Budaörsi SC - Vasas FC II

2023. január 28. 11:00

Helyszín: (NB III) Árok utcai Sportcentrum
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
Hamarosan, 11:00 órakor kezdődik NB III-as csapatunk negyedik idei felkészülési mérkőzése a Budaörs SC sporttelepének műfüves pályáján.
Budaörsön 0 Celsius fok, felhős idő, havazás és szélcsend van.
Mai ellenfelünk a 20 csapatos NB III. Nyugati csoportjában 30 pontot szerezve a 9. helyen telelt. A BSC keretében Ferkó Ádám és Schindler Bálint Márk azok a labdarúgók, akik pályafutásuk során korábban már magukra ölthették a Vasas-mezt.

1'
Csapatunk tiszta pirosban, ellenfelünk zöld-fekete szerelésben. Mi kezdtünk.
9'
A kezdeti tapogatózó játék után Murai kínálta meg Horváthot 17 méterről, de kapusunk vetődve védte a jobb alsó sarok felé tartó lövést.
14'
Az elmúlt percekben a hazaiak enyhe mezőnyfölényben játszanak. Erdey lőtt középről 18 méterről a kapunk fölé, mintegy 3 méterrel.
21'
Kijöttünk a hazaiak szorításából. Hidi M szöktette a jobb szélen Farkas Jeromost, akinek lapos középre adásáról centikkel maradt le Pócs.
23'
Mamusits szerzett labdát a felezővonalnál, középre adta Pócshoz, akinek 10 méteres lövésébe bele tudott lépni egy védő. A bal oldali szögletünk után Farkas Bence lőtt 13 méterről a léc fölé.
25'
Egy bal oldali hazai szöglet után a hosszú oldalon Tóth Attila tudott fejelni 8 méterről, de kapusunk a helyén volt és magabiztosan védett.
28'
Mamusits lépett ki a védők között, majd a bal összekötő helyéről 12 méterre a kaputól a hazaiak kapusa kifutva felszedte előle a labdát.
31'
Kovács Dominik futott el a bal szélen. Középre adását Farkas Jeromos lőtte rá kapásból 10 méterről, de egy védő blokkolta a labda útját.
33'
Kapusunkat kellett ápolni, mert egy előre vágott labdát előre vetődve bokszolt el Muri elől.
34'
Kovácsot vágták fel a 16-oson belül.
36'
Pócs középre tartó büntetőjét a jobbra vetődő kapus kézzel védte. A kipattanóra Pócs érkezett és fejjel a kapu közepébe juttatta a labdát. 0-1!
38'
Rab 26 méteres középről leadott félmagas lövését a jobb sarok elől öklözte ki Tóth Gábor kapus.
40'
Pócsot kell ápolni, aki a gólnál megsérült. De szerencsére egyelőre tudta folytatni a játékot.
45'
Vége az első játékrésznek. A félidő második felében nyújtott teljesítmény alapján megérdemelt a vezetésünk.
47'
Pócs és Farkas Jeromos helyére Birtalan és Molnár állt be nálunk. A hazaiak nem változtattak.
48'
Cseréltünk. Szabó Benjamin állt be, a megsérült Mamusits helyére.
50'
Murai lövése eltalálta Enyedi kezét. Büntető.
51'
Murai a jobb alsó sarokba lőtte a büntetőt. Hotváth érezte a sarkot, de erős volt a lövés. 1-1.
53'
Egy jobb oldali budaörsi beadás után, Erdeyhez került a labda, aki 10 méterről a jobb felső sarokba bombázott. 2-1.
58'
Csapatunk négy kivételével sort cserélt. Horváth - Herrich, Őri, Forgó, Urbantsok - Szabó Benjámin, Girsik, Nemes - Molnár Cs., Szendeff, Birtalan összeállításban folytattuk.
62'
Szamosi, Erdey, és Gula ment le, Váradi, Schindler, és Jász állt be a hazaiaknál.
73'
A hazaiak vezetése óta ők játszanak mezőnyfölényben. Nem találjuk a játék ritmusát.
82'
Kapust cseréltünk. Maier állt be Horváth helyére.
84'
Molnár 19 méteres középről leadott lövését védte a hazaiak kapus a bal alsó sarok elől.
90'
Véget ért a találkozó. A második félidőben nem tudtuk megismételni az első játékrész második felében nyújtott teljesítményt. Folytatás február 5-én, vasárnap 11:00 órától második csapatunk ötödik felkészülési mérkőzésén a Csepel otthonába látogat.