Kazincbarcika – Vasas visszatekintő

2018-10-31 11:05
A két együttes ritkán találkozott bajnokságban és a Magyar Kupában.

Tíz éve az MK 4. fordulójában, a 16 közé jutásért számunkra éppen a kék-sárgák jelentették a végállomást.  2008. szeptember 24-én az akkor az NB II. Keleti csoportjában játszó borsodiak (az FTC-vel és az MTK-val egy csoportban) 2-1-re legyőzték a Mészöly Géza irányította NB I-es együttesünket. A 35. percben Binder Ciprián szerzett vezetést a hazaiaknak, amelyet az 56. minutumban a román csatár meg is duplázott. A szépségtapaszt Lázok János gólja jelentette a 73. percben, ám egyenlíteni már nem sikerült, így búcsúztunk a kupaküzdelemből.

Csapatunk akkor így állt fel:
Németh G.– Katona (Balog Zsolt, 55.’), Paripovics, Unierzyski – Somorjai (Kiss Márton, 85.’), Pavicsevics, Mundi (Piller, 30.’), Németh Norbert – Sowunmi, Gyánó, Lázok.

Akkor az MK következő, 5. fordulójában a szintén NB II-es Pápát verték ki, már két mérkőzésen (2-0, 1-1), ám a 6. fordulóban számukra a Győr jelentette a végállomást (1-2, 0-7).

A 2012-13-as NB II. Keleti csoportjában, október 13-án Tátrai 62. percben szerzett találatával tartotta otthon a három pontot a Kazincbarcika. Érdekesség, hogy abban a csapatban is játszott a most nyáron a borsodiakhoz visszatérő Fótyik. A Szapor Gábor vezette csapatunkban már akkor pályára lépett Ádám Martin.

A tavaszi visszavágón, április 27-én, komoly erődemonstráción, 5-0-ra diadalmaskodtunk, ám már a német Dirk Berger volt a vezetőedzőnk. Mellesleg akkor a 16 csapatos bajnokságban, a 24. forduló után vezettük a tabellát 46 ponttal, 1 ponttal megelőzve a Mezőkövesd csapatát.  Góljainkat Wilson (18.’), Dos Santos (36.’), és Szilágyi Péter (50.’, 55.’, és a 67.’) szerezték. Ádám Martin ismét játszott a mérkőzésen. Sajnos a bajnokság végén 3 ponttal lemaradtunk a matyóföldiek mögött, és a második helyen zártuk a 2012/13-as NB II-es bajnokság Keleti csoportját, így nem kerültünk fel az első osztályba. (fotó: kbsc.hu)