AG Hajdúszoboszló - Vasas FC II

2023. március 05. 14:00

Játékvezetők: Szántó Simon Péter. Asszisztensei: László István Sándor és Vrbovszki Pál.
Helyszín: (NB III) Bocskai Stadion
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
Hamarosan, 14:00 órakor kezdődik második csapatunk bajnoki mérkőzése az NB III Keleti csoportjának 24. fordulójában az AG Hajdúszoboszló otthonában.
Az Aqua-Generál Hajdúszoboszló két győzelemmel kezdte a tavaszi idényt: előbb 5-1 arányban múlták felül a Békéscsaba 1912 Előre II. együttesét, majd a legutóbbi játéknapon hazai pályán 1-0-ra legyőzték a Füzesgyarmati SK gárdáját, így a riválisoknál egy mérkőzéssel kevesebbet játszva a hatodik helyen állnak.
Mai ellenfelünknél akadnak olyanok is, akik szerepeltek már az NB I-ben: Berdó Péter, Karacs Péter és az előző bajnoki kiírást az NB II-es Szeged-Grosics Akadémiánál töltő román jobbhátvéd, Sergiu Moga is bizonyított már a legmagasabb osztályban.
Mint ismert, az 5. fordulóban 2022. augusztus 21-én, ideiglenes „otthonunkban” a BVSC Szőnyi úti pályáján Vincze 13. percben szerzett góljára Novothny az 57. percben és Farkas Bence a 93. percben válaszolt, így 2-1-re nyertünk.
Hajdúszoboszlón plusz 5 Celsius fok és felhős ég fogadja a játékosokat.

1'
Csapatunk pirosban, míg a hazaiak tiszta kékben. Csapatunk kezdte a mérkőzést.
3'
Varga Donát egy jobbról érkező pattogó labdát lőtt jobbal centikkel a jobb sarok mellé.
7'
Farkas Jeromos jobb oldali beadását Varga lőtte 7 méterről kapu felé, de egy hazai játékost lőtt ki a labdával.
16'
Egyelőre kiegyenlített játék folyik, egyik csapat sem tudott a másik fölébe kerekedni.
25'
Varga indította a jobb szélen felfutó Farkas Jeromoshoz, aki egy befelé csel után ballal lőtt, 17 méterről, ám Mészáros kapus védte a pattogó labdát.
26'
Mamusits 18 méterről lőtt, középről, ám a labda 1 méterrel a felső léc fölé szállt.
29'
Kleisz kapott sárga lapot visszahúzásért.
45'
Vége az első játékrésznek. Fiatal csapatunk teljes mértékben méltó ellenfele az élmezőnyhöz tartozó hazaiaknak.
46'
A második játékrészben nem volt változtatás.
51'
Varga tette ki a labdát a jobb szélen felfutó Farkas Jeromoshoz, aki lendületből keresztbe vezette a labdát a 16-os vonalával párhuzamosan, majd 17 méterről kevéssel lőtt ballal a jobb felső sarok mellé.
52'
Varga jobb oldali szögletét Kleisz fejelte 12 méterről a földre, ahonnan a felpattanó labda a jobb felső sarokban kötött ki.
54'
Balla kapott sárga lapot buktatásért.
60'
Deutsch kapott sárga lapot reklamálás miatt.
64'
A hazaiak kettőt változtattak. Lejött Berdó és Czene, helyükre Lukács, illetve Sütő állt be.
66'
Fenyőfalvi kapott sárga lapot rúgásért.
67'
Csapatunk cserélt. Lejött Farkas Jeromos és Pócs. Beállt Molnár és Farkas Bence.
69'
Újabb jobb oldali szöglet. Varga beadását Kleisz, ezúttal jobbal vágta védhetetlenül a jobb alsó sarokba. 0-2!
74'
Mamusits a jobb szélről beívelte a labdát. Rab még a levegőben, kapásból védhetetlenül vágta a labdát a léc alá. 0-3!
78'
Elhagyta a pályát Varga, és helyére Szabó állt be.
82'
Rab gurította vissza a labdát Hidi M-hez, aki 18 méterről elemi erővel a bal kapufát találta el.
86'
A hazaiaknál lement Fenyőfalvi és Balla, helyükre Baranyi illetve Sain állt be.
90'
2 perc hosszabbítás.