Továbbjutottunk a Magyar Kupában

2018-10-31 14:16
A Magyar Kupa 7. fordulójában csapatunk 4-2-re nyert Putnokon a Kazincbarcika ellen és bejutott a legjobb 32 közé.

Kiválóan kezdtük a mérkőzést, egy szépen felépített támadás végén Ádám Martin lövése kipattant a kapusról, Szatmári pedig a jobb felsőbe lőtt. A 17. percben növelhettük volna előnyünket, Szatmári fejese azonban a lécen csattant. A 36. percben szinte a semmiből egyenlítettek a barciakaiak, miután Palmes érkezett jól egy beadásra.

A második játékrész elején újra nálunk volt az előny: Király remek labdáját követően Ádám a bal sarokba lőtt. A játékrész közepén ismét Király adott kiváló passzt, Ádám közeli lövése az oldalhálóban kötött ki.

A 84. percben Kovács révén egyenlített ellenfelünk, de szinte azonnal visszavettük a vezetést. Palmes kézzel ütötte ki a labdát a kapujuk elől, amiért a játékvezető kiállította, mi pedig 11-eshez jutottunk, amit Birtalan magabiztosan értékesített. A hosszabbításban Bévárdi állította be a végeredményt.

4-2-es győzelmünkkel mi jutottunk a 8. fordulóba.

A két csapat vasárnap a bajnokságban újra összecsapa Putnokon.

Kazincbarcika – Vasas 2-4 (Palmes 36., Kovács O., 84.,  ill. Szatmári 3., Ádám 50., Birtalan 86. – 11-esből, Bévárdi 93.)