DVSC - Vasas FC

2023. április 02. 19:00

Játékvezetők: Pintér Csaba (asszisztensek: Tóth II. Vencel és Kóbor Péter, tartalékjátékvezető: Farkas Ádám(
Helyszín: Debreceni Nagyerdei Stadion
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! Csapatunk ma este - 19 órától - a DVSC otthonában lép pályára az OTP Bank Liga 25. fordulójában.
Kondás Elemér vezetőedző egy helyen változtatott a legutóbbi fordulóban kivonuló kezdő tizenegyünkhöz képest, így a következő összeállításban vágunk neki a találkozónak: Uram előtt a Szivacski - Otigba - Iyinbor - Silye védő négyes kezd, Hidi, Berecz és Urblík alkotja a középső tengelyt, míg a támadó hármasunkat a Hinora – Balogh – Holender trió jelenti. Cserepadunkon ezúttal Dombó, Litauszki, Hegedűs, Ódor, Baráth, Szilágyi, Deutsch, Hidi M, Sztojka, Zimonyi, Cipf és Ihrig-Farkas kapott helyet. Novothny Soma agyrázkódását követő rehabilitációja új szakaszba lépett, támadónk egyéni edzésmunkával készül a visszatérésre, mellette viszont továbbra sem állhat stábunk rendelkezésére a hosszú rehabilitációját végző Pátkai Máté, Vida Máté és Faragó Bálint. A hazaiak kezdőcsapatát a Milosevic – Kusnyír, Romanchuk, Lagator, Ferenczi – Manrique, Loncar – Szécsi, Dzsudzsák, Varga – Mance névsor alkotja, míg Srdjan Blagojevic kispadján csereként kapott helyet Megyeri, Neofytidis, Dreskovic, Bárány, Ojediran, Sós, Bódi, Aydin, Bévárdi és Kyzirdis.
Csapatunk fehér mezben és nadrágban, míg ellenfelünk piros szettben lép pályára.
3379 a hivatalos nézőszám.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

1'
Pintér Csaba a sípjába fújt, csapatunk indította útjára a labdát.
4'
Ferenczi ment el a jobb oldalon, majd a beadása a hosszún érkező Szécsihez került, aki kapura lőtt, azonban Hidi blokkolni tudott. Az ismétlésből Varga próbálkozott 10 méterről, ám Otigba a gólvonalról kivágta a labdát a mezőnybe.
5'
Dzsudzsák bal oldalról elvégzett szöglete után Mancéhez került a labda, azonban a Loki támadója a kezére fejelte a labdát.
10'
Lagator vette mellre a labdát a tizenhatoson belül, majd félfordulatból kapura lőtt, ám Uram magabiztosan hárított.
12'
Mance tette ki a labdát Vargának, aki kiszorított helyzetből csak az oldalhálót találta el.
16'
Urblík végezhetett el szabadrúgást 25 méterre a debreceni kaputól. Középre tekert, Milosevic rosszul jött ki a kapujából, így a labda Otigbához került, aki azonban fölé lőtt.
18'
Az előbbi esetnél lehetséges büntetőt vizsgált a videóbíró, azonban tizenegyes helyett kirúgással jöhetnek a hazaiak.
20'
Loncar tette vissza lövésre a labdát Vargának, aki 23 méterről kapura lőtt, próbálkozása a jobb kapufa mellett ment el.
23'
Urblík labdaszerzéséből egyből Balogh került ziccerbe, aki 11 méterről kapura lőtt, azonban a gólba tartó lövését a visszaérkező Lagator az utolsó pillanatban blokkolni tudta.
28'
Hidi passzából Berecz lőtt kapura, ám a lövése szögletre vágódott. A sarokrúgás után a hosszún pedig kifejelték a labdát a hazai védők.
32'
Romanchuk adta haza rosszul a labdát, amit már Milosevic nem ért el, így szöglettel jöhettünk. A sarokrúgást Hidi végezte el, Holendernek passzolt, aki Silyéhez továbbított, lövése azonban fölé szállt.
35'
Megszerezte a vezetést a DVSC. Dzsudzsák tálalt Szécsi elé, aki a hosszún érkező Vargához továbbított, majd kilőtte a rövid alsó sarkot (1-0).
39'
Holender játszott össze Hinorával a debreceni kapu előtt. A labda visszakerült Holenderhez, támadónk kapura lőtt, ám lövése Ferenczin megpattanva a kapufán csattant. A kipattanó Balogh elé került, azonban játékosunk fölé célzott.
42'
Hidi vezette a labdát, majd Holender elé tálalt, aki kapura lőtt, próbálkozását Milosevic fogta.
44'
2 perc ráadás lesz az első félidő végén.
45'
Megduplázta előnyét a DVSC. Dzsudzsák passzolt Vargának, aki estében Mancéhoz továbbított, majd 16 méterről a hosszú felső sarokba tekert (2-0).
46'
Vége az első játékrésznek. Kétgólos debreceni vezetéssel megyünk a szünetre pihenni.
47'
Kezdetét vette a második félidő. Kondás Elemér vezetőedző két helyen változtatott a szünetben: Balogh és Hidi helyett Cipf és Sztojka érkezett.
49'
Újabb gólt szerzett a DVSC. Dzsudzsák ívelése után Hinora mentett, a begyűjtött labdát Szécsi a hosszú oldalra ívelte Vargának, aki egy érintésből a kapuba lőtt (3-0).
56'
Az elmúlt percekben a mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben.
59'
Varga vezette a labdát a bal szélen, majd 16 méterről kapura lőtt, azonban Uram szögletre tolta a labdát. A sarokrúgást Dzsudzsák végezte el, Loncar a hosszú oldalon fejjel már csak beleérni tudott, kirúgással jöhetünk.
63'
Kondás Elemér vezetőedző cserélt: Urbílk helyett Hidi M érkezett a folytatásra.
65'
Dzsudzsák passzolt Vargának, aki tizenhatos sarkáról a bal kapufa mellé tekert.
67'
Kondás Elemér vezetőedző ismét változtatott: Zimonyi váltotta Holendert.
72'
Manrique kapott sárga lapot az előző szabálytalanságért.
72'
Cipf passza után Berecz tört be a tizenhatoson belülre, ahol Manrique hátulról felborította csapatkapitányunkat. Büntető!
73'
Szépítettünk! Berecz állt a labda mögé, majd higgadtan gurított Milosevic kapujába (3-1).
76'
Három helyen cserélt a DVSC vezetőedzője: Manrique, Varga és Szécsi hagyta el a pályát, helyettük Dreskovic, Sós és Neofytidis érkezett a folytatásra.
77'
Mi is cseréltünk: Silye helyett Ódor a pályán.
81'
Csere a hazaiaknál: Bárány váltotta Mancét.
83'
85'
Berecz kapott sárga lapot.
85'
87'
Újabb változtatás a DVSC-nél: Bódi váltotta Dzsudzsákot.
90'
4 perc lesz a ráadás.
93'
Kyziridis tálalt Dreskovic elé, azonban lövését Uram hárította.
94'
Vége a mérkőzésnek. Bár Berecz góljával szépítettünk, azonban ez nem volt elég a pontszerzéshez.
95'
A mai esti mérkőzés a Médiaklikk felületén visszanézhető. Folytatás április 5-én, szerdán 20 órától a Budafoki MTE csapata ellen lépünk pályára a MOL Magyar Kupa 7. fordulójában. Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!