurított, ahol Holender lekészítette lövésre a labdát Berecznek, ám csapatkapitányunk éppen hogy a kapu mellé lőtt.
35'
Mezőkövesdi labdaszerzés után Karnitski ütötte arcon Bereczet, amiért sárga lapot kapott, csapatunk pedig szabadrúgással jöhet.
36'
A megítélt pontrúgást Hinora végezte el: a hosszú felső sarokba tartó lövést Piscitelli tolta ki.
39'
Egyenlítettünk! Szilágyi egy csellel elküldte a védőjét, majd visszagurított az érkező Novothnynak és öt méterről a hazaiak kapujába lőtt (1-1).
41'
Megfordítottuk az állást! Holender vezette a támadásunkat, majd kitette a szélre a labdát Szilágyinak, aki egyből középre gurított, Novothny pedig menetrendszerűen érkezett és nyolc méterről bevette Piscitelli kapuját (1-2).
44'
3 perc hosszabbítás lesz az első félidő végén.
45'
Vége az első félidőnek, 2-1-es előnnyel megyünk a szünetre.
46'
Kezdetét vette a második játékrész. A szünetben egy helyen változtatott a Mezőkövesd vezetőedzője: Babunski helyett Bobál G. érkezett. Csapatunk pedig változatlan felállásban folytatja a mérkőzést.
48'
Silye tört be a tizenhatoson belülre, majd a tizenegyes pontról visszagurította a labdát Szilágyinak, aki Bereczhez továbbított, ám csapatkapitányunk a mezőkövesdi kapu mellé lőtt.
50'
Hinora tette volna be középre a labdát a bal oldalról, azonban Piscitelli hárított.
54'
Cseri ívelt a tizenhatosunkon belülre, ám Uram kijött a kapujából és magabiztosan húzta le a labdát.
57'
Urblík szabálytalankodott Karnitskivel szemben a kapunktól 25 méterre. A megítélt pontrúgást Filip végezte el, középre tekert, azonban Iyinbor kifejelte a labdát.
60'
Hinora vezette rá a labdát a mezőkövesdi védelemre, majd a tizenhatos sarkáról kapura lőtt, ám az éles lövése a hosszú kapufa mellett ment el.
61'
Cseri indította Vajdát a bal oldalon, aki középre adott, Uram viszont résen volt és megkaparintotta a labdát.
67'
Az elmúlt percekben a mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben.
69'
Cseri szerzett labdát a félpályánál, majd Karnitskihez továbbított, Bobálnak passzolt, aki azonban a kapu mellé célzott.
70'
Kétgólosra növeltük az előnyünket! Szilágyi egyből indította a szélen meginduló Holendert, aki a kapujából kijövő Piscitelli felett a léc alá bombázott (1-3)!
73'
Kettős csere a hazaiaknál: Nagy D. és Ephestion érkezett Molnár és Vajda helyére.
75'
Cseréltünk: Szilágyi helyett Ódor érkezett a folytatásra.
78'
Karnitski volt szabálytalan Novothnyval szemben a mezőkövesdi kaputól 25 méterre. A megítélt szabadrúgást Berecz végezte el, azonban a lövése levágódott a sorfalról, az ismétlést Silye lőtte fölé.
80'
Holender szabálytalankodott Karnitskivel szemben a kapunktól 25 méterre. A szabadrúgást Besirovic végezte el, a labda felperdült Otigbáról, azonban Uram magabiztosan húzta le a labdát.
84'
86'
Két helyen változtattunk: Urblík és Holender helyett Hidi és Hidi M érkezett a hátralévő percekre.
89'
Ephestion kapott sárga lapot.
90'
2 perc lesz a ráadás.
90'
Újabb gólt szereztünk! Hidi játszott össze Bereczcel, majd csapatkapitányunk az alapvonalról középre adott és a remek ütemben érkező Otigba a kapuba fejelt (1-4)!
91'
Novothny és Szivacski hagyták el a pályát, helyettük Ihrig-F. és Baráth érkezett.
92'
Vége a mérkőzésnek, Novothny Soma duplájával, valamint Holender Filip és Otigba Kenneth találatával 4-1-re legyőztük a Mezőkövesd együttesét!
93'
Folytatás április 22-én, szombaton 19:30-tól a Ferencvárosi TC együttesét fogadjuk az Illovszky Rudolf Stadionban az OTP Bank Liga 28. fordulójában. Második csapatunk holnap, azaz vasárnap 13 órakor a Debreceni Nagyerdei Stadionba látogat, ahol a DVSC II. csapatával mérkőzik meg az NB III. Keleti csoportjának 31. fordulójában. Köszönjük a szurkolást! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!