Ferencvárosi TC - Vasas FC

2023. január 28. 19:30

Játékvezetők: Bogár Gergő (asszisztensek: Georgiou Theodoros és Horváth Zoltán, tartalékjátékvezető: Antal Péter)
Helyszín: Groupama Aréna
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat!
Csapatunk ma este - 19:30 órától - a Ferencvárosi TC ellen lép pályára az OTP Bank Liga 17. fordulójában.
Címvédőhöz méltó módon szerepelt ősszel a Ferencváros: 14 lejátszott mérkőzéséből 11 alkalommal győzelmet aratott, mely mellett egy döntetlen és két vereség volt a mérlegük, a 34 összegyűjtött ponttal és a két elhalasztott mérkőzés ellenére is 8 pontos előnnyel teleltek a tabella élén. A Ferencváros kedden este egyik elmaradt mérkőzésének pótlásával hangolt a szombati összecsapásunkra: a Zalaegerszeg otthonából a 90. percben szerzett győztes góllal hozták el a három pontot, így a második helyen álló Kecskemét előtti előnyét 11 pontra duzzasztotta.
Jova Levente sérüléssel bajlódik, így Dombó Dávid mellett Uram János van a mai meccskeretben, utóbbi kapusunk 21 esztendősen ma debütál az NB I-ben. Rajta kívül több fiatal játékos is szerepel a Ferencváros elleni névsorban: Ódor Máté (21), Iyinbor Patrick (21) és Cipf Dominik (21) kezdőként lépnek pályára, míg Szilágyi Szabolcs (19), Sztojka Dominik (19) és Szalai József (20) csereként várnak bevetésre.
Csapatunk piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és sportszárban, míg ellenfelünk zöld-fehér szerelésben lép pályára.
8 579 a hivatalos nézőszám.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

