Meton FC-Dabas - Vasas FC II

2023. január 21. 11:00

Helyszín: (NB III) Dabas, Wellis Sportpark
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
Hamarosan, 11:00 órakor kezdődik NB III-as csapatunk második idei felkészülési mérkőzése a Dabas otthonában, a Wellis Sportpark műfüves pályáján.
Dabason plusz 1 Celsius fok, felhős idő és szélcsend van.
Mai ellenfelünk az NB III. Közép csoportjában a 11. helyen telelt.
A Meton-FC Dabas január 3-án kezdte a téli felkészülését, azóta pedig két edzőmérkőzést is lejátszott: a MOL Fehérvár FC II ellen 3-0-s vereséget szenvedtek, míg a Zsámbéki SK ellen 3-1-re nyertek. Keretükben egyetlen játékos szerepel, aki korábban utánpótlásunkban is megfordult, így Lux Bence Gábor szombaton ellenfélként játszhat ellenünk.

1'
Elkezdődött a mérkőzés. Csapatunk tiszta fehérben, míg a hazaiak sötétkék-világoskék csíkos mezben, sötétkék alsóban.
3'
Girsik cselezte be magát középen a 16-oson belülre, majd 10 méteres lövése egy védőről centikkel perdült a jobb alsó sarok mellé.
14'
Herrich 10 méteres lövését kézzel hárította egy hazai védő. 11-es.
15'
Riesz higgadtan, a jobbra vetődő kapus mellett a kapu közepébe passzolt. 0-1!
23'
Girsik centerezett Rieszhez, aki a 11-es pontnál beforgatta védőjét, majd estében lőtt, de erőt már nem tudott belevinni, így Berta hárítani tudott.
26'
Egy bal oldali,11-es ponttal egy magasságban Ágoston által belőtt félmagas szabadrúgás bal alsó sarokban kötött ki. 1-1.
30'
Huszár bal oldali félmagas beívelése Rieszt találta meg a 11-es pontnál. Csatárunk jobbal kapásból lőtt, de labdája fél méterrel a léc fölé szállt.
34'
Erős kapott sárga lapos figyelmeztetést Farkas Bence visszahúzásáért.
43'
Herrich kapott sárga lapot Csima felvágásáért.
45'
Vége az első játékrésznek.
46'
Csapatunk sort cserélt. Bánfalvi – Nemes, Kovács Dominik, Enyedi (cs.k.), Őri - Szabó Benjámin, Urbantsok, Pócs – Rab, Kovács Kristóf, Pállai. Egyedül Rab és Bánfalvi maradt a pályán az első félidei csapatból. A Dabasnál Ágoston és Lettner helyére Nagy Zs., valamint Popov állt be.
55'
Cseréltünk Bánfalvi helyén Ménesi, míg Rab helyén Necula folytatta a játékot.
60'
A második félidő első negyedórájában a mezőnyben folyt küzdelem, gólhelyzetek nélkül.
67'
Változatlanul nem kerültek veszélybe a kapuk.
70'
Pócs ugrott ki a bal összekötő helyén, majd a kifutó kapus mellett-felett a bal alsó sarokba emelte a labdát. 1-2!
75'
Időközben eleredt az eső.
85'
Pócs csente el a labdát a magát hosszan szöktető kapustól a 16-os előterében, ám a játékvezető érthetetlen módon szabálytalannak látta csatárunkat, holott Pócs az üres kapuba lőhette volna a labdát.
87'
Egy kisebb tűzijáték a Dabas kapuja előtt, Kovács Kristóf, Necula és Pócs lövéseit blokkolták a hazaiak.
90'
Vége a mérkőzésnek. Szép volt, Fiúk! Folytatás szerdán, január 25-én, 14:30-tól második csapatunk harmadik felkészülési mérkőzésén a REAC otthonába látogat.