2023. február 19. 14:00

Játékvezetők: Vinter Béla Gábor (asszisztensek: Balla Levente és Elek Balázs)
Helyszín: (NB III) DEAC Sportcampus
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
Hamarosan, 14:00 órakor kezdődik második csapatunk bajnoki mérkőzése az NB III Keleti csoportjának 22. fordulójában a DEAC otthonában.
Mai ellenfelünk 34 pontjával a 6. helyet foglalja el, noha egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, mert az előző fordulóbeli DVSC II. elleni mérkőzésük elmaradt.
A 3. fordulóban Kerekes Krisztián egyetlen találatával a DEAC elvitte a 3 pontot a Fáy utcából. Legeredményesebb góllövőik: Sándor Tamás (6), Kerekes Krisztián és Trencsényi Bence (5-5).
Ellenfelünk keretében több olyan labdarúgó is található, akik korábban más kluboknál már bizonyítottak az élvonalban: Korhut Mihály, Anton Bidzilya, Bényei Balázs, Bereczki Dániel és Kónya Márk.
Korábbi játékosunk, Ujvárosi Ádám kölcsönszerződését követően már véglegesen a DEAC-ban szerepel, így a 22 éves középpályás ellenfélként játszhat ellenünk.
Debrecenben plusz 11 Celsius fok, borult, esős, élénk szeles idő van.

1'
Csapatunk tiszta pirosban, míg a hazaiak fehér-fekete összeállításban. A hazaiak kezdték a mérkőzést.
2'
A zuhogó eső a kezdésre alább hagyott, de erős szél fúj.
6'
A játékosok egyelőre küzdenek a természeti elemekkel, nehezen alakul ki folyamatos játék.
9'
Bényei elé pattant a labda a jobb oldali 16-os vonalánál, a 11-es ponttal egy magasságban, kapásból jobb külsővel ellőtte, és nem sokat tévedett, a labda a jobb felső sarok felett süvített el.
11'
Egy jobb oldali hazai beívelés után, Sándor lövését Puskás a gólvonalról vágta ki.
14'
Varga ívelte be a labdát a 11-essel egy magasságban a jobb oldalvonal mellől, a labdára a 11-es pontnál Puskás emelkedett, és fejelt 1 méterrel kapu fölé.
16'
Kleiszet kell ápolni, mert ütközött saját játékosával Riesszel, de tudta folytatni a játékot.
17'
Orosz kapott sárga lapot, Farkas felvágásáért.
20'
Mamusits iramodott meg a térfelük közepén, majd néhány jó csel után tisztára játszotta magát, ám bal oldali beívelését Ratku lehúzta a bal felső sarok elől.
22'
Kisütött a nap, de az eső sem állt el.
24'
Mamusits hozta helyzetbe Vargát, aki középről, 17 méterről alig lőtt fölé.
26'
Szunyog kapott sárga lapot, veszélyes játékért.
30'
Bényei próbálkozott egy lövéssel, 18 méterről, középről, de a labda 2 méterrel kerülte el a jobb felső sarkot.
31'
Aranyos 20 méteres szabadrúgását tolta ki bravúrral a bal alsó sarokból Bánfalvi.
41'
Bánfalvi kirúgása Rieszt találta meg, aki 17 méterről két védő szorongattatásában rálőtte, ám Ratkó még bele tudott kapni a léc alá tartó labdába, így a labda fölé perdült.
43'
Varga 22 méteres szabadrúgása a sorfal tetejéről felperdülve vált ártalmatlanná.
44'
Sándor végzett el szabadrúgást, a bal oldali 16-os sarkától. A jobb alsó sarok elől, Bánfalvi vetődve öklözte ki.
45'
Véget ért az első játékrész, ami enyhe hazai fölényt hozott, de fiataljaink derekasan küzdenek, és több gólhelyzetig is eljutottak.
46'
Folytatódott a találkozó, csere nincs egyik oldalon sem.
48'
Sándor 22 méteres szabadrúgását Orosz fejelte 10 méterről, nagy erővel a léc alá. 1-0.
50'
Szunyog helyére Herrich állt be.
53'
Hosszú hozta fel a labdát lendületből, majd a balra felfutó Rabhoz passzolt, aki 23 méterről 1,5 méterre bombázott a kapu fölé.
58'
Egy bal oldali hazai szögletre a rövid saroknál érkezett Orosz és fejjel a hosszú sarokba csúsztatott. 2-0.
58'
A hazaiaknál Wente helyére Trencsényi állt be, míg nálunk Mamusitsot és Enyedit Farkas Jeromos illetve Kovács Dominik váltotta.
65'
Kleisz és Riesz helyére Pócs, valamint Molnár állt be.
73'
Aranyos és Bidzilya helyén Lakatos valamint Virág folytatta.
76'
Kerekes kapott sárga lapot visszahúzásért.
81'
Pócsot tartották fel a 16-os vonalánál, középen. Szabadrúgás. Varga közép magas lövése a balkapufán csattant.
84'
Trencsényi futott el a bal oldalon, az alapvonalig, lapos középre adására Al-Sheraji érkezett és laposan, 6 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 3-0
85'
Kerekes és Bényei helyére Jankelic valamint Tóth S. állt.
86'
Soltész kapott sárga lapot.
86'
Pócs kapott sárga lapot rúgásért.
91'
Véget ért a mérkőzés. Egy hét múlva, február 26-án vasárnap 11:00 órakor, az NB III Keleti csoport 23. fordulójában az éllovas BVSC-t fogadjuk a Fáy utcai Sportcentrumban. Köszönjük, hogy szurkolóink ezúttal is a helyszínről buzdították csapatunkat! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!