Ellenfélnézőben: A 19. Vasas-Paks következik

2017-08-26 12:14
Az elmúlt 11 év párharcait tekintve – az első NB I-es meccset 2006-an játszották a csapatok – a mérleg nyelve a Paks felé billen. Itt az alkalom, hogy csapatunk megszerezze a hatodik győzelmét a tolnaiak ellenében.

Augusztus 26-án, szombaton 18:00 órakor a Szusza stadionban lejátszandó mérkőzésen – ugyan még csupán a 7. forduló következik – a csapatunk számára a tét az, hogy sikerül-e tapadni az élmezőnyhöz, mivel egy győzelem azt jelentené, hogy 10 pontunkkal továbbra is a 4-5. helyen ragadnánk meg.

A két csapat eddig lejátszott 18 NB I-es bajnoki találkozójából 12-őt szombati ellenfelünk, míg 5-öt csapatunk nyert meg, 1 találkozón pedig nem született döntés. A gólkülönbség 35-21 a tolnaiak javára.

Formáját vizsgálva a Paks az elmúlt 5 bajnoki találkozón – a Videoton elleni meccset halasztották - 6 pontot gyűjtött, úgy, hogy vereséget szenvedett Mezőkövesden (2-3), döntetlent játszott az Újpesttel (2-2 otthon), a Debrecennel (1-1, otthon), az FTC-vel (1-1 idegenben) és legyőzték a Haladást (2-0, otthon).

Csapatunk az utóbbi hat bajnokin 2 győzelem, 1 döntetlen mellett 3 vereséget szenvedett el, így 7 pontot gyűjtött.

Az első mérkőzést az első osztályban 2006. november 17-én játszották le az Illovszky-stadionban. A zord, hideg időjárás miatt mindössze 1.000 néző előtt, egykori játékosunk, Zováth János 74. percben szerzett góljával a Paks nyert meg. A vezetőedzőnk Mészöly Géza volt.

A legnagyobb arányú, és egyik legemlékezetesebb 5-0-ás győzelmet csapatunk érte el, 2008. szeptember 13-án, szintén a „Szőke kavics” vezetésével. A találkozó 3. percében ugyanis Fábián Mihály kiállította Tóth Andrást, ám 10 emberrel is Dobrics (24.’) és Németh Norbert (47.’) góljaival 2-0-ra vezettünk. Majd miután az akkor paksi Molnár Zoltán is a kiállítás sorsára jutott, Divics (65.’, és 70.’) duplájával és Gyánó (82.’) találatával alakult ki az 5-0-s siker.

Ide kívánkozik egy hősiesen – nemcsak az ellenféllel, hanem a természet erejével is – megvívott és 0-2-ről 3-2-re megnyert találkozó, 2007. augusztus 20-án. Történt ugyanis, hogy a mérkőzés az orkánszerű vihar miatt félbeszakadt. Majd több mint egy órányi szünet után folytatódott. Heffler (40.’) és Horváth Ferenc (65.’) góljaira, Németh Norbert válaszolt (70.’), majd jött a dráma, Tóth Andrást leküldte a pályáról Iványi Zoltán. A 10 emberre fogyatkozott csapatunk azonban Lázok (83.’) és Tandari (88.’) találataival megfordította a mérkőzés állását.

Nézőcsúcsokat sosem döntött a két csapat bő egy évtizedre visszatekintő összecsapás sorozata. A statisztikák szerint egy 2007. május 19-i Paks-Vasas (4-2) találkozón voltak a legtöbben, 3.000-en, míg a múlt év február 27-i paksi mérkőzésen (3-0) voltak a legkevesebben, 624-en.

Ha a hazai pályánkon lejátszott eddigi 9 meccset tekintjük, kedvezőbb számunkra a kép, hiszen, 5 győzelemmel, és 4 vereséggel (16-12) felénk billen a mérleg nyelve.

Ha a legutóbbi évadban lejátszott három mérkőzést vizsgáljuk, az ellenfelünknek kedvez. 2016. szeptember 10-én, még az Illovszky stadionban Kulcsár Tamás 33. percben elért csukafejes góljával 1-0-ra nyertünk, majd december 10-én, Pakson Hahn János 43. percben szerzett találatával szenvedtünk vereséget.

Legutóbb 2017. május 6-án a Szusza stadionban 3-0-ára kaptunk ki, Lenzsér, Bartha és Hahn góljaival.

A Paks csapatának egyik erőssége az állandóság, és az összeszokottság. Csertői Aurél 2014 januárja óta irányítja a csapatot. Ezzel Nebojsa Vignjevics (2013. október) után, Thomas Dollal holtversenyben a jelenleg legrégebben egy csapatnál dolgozó tréner. A jelenlegi keret nagyobb része, már ennél is régebben együtt van. Érdekesség, hogy csak magyar labdarúgók alkotják a csapatot.
Nyáron a játékos mozgás 8-9 labdarúgót érintett. A távozók oldalán nem volt meghatározó játékos, míg az érkezők között Nikházi Márk (MTK) és Verpecz István (DVSC) jelenthet erősítést a csapatnak.