Budapest Honvéd - Vasas FC

2022. november 10. 19:00

Játékvezetők: Karakó Ferenc (asszisztensek: Tóth II. Vencel és Horváth Zoltán, tartalékjátékvezető: Zierkelbach Péter)
Helyszín: Bozsik Aréna
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat!
Ma este 19 órától - a Budapest Honvéd ellen lépünk pályára az OTP Bank Liga 15. fordulójában.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
2389 a hivatalos nézőszám.

0'
Gyászszünettel kezdődik a mérkőzés. A Honvéd egyik szurkolójára, Dr. Farkas Szilárdra emlékezünk.
1'
Karakó Ferenc a sípjába fújt, mi kezdtük a ma esti meccset.
5'
Öt perc eltelt a mérkőzésből, a kapuk nem forogtak veszélyben.
8'
Silye bedobása után Novothnyhoz került a labda, akit szabálytalanul tudtak megállítani. A megítélt szabadrúgást Hidi végezte el 30 méterre a hazaiak kapujától, azonban a kispesti védők tisztáztak.
9'
Doka ment el a bal oldalon, majd középre adott, a hosszún érkező Kocsis Silyét megelőzve kapura lőtt, ám próbálkozása mellé szállt.
11'
Hidi szöglete után Baráth csúsztatott az ellenfélhez, majd az ebből meginduló Dokát Silye szabálytalanul állította meg a félpályánál. Sárga lap.
14'
Zsótér 17 méterről lőtt kapura, azonban próbálkozása Dombó kapuja mellé ment.
16'
Holender passza után Márkvárthoz került a labda, majd Novothnynak továbbított, aki pedig kiugratta a bal szélen a támadással felfutó Silyét. Védőnk középre adott, a visszaérkező Szabó Alex kis híján a saját kapuját vette be.
19'
Klemenz csak szabálytalanul tudta megállítani Márkvártot a félpályánál, sárga lap.
20'
Lukic 11 méterről eleresztett lövése vágódott le Litauszkiról, a lepattanót Mitrovic lőtte kapura, ám próbálkozása elkerülte a kapunkat.
25'
Márkvárt indította a bal szélen meginduló Radót, akit Doka szabálytalanul állított meg. A bal oldalról Hidi végezte el a szabadrúgást, középre tekert, majd Szappanos kimozdult és lehúzta a labdát.
27'
Márkvárt indította Radót a bal szélen, játékosunk középre adott, majd az érkező Novothny kis híján bevette Szappanos kapuját, aki azonban lábbal tudott hárítani.
30'
Szabó Alex gurított vissza a tizenhatos előterében tartózkodó Zsótérnak, ám a hosszúba tartó lövését magabiztosan fogta Dombó.
33'
Lukic ugratta ki két védőnk között Kocsist. A Honvéd játékosa kiszorított helyzetből kapura lőtt, azonban a gólvonalon tartózkodó Litaszki felszabadított.
38'
Mitrovic szögletét Baráth könnyedén kifejelte.
41'
Mitrovic passzolt Lukicnak, egyből továbbított Kocsisnak, aki elgurította a labdát Dombó mellett a hosszúba. Karakó Ferenc játékvezető azonban érvénytelenítette a gólt, mivel a Honvéd játékosa lesen volt.
43'
Márkvárt kapott sárga lapot, miután a mezénél fogva visszahúzta Ennint.
45'
Egy perc hosszabbítás lesz.
46'
A szünetben cserélt a Honvéd: Ennin jött le, helyette Domingues a pályán. Mi változatlan feállásban folytatjuk a mérkőzést.
46'
Vége az első félidőnek.
46'
Kezdetét vette a második játékrész.
48'
51'
Radó ugratta ki a bal oldalán elfutó Bereczet, aki befelé cselezett, majd 11 méterről eleresztett lövését Szappanos hárította, az ismétlést pedig Klemenz blokkolta.
53'
Kocsis vette célba 22 méterről Dombó kapuját, ám próbálkozása jócskán mellé szállt.
58'
Berecz szerezte meg a labdát a félpályánál, majd a jobbszélen felfutó Novothnynak továbbított, azonban támadónk kiszorított helyzetből az oldalhálót találta el.
63'
Szabó Alex kapott sárga lapot.
64'
Kettős csere a Honvédnál: Mitrovic és Kocsis jött le, helyettük Gomis és Jonsson érkezett.
67'
Berecz tette ki a labdát a jobbszélen felfutó Márkvártnak, aki középre adott, azonban az érkező Novothny elől felszabadítottak a kispesti védők.
69'
Holender kapott sárga lapot, miután megakadályozta a hazaiak bedobását.
69'
Két helyen változtattunk: Márkvárt és Holender hagyták el a pályát, helyettük Hidi M és Cipf érkeztek a folytatásra.
71'
Cipf cselezgetett befelé a tizenhatos előterében, ám lövését lábbal hárította Szappanos.
76'
Zsótér éles szögből leadott lövését Litauszki blokkolta.
79'
Hidi szabálytalanul állította meg Dominguest, sárga lap.
84'
Megszerezte a vezetést a Honvéd! Capan passza után Zsótér ment el a balszélen, középre gurított a tizenegyespontnál tartózkodó Lukic kapásból kilőtte a felső sarkot. 1-0.
84'
Cseréltek a hazaiak: Klemenz helyett Prenga érkezett.
85'
Kettőt cseréltünk: Radó és Novothny fejezték be a játékot, pályára lépett Feczesin és Zimonyi.
86'
Megduplázta előnyét a Honvéd! Lukic cselezte ki Baráthot és Szivacskit, majd 10 méterről a jobb alsóba lőtt.
89'
Cseréltünk: Novothny helyett Zimonyi érkezett a hátralévő időre.
90'
A hazaiak is változtattak: Lukic helyett pedig Cirkovic érkezett.
90'
Három perc lesz a ráadás.
91'
Berecz 16 méteres lövését Cirkovic blokkolta.
93'
Véget ért a mérkőzés. Pont nélkül távozunk Kispestről, Budapest Honvéd - Vasas FC 2-0.
94'
Folytatás november 13-án, vasárnap 18 órától az OTP Bank Liga 16. fordulójában a Mezőkövesd Zsóry FC csapatát fogadjuk az Illovszky-stadionban. Előtte azonban még - szintén vasárnap - 13 órától a Vasas FC II. a Sényő-Carnifex FC otthonába látogat az NB III. Keleti csoportjának 17. fordulójában. Köszönjük, hogy drukkereink ezúttal is a helyszínről buzdították csapatunkat! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!