Vasárnap Csákvárra látogatunk

2024-04-06 16:05
A Merkantil Bank Liga 27. fordulójában 17 órától idegenben lépünk pályára, a mérkőzésről élő közvetítés látható hivatalos YouTube-csatornánkon.

A csákvári klubot 1947-ben alapították, első neve Csákvári Torna Klub volt. A csapat évtizedeken át a különböző Fejér megyei bajnokságokban szerepelt, ami országos viszonylatban a negyed- és hetedosztály közötti szintet jelenti. Ebben az időszakban Csákvári Traktor és Csákvári MEDOSZ is volt a klub neve. Első komoly sikerét 1989-ben érte el az együttes, amikor bejutott a Szabad Föld Kupa döntőjébe, ahol azonban 1–0-ra kikapott a Körmendi Dózsától. Ugyanebben az évben a csákváriak történetük során először kerültek fel az NB III-ba, ahol egymásután kétszer bronzérmesek lettek, majd kiestek, később megszűntek.

Az újjáalakult klub a 2002/2003-as szezont a legalacsonyabb osztályban kezdte, ahonnan fokozatosan haladt egyre feljebb, 2014 óta pedig megszakítás nélkül tagja a Merkantil Bank Liga mezőnyének. Legjobb eredményét 2020-ban érte el, amikor negyedik lett a koronavírus-járvány miatt hamarabb lezárt szezonban. Az előző bajnokságban a csákváriak 42 ponttal a 15. helyen végeztek.

A Tóth Balázs edzette alakulat ebben az idényben 34 ponttal a 9. helyen áll a tabellán. Ami a pillanatnyi formát illeti: a legutóbbi három fordulóban veretlen maradt a gárda, a Mosonmagyaróvárt és a PMFC-t egyaránt 1–0-ra győzte le, a Kazincbarcika otthonában pedig 1–1-es döntetlent ért el.

Eddig 10 alkalommal találkoztunk a csákváriakkal, és még nem szenvedtünk vereséget: 8 győzelem mellett 2 döntetlen a mérlegünk, az összesített gólkülönbség 34–15 a javunkra. Az őszi, Illovszky Rudolf Stadionban rendezett összecsapásról ugyanakkor kellemetlen emlékeink lehetnek: bár Radó András találatával a 67. percben megszereztük a vezetést, a vendégek a meccs utolsó helyzetéből, a 94. percben egyenlítettek és egy pontot elvittek Angyalföldről.

A csákvári keretből Murka Benedek 2015 februárjától augusztusig szerepelt korosztályos együttesünkben, 2016 és 2021 között pedig felnőtt keretünk tagja volt. Nagy Zoárd 2014-től 2019-ig lépett pályára akadémiai csapatainkban, Papucsek Barna pedig a 2008/2009-es szezonban a felnőtteknél játszott a Vasasban.

Együttesünkből Deutsch László szerepelt a csákváriaknál a 2018/19-es idényben.

A csákváriak elleni találkozónkról élő közvetítés látható hivatalos YouTube-csatornánkon. Szöveges tudósításunk a 24liveblog.com felületén ide kattintva érhető el: AQVITAL FC CSÁKVÁR – VASAS FC