2023. április 16. 13:00

Játékvezetők: Török Mihály. Asszisztensei: Vrbovszki Pál és Németh Balázs.
Helyszín: (NB III) Nagyerdei Stadion
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
Hamarosan, 13:00 órakor kezdődik második csapatunk bajnoki mérkőzése az NB III Keleti csoportjának 32. fordulójában a Debreceni Nagyerdei stadionban, a DVSC II. együttese ellen.
A hazaiak 46 ponttal – 13 győzelemmel, 7 döntetlennel és 11 vereséggel – az 5. helyet foglalják el. Hat ponttal szereztek többet, mint csapatunk, és tíz helyezésszámmal állnak előttünk a tabellán.
A hétközi 31. fordulóban, a Putnok otthonában 2-2-es döntetlent értek el. Góljaikat Batai Tamás és Kócs-Washburn Erik szerezték.
Mint ismert, 2022. október 16-án a 13. fordulóban, hazai pályánkon szenvedtünk 4-2-es vereséget a DVSC II ellen. Kapornai még csapatunknak szerzett vezetést a 25. percben, amit Batai egyenlített ki (33. perc). Rab az első félidő utolsó percében újból csapatunkat juttatta előnyhöz. Ám a második játékrész utolsó félórájában Baranyai, Rácz és Tordai is betalált kapunkba, így alakult ki a 4-2-es vendég győzelem.
Debrecenben 15 Celsius fokos levegőhőmérséklet, napsütés, bárányfelhős ég és enyhe szél fogadja a játékosokat.

1'
Csapatunk tiszta fehérben, míg a hazaiak tiszta pirosban. A mérkőzést csapatunk kezdte.
11'
Radó jobb oldali szögletét Forgó fejelte el. A labda Rieszhez került, ám 8 méteres lövésébe belelépett egy hazai játékos, így oda lett a gólhelyzet.
18'
Egy jobb oldali beívelés után Fűzfői a kapu torkában a testéről a hálóba pattant a labda. Játékosaink kezezést reklamáltak, de a játékvezető megadta a gólt. 1-0.
19'
Márkvárt kapott sárga lapot reklamálásért.
23'
Bárány 11 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 2-0.
29'
Riesz elől a kaputól 20 méterre Kovács kapus kiemelte a labdát, amit Radó 35 méterre egyből visszalőtt, de a labda a kapu előterének bal oldalán pattant le, így a hazaiak fel tudtak szabadítani.
34'
Bévárdi indult be a bal összekötő helyén a védőink mögé, majd az öt és feles sarkáról spiccel ellőtte a labdát, de kapusunk, Horváth vetődve hárította a bal alsóba tartó lövést.
38'
Kovács bal oldali beívelését Riesz fejelte a rövid saroknál kapura, de Kovács kapus biztosan védte a középre érkező labdát.
44'
Bárány iramodott meg a bal szélen, középre perdítette a labdát, ahol az érkező Horváth Z. 14 méterről lőtt, de Puskás lábán elerőtlenedett a labda, így kapusunk védeni tudott.
45'
Vége az első játékrésznek, amelyen a gólhelyzetek alapján megérdemelten vezet a hazai csapat, noha az első debreceni gól szabályossága megkérdőjelezhető.
46'
Cseréltünk. Rab helyén, Varga folytatta a játékot.
47'
Varga 15 méteres lapos lövését, csak balra tudta tolni a kapus, ám érkezett Riesz, aki nagy erővel a bal sarokba bombázta a labdát.
49'
Bárány forgatta be védőjét, majd 7 méterről kapura bombázta a labdát, de Horváth bravúrral védett.
54'
Riesz készítette le a labdát 16 méterre, középen, Márkvártnak, akinek lövése egy védő lábán irányt változtatott, de Kovács kapus reagált és védeni tudott.
57'
Bárány mintegy 40 méteren keresztül vezette a labdát középen, a hátráló védősorunk statisztálása mellett, majd15 méterről védhetetlenül lőtt a léc alá. 3-1.
58'
Czvitkovics Péter másodedzőnk kapott sárga lapot reklamálásért.
60'
Horváth Z. helyén Kozma folytatta.
61'
Hármat cseréltünk. Elhagyta a pályát Farkas J., Riesz és Kovács D. Beállt Molnár, Girsik és Mamusits.
64'
Kozma 2 méterről az üres kapuba passzolt egy balról laposan érkező beadást. 4-1.
67'
Utolsó cserénket is végrehajtottuk. Lejött Szunyog, helyén pedig Enyedi folytatta.
74'
Tordai kapott sárga lapot visszahúzásért.
76'
Radó bal oldali szöglete Forgó testéről, 4 méterről pattant a bal sarok felé, de Kovács kapus védeni tudott.
78'
Hármas csere a hazaiaknál is. Lejött a pályáról Bárány, Bökönyi és Kócs-Washburn. Beállt Pelles, Tovmasyan és Fábián.
82'
Fábián kapott sárga lapot rúgásért.
90'
2 perc hosszabbítás.
92'
Girsik indította Radót, aki a bal szélen védője mögé került, és 8 méterről nem hibázott, a kapu bal sarkába lőtt. 4-2
93'
Véget ért a találkozó, amelyen a helyzeteit jobban kihasználó hazaiak megérdemelten győztek.