Budafoki MTE - Vasas FC

2023. április 05. 20:00

Játékvezetők: Farkas Ádám (asszisztensek: Becséri Gergely és Szalai Dániel, tartalékjátékvezető: Erdős József)
Helyszín: BMTE Stadion
Szeretettel köszöntjük szurkolóinkat és olvasóinkat! Ma este már a döntőbe jutás a tét: csapatunk - 20 órától - a Budafoki MTE ellen küzd meg a továbbjutásért a MOL Magyar Kupa 7. fordulójában.
Utoljára 2017-ben - immáron 6 éve - játszottunk Magyar Kupa-elődöntőt, akkor Michael Oenning csapata a Mezőkövesdet oda-vissza megverve jutott be a fináléba. Abban az idényben elkerültük az elődöntőben a Budafokot - amely a Ferencváros ellen búcsúzott a négy között -, idén viszont a sors úgy hozta, hogy a dél-pesti alakulat otthonában küzdhettünk meg a döntőért. Azóta változott a lebonyolítási rend, így már csupán egy mérkőzés döntött a továbbjutásról.
Visszatekintve az elődöntőig vezető útra, egészen szeptemberig kell utaznunk az időben, akkor csapatunk Nógrád megyében kezdte meg a sorozatot, ahol a Balassagyarmat vendégeként léptünk pályára. A találkozót 2-1-re nyertük meg, így készülhettünk a következő körre, ahol a Nyíregyháza Spartacust kaptuk ellenfélként. Zimonyi korai gólja még nem jelentett volna továbbjutást, hiszen a nyírségiek egyenlítettek a sényői találkozón, ám Otigba a 81. percben újabb kupafordulóba juttatta csapatunkat. A téli szünetet követően a Honvéd látogatott a Fáy utcába, ahonnan csalódottan kellett távozniuk, hiszen a 2-0-s összecsapáson magabiztos teljesítménnyel búcsúztattuk a piros-feketéket. Ezt követte a paksi negyeddöntő, ahol fordulatos mérkőzésen, hősies küzdelemben harcoltuk ki a TOP 4-es pozíciót.
A találkozót megelőzően ellenfelünk vezetőedzője, Mátyus János beharangozó nyilatkozatában kiemelte, játékosaink többezres NB I-es mérkőzésrutinja döntő tényező lehet az összecsapás során. Kondás Elemér vezetőedző annak szellemében állította össze kezdőcsapatunkat, hogy - az említett tapasztalt játékosok mellett - fiatal tehetségeink is helyet kaptak a ma esti formációnkban.
A kapuban - a kupasorozatban már megszokott módon - Dombó Dávid állt, aki a paksi negyeddöntő-sikerben főszerepet vállalt. Védelmünket az Ódor - Hegedűs - Litauszki - Silye négyes alkotta, míg a középső területekért Sztojka, Berecz és Urblík felelt. Támadó triónkban Holender, Zimonyi és Ihrig-Farkas kapott helyet. A kispadon Uram, Szivacski, Hidi, Hidi M, Hinora, Szilágyi, Otigba, Baráth, Iyinbor, Balogh, Szalai és – a héten a csapatedzésekhez csatlakozó - Novothny várt bevetésre. A hosszú rehabilitációját végző Pátkai Máté, Vida Máté és Faragó Bálint továbbra sem állhatott stábunk rendelkezésére.
A hazaiak kezdőcsapatát a Gundel-Takács, Nándori, Csonka, Beke, Kovács, Adorján, Bakti, Soltész, Jagodics, Kalmár, Fótyik névsor alkotta, míg Mátyus János kispadján csereként kapott helyet Oroszi, Margitics, Györgyi, Horváth, Németh, Takács, Tischler, Bíró, Fekete, Oláh, Sós és Vaszicsku.
Csapatunk fehér mezben és nadrágban, míg ellenfelünk piros-fekete szettben lép pályára.
2450 a hivatalos nézőszám.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat!

