Dorog - Vasas

2019. április 07. 16:30

Játékvezetők: Nagy Róbert (Máyer Gábor, Berényi Ákos)
Helyszín: Dorog
20 fok, bárányfelhők, kellemes szellő, kiváló futballidő. Csapatunk tiszta fehérben, a hazaiak piros-feketében lép pályára.

0'
A két csapatkapitány, Nagyházi Dávid és Balajti Ádám a játékvezetőhöz járult, eldöntendő a kezdő csapatot. A hazaiak jöttek ki ebből győztesen.
0'
Körülbelül háromszáz szurkolónk kísérte el csapatunkat Dorogra.
0'
Sok szeretettel köszöntjük kedves szurkolóinkat a Dorog-Vasas Merkantil Bank Liga-mérkőzés élő, szöveges közvetítésén! Szűk fél óra múlva kezdő sípszó.
1'
Elkezdődött a mérkőzés. Hajrá, Vasas!
5'
Mindkét csapat támadó felfogásban kezdte a meccset, de a kapuk még nem forogtak veszélyben.
11'
A pálya göröngyössége mindkét csapat számára megnehezíti a gyors passzjátékot.
13'
A dorogi kapu előtt úgy harminc méterrel kaptunk szabadrúgást, amit kétszer végezhettünk el, mert a játékvezető egyszer visszafújta. A jelenetsor végén a dorogi védők ki tudták rúgni a labdát a tizenhatosukból.
15'
Sajátos jelenetnek lehettek tanúi a mérkőzésre kilátogatók, két dorogi összeütközött egymással, amire föl szabadrúgást kaptak. Ezen még a hazai nézőközönség is felnevetett. A szabadrúgásból nem lett helyzet.
17'
Kitl rúgott szabadrúgást a jobb szélről, amit a hosszú sarok felé irányított, de Bese magabiztosan le tudta húzni a labdát.
20'
GÓÓÓÓÓL!!!! KIRÁLY!!! Egy, a játékvezetőn megpattant, és így jó ütemben érkezett labdát vihettünk előre, a beadást pedig Király Botond fejelte a bal alsó sarokba. 0-1!
23'
Szatmári szabadrúgást ívelt a tizenhatoson belülre, Birtalan tudott fejelni, de Horváth kapus kibokszolta a labdát.
25'
Az utóbbi negyed órában egyértelműen mi lettünk a kezdeményezőbb csapat.
35'
Az elmúlt tíz percet kisebb szabálytalanságok és a játékmenet folyamatosságát megszakító események jellemezték.
38'
Papp Máté jutott helyzethez a tizenhatos szélénél, de Bese védeni tudott, a kipattanó labdának pedig utánanyúlt.
40'
A tizenhatoson belül szereztünk labdát, a tumultust elkerülendő a szélre passzoltuk ki a játékszert, Szatmári lőtt, de a lövés elkerülte a jobb kapufát.
43'
Szivacski kapott labdát, majd lőtt, de Horváth kapus védett.
45'
A játékvezető nem hosszabbított, hanem félidőt fújt. Egygólos előnnyel megyünk a tizenöt perces szünetre.
46'
Elkezdődött a második félidő, csere egyik csapatnál sem történt. Hajrá, Vasas!
55'
Egy baloldali beadást követően Szedlár lőhetett középről a kapunkra, a labda alig ment a baloldali kapufa mellé. Az előző perceket a mezőnyjáték jellemezte.
57'
Beke cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de a sok védőnk között inkább elpasszolta Szedlárnak, aki ismét megcélozta a kapunkat. A lövést Bese védte, de a labdát nem tudta rendesen megfogni, a védelmünk azonban kirúgta a tizenhatosunkból.
59'
Birtalan passzából Szatmári jutott lehetőséghez, de a lövése megpattant egy dorogi védőn. Szöglet.
60'
Szatmári szögletét a dorogi védelem kifejelte.
61'
Kettős csere a Dorognál: Beke Péter helyett Fodor Ákos, illetve Nagyházi Dávid helyett Hegedűs Márk a pályán.
63'
Hegedűs szöglete egy dorogi hátát találta el, a helyzetből nem lett semmi.
64'
Kiegyenlített a Dorog. A gólt a frissen becserélt Hegedűs Márk szerezte egy kapáslövésből, ami a kapunk jobb felső sarkában landolt.
68'
Szivacski került a dorogi kapu közelébe, de a lövését megakadályozta egy védő. A rá következő szögletet pedig veszélyesen a kapu csavartuk, de a labda a jobboldali kapufa mellett ment el.
69'
Szedlár került helyzetbe, de lövése a léc felett magasan hagyta el a játékteret.
71'
Dlusztus András kapta meg a mérkőzés első sárga lapját, miután Kelemennel ütközött.
74'
Kovács Milán sárga lapot kapott.
76'
Büntetőt ítélt nekünk a játékvezető, miután Horváth Gábor buktatta Birtalant.
77'
GÓÓÓÓL!!! BALAJTI!!! Csapatkapitányunk szokásához híven magabiztosan begurította a büntetőt a jobb alsóba. 1-2!
78'
Első csere csapatunknál: az első gólt szerző Király Botond helyett Rétyi Róbert érkezett a pályára.
80'
Második csere nálunk: Kovács Milán helyett pályára lép a sérüléséből felépült Hinora Kristóf.
82'
A Dorog kihasználja utolsó cseréjét: Lénárt Tamás helyett Vígh Ádám.
84'
Dorogi támadás, Szedlár lövése azonban kaput nem talált.
85'
Vígh volt a kapunk előtt, de közeli lövését Bese lábbal bravúrosan védeni tudta.
86'
Paudits lövése pedig nem sokkal ment el a bal felső sarok mellett.
88'
Harmadik csere nálunk is: lejön a pályáról Balajti Ádám, helyét Hrepka Ádám veszi át.
89'
Előbb Birtalan jutott helyzethez, de Horváth kivédte a lövést, ami Birtalanhoz ment vissza, passzt adva Szatmárinak, aki sajnos csak az oldalhálót találta el.
90'
Kátai Gábor tartalék játékvezető három perc hosszabbítást jelzett.
90'
Bese Balázs sárga lapot kapott időhúzásért.
92'
Birtalan a jobb szélen szépen elfutott a védői között, majd lőtt, de Horváth résen volt.
93'
Nagy Róbert játékvezető lefújta a mérkőzést, egy góllal megvertük a Dorog együttesét. Szép volt, fiúk!