Vasas - Soroksár

2019. április 14. 17:00

Játékvezetők: Szilasi Szabolcs (Mohos Milán, Kiss Balázs)
Helyszín: Szusza Ferenc Stadion
14 fok, borult idő, esett az eső, de mérkőzéskezdésre elállt. Csapatunk piros-kékben, ellenfelünk sárga-feketében lép pályára

0'
Sok szeretettel köszöntjük kedves szurkolóinkat a Vasas-Soroksár Merkantil Bank Liga-mérkőzés élő, szöveges közvetítésén! Szűk negyven perc múlva kezdő sípszó.
0'
Kijöttek a csapatok a játékoskijáróból. Velük együtt jött ki a mai ünnepélyes kezdőrúgónk, Borsányi Ferenc is, aki családjától kapta ajándékba a lehetőséget 80. születésnapjára. Boldog születésnapot kívánunk!
0'
A Gyirmót elleni következő idegenbeli mérkőzésre is szerveződik szurkolói busz, a részletekről a szokott helyeken tájékozódhatnak!
0'
A mérkőzés előtt köszöntötték az elmúlt hetekben születésnapját ünneplő Káposztás Miklóst, a Vasas SC örökös tiszteletbeli elnökét, aki rendszeres látogatója mérkőzéseinknek, valamint játékosunkat, Birtalan Botondot. Boldog születésnapot kívánunk mindkettőjüknek!
1'
Elkezdődött a mérkőzés, mi érinthettünk először labdába. Hajrá, Vasas!
2'
Szatmári indította Birtalant a jobb szélen, a beadást a soroksári védelem védte ki, a labda Murkán keresztül jutott el Balajtihoz, aki kapura lőtt, a labda pedig nem sokkal ment a kapu mellé
4'
Király passzolt Birtalannak, aki kapura lőtt, de Kovács meg tudta fogni a labdát.
5'
Orosz Márk került helyzetbe, de védőink lezárták a lősávot
7'
Szatmári jobboldali szögletét Balajti küldte a kapu felé, ami a baloldali kapufa mellett hagyta el a pályát.
10'
Balajti gyönyörűen bent tartotta a labdát az ellenfél térfelének jobboldali szögletzászlójánál, a soroksáriak csak bedobásra tudtak menteni
13'
Egy soroksári helyzet, de gólt nem ért, a rá következő szöglet pedig nem hozott semmit a vendégeknek
15'
Birtalan lőtt a tizenhatos előtti területről, de lövés közben a szabályosság határán megzavarta egy soroksári védő, így kaput nem ért a lövés
19'
Jobboldali szöglet csapatunknak, ismét Szatmári lövi, a labda egy védőről került Kovács Milánhoz, aki tüzelt, de a lövést blokkolták
21'
Szatmári lőtt a tizenhatosnál a kapura, de blokkolták
22'
GÓÓÓÓL!!! BIRTALAN!!! Egy szép indítást követően a középről érkező Birtalan úgy hét méterről a kapus lábai között a kapuba küldte a labdát. 1-0!
23'
GÓÓÓÓL!!! BIRTALAN!!! Ismét Birtalan volt résen, egy, Szatmáritól az alapvonalról visszapasszolt labdára ment rá, kicselezte az előtte álló védőt, majd középmagasan a kapuba lőtte a labdát. 2-0!
27'
Gyömbér hazaadása meglepte Kovácsot, így a kapus csak oldalra tudott menteni
32'
Jobboldali soroksári szöglet, amit Bese húzott le magabiztosan
35'
Lőrinczy Attila kapta a mérkőzés első sárga lapját, miután felrúgta Birtalan Botondot
37'
Szivacski ballal, félfordulatból a kapura tüzelt, a labdát Kovács a kapu fölé tolta. A rá következő szögletből nem lett semmi.
42'
Balajti adta be a labdát Szatmárinak, aki kapura lőtt, de kaput nem ért a lövése
44'
Baloldali soroksári szöglet, amit az egyik soroksári támadó a kapunk felé irányzott, de Bese a bal felsőből halászta ki a labdát.
45'
Félidőt fújt Szilasi Szabolcs játékvezető. Tizenöt perc múlva folytatjuk.
46'
Elkezdődött a második félidő, egyik csapat sem cserélt.
49'
Lakatos szólózott a soroksári kapu felé, de lövését blokkolta a védelem
56'
Király passzolt gyönyörűen Szivacskinak, aki megindult a kapu felé, majd Balajtinak passzolta a labdát, de a soroksári védők elhappolták a játékszert
57'
Első cseréjét hajtotta végre a vendégcsapat: Csernik Kornél helyére Derekas Zoltán érkezett a pályára
59'
GÓÓÓÓÓL!!! BALAJTI!!! Centerünk a kapust, két védőt kicselezve célzott a kapura, ami az egyik soroksári védő lábáról pattant a kapuba. 3-0!
60'
GÓÓÓÓÓL!!! BALAJTI!!! Gólkirályjelöltünk egyedül indult meg a kapu felé, majd a bal alsóba küldte a labdát a tizenhatos vonalához közel. 4-0!
62'
Kelemen Dávid kapott sárga lapot, buktatásért
63'
Birtalan indult meg egy labdavesztést követően a soroksári kapu felé, de lövését Kovács lábbal védte, a kipattanó Királynál landolt, de egy visszaérő soroksári védő menteni tudott
64'
Most Balajti próbálkozott, ívelt labdája a baloldali kapufa mellett pár centivel ment el
66'
Birtalan lőtt szabadrúgást a tizenhatos előtt, de a lövése a léc felett ment el
67'
Mindkét csapat cserél: a vendégeknél Lőrinczy Attila helyett Erdélyi László, csapatunknál Birtalan Botond helyett Rétyi Róbert a pályán.
70'
Soroksári támadás, amelyben Erdélyi került helyzetbe, de lövését Bese megfogta
71'
Gyömbér Gábor kapott sárga lapot, buktatásért
72'
Cserélt a Soroksár: Lőrinczy Attila helyett Gárdos András a pályán
79'
Bor próbálkozott, de sikertelenül, a gólszerzéssel
80'
Cserél csapatunk: Szatmári Lóránd helyett Hinora Kristóf a pályán
82'
Murka célzott, majd Királyhoz került a labda, de sajnos a léc fölé lőtte a játékszert
89'
Derekas Zoltán kapott sárga lapot, miután visszarántotta Hinora Kristófot
90'
Barna Gábor tartalék játékvezető két perc hosszabbítást jelzett
90'
Rétyi célzott, a lövés a bal kapufa mellett gurult el.
92'
A játékvezető lefújta a mérkőzést, 4-0-s győzelemmel zártuk a találkozót. Szép volt, fiúk!