Budaörsi SC - Vasas FC

2021. szeptember 18. 15:00

Játékvezetők: Nagy Róbert. Segítői: Berényi Ákos, Punyi Gyula.
Helyszín: Budaörsi Városi Stadion
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 15:00 órakor elkezdődik a MOL Magyar Kupa 2021-22-es évadának 3. fordulójában a Budaörsi SC - Vasas FC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
A nyáron átadott új budaörsi stadionban stadionban 23 Celsius fokos, felhős idő van.
Csapatunkban a szerdai Pécs elleni 1-0-ás győzelmet elérő kezdőcsapat teljesen kicserélődött.
Ellenfelünk szerdán 4-1-es vereséget szenvedtek otthon a Szeged csapatától. Ráadásul Márkus Tibor vezetőedzőt leváltották a vereség után és helyét ideiglenesen az eddigi pályaedző, Rajnai Attila vette át.
A szerdai kezdő 11-ből ma kimaradt Menyhárt, Kékesi, Pintér D., Lengyel, és Vankó. Helyükre Tóth Keve, Kapronczai, Gyurácz, Halácsi, és Winkler került.
AmInt közismert, Tóth Keve, Halmai, Menyhárt, és Kékesi egykor játszottak csapatunkban.

1'
Csapatunk tiszta fehérben, míg ellenfelünk tiszta feketében. A találkozót a hazaiak kezdték.
2'
Érdekesség, hogy a játékvezető 3 perccel korábban kezdte a mérkőzést, 14:57-kor. Budaörsi szabadrúgással kezdődik a mérkőzés. Winkler 17 méteres lövését Uram biztosan ölelte magához a bal alsó saroknál.
4'
Hidi M ívelte a beinduló Radó felé a labdát, de Tóth kifutott a 16-osig és megfogta a labdát.
10'
Terbe a kapunktól 15 méterre röviden fejelte haza a labdát, Halmai elérte Uram előtt, de labdája a jobb kapufa mellé gurult.
12'
Eddig meddő mezőnyjáték folyik a két 16-os között.
16'
Radó vett le egy előre ívelt labdát a 16-os vonalénál, két csellel tisztára játszotta magát, majd visszagurította a labdát Bobálhoz, aki 16 méterről, középről, jobbal 1,5 méterre a felső léc fölé bombázott.
18'
A budaörsi 16-oson belül tiki-takizott a labda, majd Szilágyi Szabolcs eszmélt a leggyorsabban, megszerezte a labdát, elfutott az öt és felesig, és a jobb összekötő helyéről ellőtte a labdát a kapu előtt.
21'
Egy percen belül két lövéssel kínáltuk meg Tóth kapust. Először Szatmári a bal oldali 16-os sarkátől, majd Bobál a jobb összekötő helyéről, 9 méterről, de a lapos lövéseket védte a hazaiak kapusa.
22'
Kezezés miatt a kapujuktól 30 méterre szabadrúgáshoz jutottunk, középről. Szatmári beívelését Tóth az öt és felesen belül ölelte magához.
25'
Molnár belsőzött egy visszatett labdát, középről, 17 méterről, a jobb alsó sarok mellé.
26'
Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után, Radó futott el a jobb összekötő helyén, középre adása egy hazai játékosról perdült Tóth kezébe.
29'
Jobb oldali szögletet jutottunk. Szatmári beadását Litauszki csúsztatta meg, de fel tudtak szabadítani a hazaiak.
32'
Kapronczai a bal oldalról az alapvonalról középre adta a labdát, ami elpattogott mindenki előtt a gólvonal előtt 1 méterrel.
33'
Hidi M tette előre a labdát Balajtihoz, aki 22 méterről, középről, kevéssel lőtt a jobb alsó sarok mellé.
39'
Jobb oldali szögletet végezhettünk el. Szatmári kis szöglete után Balajtit szerelték.
43'
Radó vett át egy ívelést, amit Terbétől kapott, a kaputól 13 méterre, majd egyből a kapura emelte. A labda a Tóth felett a felső lécről a gól vonalon túlra pattant. 0-1!
45'
A játékvezető nem hosszabbított, lefújta a mérkőzést a 45 perc végén.
46'
A második félidőre beállt Berecz és Hinora, Szatmári illetve Balajti helyére. A Budaörs nem cserélt.
47'
Hidi M középről, 17 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 0-2!
48'
Az új 1400 fős lelátón, mintegy 1100-an foglalnak helyet, csapatunkat több mint 400-an kísérték el, és buzdítják.
51'
Bal oldali szöglethez jutott a Budaörs. Winkler beadása átszállt a túl oldalra, így fel tudtunk szabadítani.
52'
A játékvezető büntetőt ítélt Halmai buktatásáért.
53'
Molnár Csaba, Uram kezét érintve a jobb alsó sarokba bombázott. 1-2.
57'
Hinora elfutott a bal szélen, két jó csellel visszahozta a labdát az alapvonalról, majd az öt és felessel egy magasságból a jobb felső sarokba zúdította a labdát. 1-3!
59'
Majdnem megismétlődött az előző gólunk előtti mozzanat. Berecz a védője mögött beindult Hinorát szöktette, aki ezúttal középre adta a labdát, de most a hazaiak ezt lefülelték, és felszabadítottak.
61'
Radó ívelte a 16-os jobb oldali sarkától Hinora fejére a labdát, aki a 11-es pontról megcélozta a kaput, de a léc alá tartó labdát Tóth bravúrral fölé tolta.
62'
Rétyi állt be Szilágyi Szabolcs helyére.
64'
Rétyi harcolt ki egy szögletet. A jobb oldalról Hinora ívelte be, de a játákvezető kifele ítélt szabadrúgást lökésért.
67'
Újabb jobb oldali szöglethez jutottunk, Terbe beadását blokkolták. Hinora beadását tessékelte ki egy budaörsi, újabb szöglet, most a bal oldalról. De ismét lökést fújt a bíró ellenünk.
68'
Halácsi helyére Vankó érkezett.
71'
Molnár lőtte középről, 17 méterről kapásból, 3 méterre a felső léc fölé.
73'
Bobál harcolt ki egy szögletet. Hinora jobb oldali szögletét a hosszú oldalon Hidi M gyűjtötte be, beadását azonban kivágták a hazaiak.
77'
Elhagyta a pályát Halmai és Sajbán M., helyükre Petneházi, illetve Jász érkezett.
79'
Radó helyére Sztojka érkezett.
85'
Gula állt be a hazaiakhoz, Molnár helyére.
86'
Bobál helyére Kapornai állt be.
90'
2 perc hosszabbítás. Berecz ugratta ki Rétyit, aki a kaputól 10 méterre estében a jobb alsó sarok mellé gurított.
93'
Szabadrúgást kapott a Budaörs a jobb oldali 16-os sarkától. Winkler kapura lövése 2 méterrel szállt a kapu fölé. Vége a mérkőzésnek. Csapatunk biztosan jutott a MOL Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé.