2023. április 09. 14:00

Játékvezetők: Virág András Barnabás. Asszisztensei: Molnár Alex és Csákó Patrik
Helyszín: (NB III) Békéscsabai Kórház utcai Stadion
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
Hamarosan, 14:00 órakor kezdődik második csapatunk bajnoki mérkőzése az NB III Keleti csoportjának 30. fordulójában Békéscsabán, a Kórház utcai stadion centerpályáján, a Békéscsaba II ellen.
A hazaiak 15 ponttal – 3 győzelemmel, 6 döntetlennel és 20 vereséggel - a sereghajtó, 20. helyet foglalják el, 20 pontos hátrányban a még bennmaradó 16. helyen található Tiszaújvárossal szemben.
21 ponttal szereztek kevesebbet, mint csapatunk, és hat helyezésszámmal állnak mögöttünk.
A békéscsabaiak legutóbb, a 25. fordulóból pótolt hétközi mérkőzésen, hazai pályán 1-1-es döntetlent játszottak a Kisvárda Master Good II. együttese ellen. A csabaiak egyenlítő gólját Marik szerezte.
Mint ismert, 2022. október 2-án a 11. fordulóban, hazai pályánkon 7-2-es győzelmet értünk el. Noha a 19. percben Oláh a vendégeknek szerzett vezetést, ám Litauszki (2), Pócs (2), Cipf (2), és Kapornai góljaival egyértelművé tettük, melyik a jobb csapat. Az utolsó percben ismét Oláh talált be.

1'
Csapatunk tiszta pirosban, míg a hazaiak lilában. A mérkőzést a hazaiak kezdték.
2'
Rab indította Vargát, aki 12 méterről lőtt, de Bukrán bravúrral védett. A bal oldali Varga szögletet Forgó fejelte a rövid saroknál a felső lécre.
12'
Farkas B. hosszú keresztlabdáját Farkas J. futotta be, és lapos középre adását a kivetődő Bukrán kaparintotta meg Riesz elől.
14'
Bónus kínálta meg 17 méterről középről Horváthot, de kapusunk biztosan ölelte magához a félmagas lövést.
20'
Molnár futott el a bal összekötő helyén, az alapvonalig, lapos visszagurítását Riesz lőtte laposan a rövid saroknál kapura, de Bukrán lábbal védett.
26'
Zádori fejelt 7 méterről senkitől sem zavarva egy jobb oldali beadást, ám Horváth a helyén volt.
37'
Oláh futott lukra a jobb összekötő helyén, majd 8 méterről laposan lőtt, de Horváth lábbal védeni tudott.
44'
Rab ugratta ki Molnárt a bal oldalon, szinte az alapvonalról eleresztett lövése 1 méterrel a kapu fölé szállt.
45'
Véget ért az első játékrész, amely kiegyenlített küzdelmet hozott.
46'
Csapatunk cserélt. A második játékrészre Varga helyére Kovács állt be. A hazaiak nem változtattak.
57'
Farkas J. helyén Mamusits folytatta a játékot.
59'
A hazaiaknál Csák helyére Komáromi állt be.
62'
Riesz helyére Pócs állt be.
65'
A második félidő első harmada a hazaiaké volt.
69'
Rab lopta a távolságot a jobb oldali 16-os sarkánál, majd 13 méterről a hosszú felső sarok fölé lőtt 1 méterrel.
70'
A hazaiaknál Oláh helyére Rajsli állt be.
73'
Pap 7 méteres jobb összekötő helyéről eleresztett bombáját védte kapusunk, majd Pap duplázását is bravúrral ütötte a felső léc fölé Horváth.
77'
A megsérült Forgó helyére Enyedi állt be.
82'
Farkas B. kapott sárga lapot buktatásért. Majd reklamálásért Márkvártnak is felmutatta a játékvezető a figyelmeztető lapot.