Vasas FC - Kisvárda Master Good

2022. június 25. 17:00

Játékvezetők: Ducsai József. Segítői: Szert Balázs és Ifj. Varga Gábor.
Helyszín: BVSC Utánpótlás Labdarúgó Centrum (zárt kapuk)
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat, csapatunk első nyári felkészülési mérkőzésén. Négy év után ismét NB I-es csapatként mérkőzhetünk meg ellenfeleinkkel. Mai ellenfelünk az 2021-22-es OTP Bank Liga második helyezettje, a Kisvárda együttese. A találkozót a Tatai úti BVSC utánpótlásközpont kiváló minőségű edző pályáján rendezik meg, 17:00 órától.
Mintegy 30 Celsius fokos, napsütéses idő van, szerencsére élénk szél fúj, ami enyhíti a hőségérzetet.
Csapatunk piros-kék mezben, piros nadrágban, és lábszárvédőben, míg ellenfelünk tiszta fehérben játszik.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.

1'
A mérkőzést a Kisvárda kezdte.
3'
Zlicic került lővőhelyzetbe a balösszekötő posztján, a kapinktól 16 méterre, ám job lábas lövése fölé szállt 2 méterrel.
3'
A pálya tájolása kelet-nyugati irányú, a pálya hosszában. Mi a keleti kapu felé támadunk.
5'
Asani végzett el szabadrúgást a bal oldalon, a 11-es ponttal egy magasságban, ám középre ívelését Dombó biztosan húzta le.
8'
Bal oldali szöglethez jutott a Kisvárda, Hidi M szerelése után. Asani beadásával Cipf iramodott meg a bal szélen, de társak nélkül szerelték.
11'
Géresi lövése pattant meg egy védő lábán, a bal oldali szögletünk után, újabb szöglet, de most a jobb oldalról. Cipf szögletét Szilágyi Sz. fejelte centikkel a léc fölé. Majd Radó csent el egy labdát a 16-osnál, ám jobb lábas, 17 méteres középről leadott lövése a bal kapufán csattant.
14'
Cipfet borították fel a jobb szélen, a 11-essel egy magasságban. Géresi szabadrúgása elsuhant a belső játékosaink feje felett.
16'
Czérna futott el a bal szélen, majd 10 méterről, a bal összekötő helyéről ballal telibe lőtte a jobb kapufát.
18'
Mesanovic csúsztatta 10 méterről háttal kapura Peteleu beadását, de a labda 1,5 méterrel a léc fölé szállt.
20'
Időközben befelhősödött az ég, így a hőmérséklet is csökkent, kellemesebb labdarúgó időben folytatódhatott a találkozó.
25'
Asanit tartották fel a bal oldalvonalnál a 16-ossal egy magasságban. Asani szabadrúgását Márkvárt fejelte ki.
30'
Jobb oldali szögletet végezhetett el a Kisvárda, a középre érkezett labdát Peteleu vágta a 11-es pontról 3 méterrel fölé. Ivószünet.
31'
Cseréltünk. Lejött Novothny, Géresi és Márkvárt. Beállt Pekár, Szalai és Pátkai.
36'
Asani futott el a jobb szélen, védőink behátráltak, ő közép fele cselezett, majd 19 méterről, középről lőtt, de a labda jobb sarok mellé szállt 2 méterrel.
38'
Szilágyit vágták fel a 16-os vonalánál. Pekár beívelése Otigba fejét kereste, de előle elfejelték a labdát.
45'
Időközben leszakadt az ég. És kiadós nyári zápor áztatja a pályát. A hátralévő időben érdemleges dolog nem történt. Vége az első játékrésznek.
46'
Cseréltünk. Bejött Uram, Ihrig-Farkas, Litauszki, Szilágyi Zoltán, Szivacski, Zimonyi, Sztojka, Hinora. Maradt Pátkai, Pekár, és Szalai. A Kisvárda is cserélt és az alábbi 11 folytatta: Mikhaylo, Bíró, Králik, Simovic, Leoni, Melnyc, Makowski, Camaj, Navratil, Nagy, Heles.
52'
Camaj kapott egy jobb oldali beadást, és a rövid saroknál a kapunk bal alsó sarkába perdítette a labdát. 0-1.
56'
Pekár hozta magát lövőhelyzetbe a jobb oldalon, a kapujuktól 17 méterre, lőtt, ám a labda erejét vesztette egy kisvárdai lábban, így Myhalko védeni tudott.
61'
Cseréltünk: lejött Pekár, Pátkai, Szalai. Beállt Vida, Bobál, Faragó.
62'
Elállt az eső.
65'
Bal oldali szögletünk után, a rövid saroknál Bobál csúsztatott a bal kapufa mellé centikkel.
68'
Jobb oldali szögletünk után Králikkal szemben szabálytalankodtunk, kifele szabadrúgás.
70'
Camaj vezette rá a labdát a hátráló védőinkre, majd 18 méterről ballal lőtt, de Uram biztosan védte a középre tartó labdát.
72'
Litauszki kapott sárgát egy rossz ütemű becsúszás miatt.
74'
Camaj szabadrúgása, a jobb oldalvonal mellől, elsuhant a berobbanó játékosaink előtt.
77'
Jobb oldali kisvárdai szöglet. Camaj beadását Simovic 7 méterről a jobb kapufa mellé fejelte.
79'
Zimonyi-Vida-Zimonyi kényszerítő passz után, utóbbi 10 méterről lőtt, de Mykhalko védett.
81'
Megvan az egyenlítésünk. Ihrig-Farkas mintaszerű jobb oldali beadását a hosszú saroknál Bobál helyezte laposan a jobb alsó sarokba. 1-1!
83'
Makowski hamar visszavette a vezetést a KIsvárdának. Camaj lövését még védte Uram, a kipattanót Makowski belőtte a kapuba. 1-2.
85'
Ihrig-Farkas jobb oldali beadását szintén Bobál lőtte ezúttal 10 méterről a jobb alsó sarokba! 2-2!
86'
Szilágyi Zoli kapott sárga lapot, rúgásért.
88'
Ihrig-Farkas huzogatott sikeresen ismét a jobb oldalon, középre cselezett, majd lőtt, de Mykhaylo védett.
88'
Jobb oldali vendég szöglet után felszabadítottunk.
90'
Vége a mérkőzésnek. Küzdelmes, hajtós meccsen egyenlő ellenfelei voltunk a legutóbbi NB I-es bajnokság ezüstérmesének.