Feczesin góljával győztünk a Szentlőrinc ellen, továbbra is vezetjük a tabellát

2021-11-24 15:00
A Merkantil Bank Liga Szentlőrinc-Vasas bajnoki találkozóján 2-0-ra győztünk Kozármislenyben.

Szentlőrinc SE - Vasas FC 0-2 (0-1)
Merkantil Bank Liga
17. forduló
2021. november 24., szerda 13:00
Kozármislenyi Stadion
400 néző

játékvezető: Szilasi Szabolcs (asszisztensek: Rózsa Dávid és Vörös Dániel)

SZENTLŐRINC SE: Hajagos – Farkas M. (Erdélyi, 76.), Keresztes, Hesz, Németh – Cenaj (Törőcsik, 85.), Török – Sinanovic, Biben (Maduka, 76.), Harsányi (Bányai, 63.) – Grumic (Hajnal, 63.)
vezetőedző: Marian Sluka

VASAS FC: Jova - Terbe, Szivacski, Szilágyi Z., Silye - Szilágyi Sz. (Kapornai, 71.), Berecz, Hinora - Radó (Pátkai, 71.), Bobál (Feczesin, 71.), Pekár (Rétyi, 89.)
vezetőedző: Kuttor Attila

gólszerző: Grumic (öngól, 45.), ill. Feczesin (75.)

sárga lap: Keresztes (35.)

A Haladás elleni győzelemmel záruló összecsapást követően Kozármislenyben több helyen is változtatott a kezdő összeállításon Kuttor Attila vezetőedző. A Szentlőrinc ellen a Jova - Terbe, Szivacski, Szilágyi Z., Silye - Szilágyi Sz., Berecz, Hinora - Radó, Bobál, Pekár tizenegy futott ki a pályára, ellenfelünk a Hajagos – Farkas M., Keresztes, Hesz, Németh – Cenaj, Török – Sinanovic, Biben, Harsányi – Grumic csapattal kezdett. A hazai kispadon Prokop, Bányai, Nagy, Maduka, Törőcsik, Havas, Hajnal, Jancsó, Kovács, Vintonji és Erdélyi várakoztak bevetésre, míg a mi keretünkben ezúttal Uram, Feczesin, Márkvárt, Hidi M, Varga, Kapornai, Pátkai, Vida, Rétyi, Viczián, Bonifert és Sztojka szerepeltek.

Csapatunkból több játékos is hiányzott ma sérülés, betegség vagy eltiltás miatt. Mint ismeretes, a Haladás elleni bajnoki találkozó 27. percében Iyinbor Patrickot, a 93. percben pedig Litauszki Róbertet állította ki Vad II. István játékvezető, így mindkét játékos 2-2 soron következő férfi felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésen való részvételtől lett eltiltva, ennek okán egyikőjük sem vehetett részt a Szentlőrinc elleni bajnoki meccsen. Birtalan Botond korábbi koronavírus-tesztje pozitív lett, játékosunk azóta otthonában pihen, így ő sem utazott Kozármislenybe, Otigba Kenneth pedig a tegnapi napon sérült meg, a pontos diagnózishoz további vizsgálatokra van szükség, ezért védőnk sem volt ma keretben. Ritka eset, mikor egyszerre három belső védőt veszít el egy csapat, ráadásul egy olyan időszakban, mikor egy hét alatt három bajnoki találkozóra is sor kerül, ennek ellenére győzelmi szándékkal utaztunk a 12. helyezett Szentlőrinc otthonába.

A hazaiak tiszta fehér szettben játszottak, csapatunk a piros-kék csíkos, 110 éves egyedi mezben lépett pályára, a Szentlőrinc-Vasas összecsapást ellenfelünk kezdte. Az első félidőben többnyire mezőnyben zajlott a játék, nem találtuk a hazaiak ellenszerét, bár több alkalommal is megszerezhettük volna a vezetést. A szünet előtti pillanatokban Hinora szabadrúgását követően Grumic öngóljával előnyhöz jutottunk, ami lélektanilag nagyon jó időben érkezett (0-1).

A második részben frissítettünk: Kapornai, Feczesin, Pátkai és Rétyi is játékba szálltak. A frissítés eredményre vezetett, Hinora újabb szabadrúgására ezúttal Feczesin érkezett, támadónk fejesével a 75. percben már 2-0-ra vezettünk. Ebben a játékrészben is növelhettük volna góljaink számát, ám többször más nem sikerült bevenni a Szentlőrinc kapuját. Az újabb győzelemmel megerősítettük helyzetünket, mellyel továbbra is vezetjük a Merkantil Bank Liga tabelláját.

A Szentlőrinc elleni bajnoki mérkőzés részletes tudósítása az alábbi linken olvasható: SZENTLŐRINC SE - VASAS FUTBALL CLUB

Felhívjuk szurkolóink figyelmét, hogy a Szentlőrinc SE elleni bajnoki mérkőzést a Vasas FC hivatalos YouTube csatornája az alábbi linken élőben közvetítette, a mérkőzés felvételről visszanézhető:

Köszönjük, hogy drukkereink ezúttal is szeretett csapatuk mellett döntöttek, folytatás vasárnap hazai pályán, a Budaörs együttese ellen! Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!