A 173. Vasas – Honvéd következik

2018-03-07 12:22
Március 10-én, szombaton 17:00 órakor a Szusza-stadionban a Honvéddal találkozunk az OTP Bank Liga 22. fordulójában.

A Honvéddal az elmúlt 102 év során 172 első osztályú bajnoki mérkőzést játszottunk, amelyeken 68 Vasas-diadal, 44 döntetlen és 60 Honvéd-győzelem született, a 286-280-as gólkülönbséggel ellenfelünk felé billen a mérleg nyelve.

Ezek mellett 2003/2004-ben a két csapat az NB I/B-ben játszott két bajnoki mérkőzést, melyeken egy 1-0-s kispesti siker és egy 1-1-es döntetlen született.

Az utóbbi három év hét egymás elleni mérkőzésén jól ment csapatunknak a Honvéd ellen: öt győzelem mellett (1-0; 2-1; 2-0, 1-0, 4-1), egy döntetlen t (0-0), és egy vereség születet (1-2), 11-4-es gólkülönbséggel, úgy, hogy a három hazai mérkőzésünkből három győzelem (2-1, 2-0, 1-0) lett.

Csapatunk pályaválasztásával ez lesz a 87. mérkőzés. Az eddigi találkozók mérlege is felénk billen: 39 győzelem, 23 döntetlen és 24 vereség.

A 2015/16-os NB I-es bajnokság három találkozója közül kettőt csapatunk nyert meg, míg egy döntetlennel zárult. 2015. szeptember 12-én Kispesten, Osváth 18. percben szerzett bombagóljával 1-0-ra nyertünk. 2015. december 12-én Kamber (42.) vezetését Kenesei (75.) és Debreceni (79.) fordította meg.

2016. március 5-én a Bozsik-stadionban 0-0 lett a végeredmény.

A 2016/17-es évadban 2016. augusztus 17-én „olimpiai” hangulatban, Szilágyi Áron kétszeres olimpiai bajnok kardozónk kezdőrúgása mellett, Berecz (29’) bombájából és Remili (72’) szabadrúgásból született góljával 2-0-ra nyertünk.

2016. november 26-án 2-1-es vereséget szenvedtünk a Bozsik-stadionban. Pavlov a 71. percben még nekünk szerzett előnyt, ám Prosser (81.) és Eppel (91.) góljaival fordítottak a piros-feketék.

2017. április 22-én a Szusza-stadionban Burmeister 42. percben - lábbal - szerzett góljával 1-0-ra legyőztük az akkor már a bajnokság megnyerésére esélyes együttest.

Legutóbb, 2017. szeptember 30-án Kispesten magabiztos, 4-1-es diadalt arattunk. Remili pályafutásának egyik legjobb mérkőzését játszotta és három gólt szerzett (14.’, 48.’, 93.’). Negyedik találatunkat Gaál lőtte (52.’).

A két csapat mérkőzései általában gólgazdagok voltak, erről tanúskodik a mérkőzésenkénti 3,3-es gólátlag. Ezek közül is három 9 gólos mérkőzés emelkedik ki (1925-ben Kispest AC-Vasas 4-5, 1954-ben Vasas-Honvéd 3-6 és 1957-ben Vasas-Honvéd 5-4).

Csapatunk legnagyobb gólkülönbségű hazai győzelmét két 4-1-es találkozó jelentette. Az egyik még 1922-ben, míg a másik már az újjászületésünk utáni Jámbor-Vancsa érában, 2004. október 30-án történt. Ez utóbbin Vén 43. percben szerzett góljára, Ferenczi (59.), Horváth Péter (62. és 88.), valamint Schultz (77.) válaszolt.