0'
A két csapat felfokozott hangulatban vonult ki a Groupama Aréna gyepére, ahol a kezdés előtt elsőként átadásra került az Év sportpillanatáért járó díj: a Ferencváros elnöke, Kubatov Gábor Kristoffer Zachariassent köszöntötte. A Magyar Labdarúgó Szövetség országszerte gyászszünet megtartását rendelte el, így egy perces néma csend előzte meg a kezdő sípszót. Mint ismert, az elmúlt hónapokban súlyos veszteségek érték a magyar és a nemzetközi labdarúgást, különös tekintettel a Vasas-családot. 2022 novemberében, 81 éves korában elhunyt Mészöly Kálmán, klubunk legendás alakja, néhány héttel később pedig hosszan tartó, súlyos betegség után 72 esztendősen távozott közülünk Mészáros Ferenc, a magyar labdarúgó-válogatott és a Vasas korábbi kapusa. A „Szőke Sziklát” és „Bubut” klubunk és a Magyar Labdarúgó Szövetség egyaránt saját halottjának tekinti, játékosaink a mai mérkőzés során fekete karszalaggal tisztelegtek legendáink emléke előtt. A két magyar ikon mellett további veszteség érte a világ futballját, elhunyt a háromszoros brazil világbajnok Pelé, az egyetemes labdarúgás meghatározó alakja, a 20. század legjobb futballistájaként megválasztott csatár.
1'
Bogár Gergő játékvezető a sípjába fújt, a Ferencváros csapata indította útjára a labdát.
3'
Mercier jobb oldali beadásáról a középen érkező Besic lemaradt a labdáról, majd Uram könnyedén szedte fel a játékszert.
8'
Baráth szabálytalankodott R. Mmaee-val szemben a kapunktól 25 méterre. A megítélt szabadrúgást Civic lőtte át a hosszún érkező Kovacevicnek, ám Cipf fejjel menteni tudott.
12'
Mercier a félpályáról indította a középen kiugró Tokmacot, azonban a partjelző lest jelzett, így szabadrúgással jöhetünk.
15'
Mercier indította S. Mmaee-t, aki a kapujából kifutó kapusunkkal, Urammal ütközött.
18'
Kovacevic könyökölte le a levegőben Novothnyt, szabadrúgást végezhettünk el az ellenfél kapujától 25 méterre. A labda mögé Márkvárt állt, középre adását kifejelték a ferencvárosi védők.
20'
Civic tette ki a bal szélre a labdát Besicnek, aki levitte az alapvonalra a labdát, középre adott volna, azonban Baráth blokkolni tudott.
25'
Szivacski gyorsan elvégzett bedobása után Novothny startolt rá a labdára, majd kapura emelte a játékszert, ami végül a kapu felett hagyta el a játékteret.
28'
Kovacevic a félpályánál csúszott oda Radónak, a ferencvárosi játékos mozdulata nem ért sárga lapot.
31'
Civic gurította vissza a labdát Tokmacnak, aki élesen középre adott, a játékszer irányt változtatott a blokkoló Novothny lábán, így odalett a hazaiak lehetősége.
33'
R. Mmaee lőtt volna kapura 20 méterről, ám Otigba fejjel blokkolni tudott.
37'
Egy labdavesztést követően kontratámadást vezetett a hazai csapat. Mercier indította a szélen meginduló Tokmacot, lövésre vállalkozott, azonban próbálkozása a kapunk fölé szállt.
42'
Márkvárt végezhetett el szögletet a jobb oldalról, ám a ferencvárosi védők kifejelték a labdát.
44'
Ódor vezette a labdát, majd 25 méterről lövésre vállalkozott, azonban próbálkozását hatástalanították a hazaiak.
45'
A játékvezető nem hosszabbított az első félidő végén, így 0-0-s állással megyünk a szünetre.
46'
Kezdetét vette a második játékrész, csere egyik oldalon sem volt.
47'
Civic tette vissza lövésre a labdát Besicnek, aki 25 méterről a rövid felső kapufát találta telibe.
49'
Traoré indította a tizenhatoson belülre R. Mmaee-t, akinek a veszélyes középre adását Baráth blokkolta, Uram pedig könnyedén felszedte a játékszert.
54'
Civic továbbította a labdát a Besicnek, középre gurított Traorénak, ám védőink blokkolni tudtak.
56'
S. Mmaee vállalkozott lövésre a kapunktól 18 méterre, próbálkozása a felső lécen csattant.
58'
Baráth passzolt Cipfnek, aki Civic szorításában lőtt kapura, azonban Dibusz hárítani tudott.
60'
Besic tört be a tizenhatosunkra belülre, majd kapura lőtt, próbálkozása az oldalhálót találta el.
63'
Besic indította a szélen meginduló Wingót, rövid sarokba tartó lövését Uram bravúrosan védte lábbal.
65'
Kettőt cserélt a Ferencváros: Mercier és Esiti hagyták el a pályát, helyettük Marquinhos és Vécsei érkeztek a folytatásra.
67'
Kondás Elemér vezetőedző is változtatott: Cipf helyett Holender érkezett.
67'
Márkvárt rántotta le Vécseit, játékosunk sárga lapot kapott.
70'
Holender tette ki a labdát a szélen meginduló Ódornak, élesen középre adott, ám a hosszún érkező támadónk, Novothny épphogy lemaradt a labdáról.
71'
Kondás Elemér vezetőedző ismét változtatott, ezúttal Márkvárt helyett Hidi a pályán.
74'
Ismét cseréltünk: Baráth hagyta el a játékteret, helyette Szilágyi érkezett.
76'
Civic 23 méterről elvégzett szabadrúgása szállt el a kapunk előtt. Esiti begyűjtötte a labdát, kapura lőtt, próbálkozásába Vécsei ért bele, így a játékszer a kapufa mellett hagyta el a játékteret.
80'
82'
Besic indította a szélen felfutó Civicet, beadását Iyinbor szögletre tisztázta. A sarokrúgást Civic végezte el, Otigba kifejelte a labdát, ami Kovacevichez került, próbálkozását Uram védte magabiztosan.
84'
Holender szabálytalankodott Civiccel szemben, sárga lap.
87'
Kettős csere a Ferencvárosnál: R. Mmaee és Tokmac hagyták el a pályát, helyettük Boli és Auzqui érkezett a hátralévő percekre.
90'
6 perc hosszabbítás lesz.
94'
S. Mmaee közeli fejesét Uram hárította bravúrral.
96'
Vége a mérkőzésnek! Hősies küzdelemben értékes pontot szereztünk a Ferencváros otthonában.
97'
Folytatás február 3-án: pénteken 20 órától az OTP Bank Liga 18. fordulójában Felcsútra látogatunk, ahol a Puskás Akadémia FC ellen lépünk pályára. A Vasas FC II. február 5-én, vasárnap 11 órakor a Csepel-Csep-Gól FC vendégeként zárja a téli felkészülését. Köszönjük, hogy drukkereink ezúttal is a helyszínről buzdították csapatunkat! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!