0'
Felcsendült a MOL Magyar Kupa himnusza, a játékosok már vonulnak ki a pályára.
1'
Farkas Ádám a sípjába fújt, a Budafok indította útjára a labdát.
4'
Litauszki kapott sárga lapot, miután szabálytalankodott a kapunktól 22 méterre.
9'
Az elmúlt percekben a mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben.
11'
Soltész lépett rá Silye lábára, sárga lap.
13'
Holender passzából Silye ment el a bal szélen, majd a beadását blokkolták a budafoki védők, így szöglettel jöhetünk. A sarokrúgást Urbílk végezte el, középre adását azonban Berecz csúsztatta a hazai kapu mellé.
15'
Berecz ívelte középre a labdát, ám a hazai védők a tizenegyespont magasságában fejjel tisztáztak.
16'
Ódor bedobása után Urblíkhoz került a labda, középre adott, ám a második hullámban érkező Berecz a kapu mellé fejelt.
20'
Soltész bedobása után Jagodics a kapunkkal háttal fejelt, ám próbálkozását Dombó könnyedén védte.
21'
Bakti vezette a Budafok kontratámadását, Adorjánhoz továbbított, aki visszapasszolt Baktinak, azonban lövését Dombó hárította.
22'
Megszerezte a vezetést a Budafok. Soltész szerzett labdát a saját körívünknél, Bekéhez passzolt, aki visszavette a labdát a jobb lábára és a rövid sarokba lőtt. (1-0).
27'
A hazaiak vezető gólja óta a mezőnyben folyik a játék.
31'
Csonka szerzett labdát a jobb oldalon, majd az alapvonalról középre gurított, az érkező Soltész lövését előbb Ódor blokkolta, majd z ismétlést Soltész lőtte kapura, azonban Dombó lábbal hárított.
34'
Megduplázta előnyét a Budafok. Beke labdaszerzése után rávezette a védelmi vonalunkra a labdát, betört a tizenhatosunkon belülre, ahol két csel után a hosszú sarokba lőtt (2-0).
39'
Újabb gólt szerzett a Budafok. Kovács szerzett labdát az oldalvonal mellett, majd Bekéhez továbbított, aki a kapujából kifutó Dombó mellett a kapunkba helyezett (3-0).
42'
Kondás Elemér három helyen változtatott: Silye, Sztojka és Litauszki hagyták el a pályát, helyettük Szivacski, Hinora és Iyinbor érkeztek.
45'
1 perc lesz a ráadás az első félidő végén.
46'
Vége az első játékrésznek, 3-0-s budafoki vezetéssel megyünk a szünetre pihenni.
47'
Kezdetét vette a második félidő.
49'
Hinora végezhetett el szabadrúgást a budafokiak kapujától 25 méterre, középre tekert, ahol Urblíkhoz került a labda, aki egy fordulás után kapura lőtt, ám próbálkozása célt tévesztett.
54'
Urblík szabadrúgása után Hinorához került a labda, majd a jobbról érkező beadását a budafoki védők kifejelték. A játékszer Urblíkhoz került, azonban lövése a kapu mellé szállt.
56'
Ismét cseréltünk: Zimonyi helyett Novothny lépett pályára.
58'
Holender beadása után Ihrig-Farkas csúsztatott, ám Gundel-Takács védeni tudott.
59'
Cseréltek a hazaiak: Kovács és Beke helyett Németh és Horváth érkezett a folytatásra.
62'
Ismét változtattunk: Ódor helyett Szalai lépett pályára.
65'
Hinora jobb oldalról elvégzett szögletére Ihrig-Farkas érkezett középen, ám támadónk a budafoki kapu mellé fejelt.
68'
Nándorit kell ápolni.
70'
Holender szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd jó 25 méterről kapura lőtt, ám a felső sarokba tartó lövését Gundel-Takács kiütötte.
71'
Két helyen változtatott Mátyus János: Nándori és Bakti jöttek le, helyettük Vaszicsku és Bíró folytatják.
76'
Hinora ívelt középre a bal oldalról, Ihrig-Farkas fejesét azonban Gundel-Takács a felső léc fölé tolta.
78'
80'
Gundel Takács kapott sárga lapot.
82'
Németh vette be Dombó kapuját, azonban a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.
84'
Fótyik kapott sárga lapot időhúzásért.
85'
Ihrig-Farkas kapott sárga lapot.
87'
Cserélt a Budafok: Adorján helyett Tischler érkezett a hátralévő pár percre.
89'
Soltész lőtt kapura 18 méterről, ám próbálkozása a kapunk mellé ment.
90'
4 perc hosszabbítás lesz.
92'
Berecz tette ki a labdát a jobb oldalon meginduló Ihrig-Farkasnak, aki visszakanyarította a játékszert csapatkapitányunknak, ám a fejesét Gundel-Takács a felső léc fölé tornázta.
94'
Vége a mérkőzésnek. 3-0-ra kikaptunk a Promontor utcában, a Budafok jutott a MOL Magyar Kupa döntőjébe.
95'
Aki lemaradt volna a ma esti kupaelődöntőről, az felvételről a Médiaklikk felületén visszanézheti a mérkőzést. Folytatás április 9-én, vasárnap 14:15-től a Budapest Honvéd csapatát fogadjuk az Illovszky Rudolf Stadionban az OTP Bank Liga 26. fordulójában. Második csapatunk szintén vasárnap - 14 órakor - a Békéscsaba 1912 Előre II. vendégeként játszik az NB III. Keleti csoportjának 30. fordulójában. Köszönjük, hogy drukkereink ezúttal is a helyszínről buzdították csapatunkat! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!