2023. május 14. 16:00

Játékvezetők: Török Mihály. (Asszisztensei: Ancsin Zoltán és Flinta Zoltán)
Helyszín: (NB III) Balmazújvárosi Városi Stadion
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
Hamarosan, 16:00 órakor kezdődik második csapatunk bajnoki mérkőzése az NB III Keleti csoportjának 37. fordulójában a Balmazújvárosi Városi Stadionban a Karcagi SE ellen.
A Karcagi SE az idei szezonban 16 győzelemmel, 7 döntetlennel és 13 vereséggel a forduló előtt - 55 megszerzett ponttal - a 7. helyen áll a tabellán, 13 ponttal szereztek többet, mint csapatunk, és 9 helyezésszámmal állnak előttünk.
Ellenfelünk házi góllövő listáját Nagy Norbert és Pap Zsolt vezeti nyolc-nyolc találattal, őket követi Maruscsák Jan öt, míg Oláh Norbert és Szabó Lajos Mátyás négy-négy góllal.
A legutóbbi, 36. fordulóban a karcagiak 5-2-es vereséget szenvedtek a DVSC II. otthonában. Góljaikat Papp (6.) és Szabó Lajos (81.) szerezték.
Mint ismert, 2022. november 19-én a 18. fordulóban, hazai pályánkon 2-1-es győzelmet arattunk a Karcagi SE ellen. Papp a 25. percben a vendégeknek szerzett vezetést, amit Szalai duplájával fordítottunk meg (29. és 42.).
Balmazújvárosban 17 Celsius fokos levegőhőmérséklet, felhős ég, esős, és szélcsend fogadja a játékosokat.

1'
Csapatunk tiszta pirosban, míg a hazaiak tiszta fehérben. A mérkőzést csapatunk kezdte.
5'
Szabó L. 17 méterről megcélozta a jobb sarkot, de fél métert tévedett.
12'
Rab indította Kapornait középen, aki átvette a labdát, lőtt 14 méterről, de egy védő visszaért és lábáról a bal alsó sarok mellé perdült a labda. A jobb oldali szöglet után Márkvárt kapta vissza a labdát a kisszöglet után, majd szinte az alapvonalról rábombázta, de a hazai kapus bravúrral lábbal védte.
16'
Pap a 11-es pontról lőtt, de Bánfalvi jobbra ütötte a labdát, amire Pap érkezett és 5 méterről az üres kapuba belsőzte a labdát. 1-0.
21'
Kapornai szabadrúgást végzett el a 11-es ponttal egy magasságban a bal oldalt. Lövését a kapus kiöklözte, majd a 16 méterről Varga lőtt ballal, de azt blokkolta egy hazai játékos lába.
27'
Pap tette balról középre tette a labdát, amire Maruscsák érkezett és 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0.
36'
Hegedűs 32 méterről elvégzett szabadrúgása fél méterrel a jobb alsó sarok mellett suhant el.
40'
Varga futott el a jobb szélen, centerezésére Feczesin érkezett, aki 7 méterről, kapásból a bal alsó sarokba lőtt. 2-1.
43'
Egy jobb oldali beívelést Nikic 9 méterről a felső lécre fejelte. Az ellentámadásból Varga cselezte be magát a 16-oson belülre, majd 7 méterről jobbal centikkel perdített a jobb kapufa mellé.
44'
Maruscsák kapott sárga lapot műesésért.
45'
Vége az első játékrésznek.
46'
A szünetben csapatunk cserélt. Rab helyett Farkas J. állt be. A hazaiak nem cseréltek.
55'
Varga a jobb összekötő helyéről 18 méterről, jobbal rászúrta, ám a labda 1 méterrel a jobb alsó sarok mellé pattogott.
60'
Varga a jobb összekötő helyéről, 17 méterről ezúttal 1,5 méterrel bombázott a felső léc fölé.
63'
Deutsch bal oldali beadása egy védő fejéről Feczesin elé pattant, aki ballal a kapu jobb oldalába emelte a tehetetlen kapus mellett. 2-2.
64'
Cseréltek a hazaiak. Lement Misák és Nagy N. Beállt Éles és Szentannai.
68'
Varga jobb oldalról átívelte a labdát a bal oldalon felfutó Deutschhoz, akinek 8 méteres lövését a rövid saroknál üggyel-bajjal, de másodjára megfogta a karcagiak kapusa.
70'
Márkvárt bal oldali középre adása, egy védőről Kapornai elé pattant, aki 17 méterről középről, centikkel bombázott a jobb kapufa mellé.
74'
Tóth M. helyére Ballól állt be a hazaiaknál.
76'
Márkvárt 12 méteres lövését Kapornai 7 méterről, a kapu jobb oldalába sarkazta. 2-3!
86'
Farkas B. kapott sárga lapot visszahúzásért.
88'
Riesz állt Varga helyére.
89'
Urbantsok állt be Farkas B. helyére.
90'
3 perc hosszabbítás.
90'
92'
Hosszú állt be Kapornai helyére.
94'
Vége a találkozónak, gyönyörú, küzdelmes győzelmet arattunk, 0-2-ről! Szép volt, Fiúk!