Bemutatjuk a Soroksár együttesét

2018-10-20 17:49
Október 21-én, vasárnap 14:30-tól a Soroksár otthonában játszunk az NB II 13. fordulójában.

A Soroksár SC jogelődje, a Soroksári TE-t 1999-ben alapították, és a Budapest II. osztályú (hatod osztálynak megfelelő) bajnokságban indult. A sárga-feketék 2005-től három évig a kétcsoportos NB II keleti, majd nyugati csoportjában szerepeltek, később öt idény harmadosztályú szereplés után 2014 tavaszán harmadosztályú bajnokként vívták ki az egycsoportos másodosztályban való szereplés jogát.
Az elmúlt négy bajnoki évad során az NB II. stabil alakulatává váltak, hiszen a 16 csapatos NB II-ben az említett első két bajnoki kiírásban a 9., és a 7. helyet szerezték meg, míg az utóbbi két – már 20 csapatos – bajnokságban a 4., illetve a 8. helyen zártak.

Az elmúlt évek során számos volt Ferencváros-labdarúgó is szerepelt Soroksáron, az egyesület vezetői pedig szintén ezer szállal kötődnek a zöld-fehér klubhoz. Az SC ügyvezető igazgatója Dragoner Attila, a csapat vezetőedzője pedig az 58-szoros válogatott ferencvárosi legenda Lipcsei Péter.

A „Sori” kiválóan kezdte az idei bajnokságot, és a 7. fordulóig (5 győzelemmel, 1-1 döntetlennel és vereséggel) vezette a tabellát. Ebben a szakaszban legyőzték a Tiszakécskét (4-0), a Balmazújvárost (2-1), a Budafokot (3-1), a Gyirmótot (3-0), a Kazincbarcikát (4-3), ám nem bírtak a Váccal (0-0), és hazai pályán szenvedtek vereséget a Dorogtól (1-3).
Utána megtorpant a gárda, a szeptember 16-i 8. forduló és 11. forduló között sorozatban négy vereséget szenvedtek el (Mosonmagyaróvár  0-1; Budaörs 1-2; Cegléd 2-3; -ZTE 1-4).  A gyengébb sorozat összefügghet azzal, hogy a csapat karmestere, Frőhlich Roland szeptember 11-én, egy edzésen súlyos keresztszalag-szakadást szenvedett.
A rossz sorozatot október 7-én a Monor 2-1-es hazai legyőzésével törték meg. Ezen a találkozón a Soroksár elvesztette csapatkapitányát, Huszák Tamást, aki a mérkőzés hosszabbításában összefejelt Tóth Barnabással és koponyacsont-törést szenvedett.

Vasárnapi ellenfelünk a 12. forduló után 19 pontjával a 6. helyet foglalja el, 1 ponttal és helyezésszámmal csapatunk mögött. A Soroksár gólkülönbsége 23-19.

A csapat legeredményesebb játékosai Kundrák Norbert (6) és Orosz Márk (4).

A nyáron 8 új játékos érkezett a csapathoz. Így például csapatunkból a 20 éves Kovács Dávid (2011-16 és 2018), Kundrák Norbert és Lipcsei Krisztián (mindketten Ferencváros – kölcsönbe) valamint Popov Patrik (FTC, kölcsön után végleg).

Elhagyta az együttest egyebek mellett Csernik Kornél és Gera Dávid  (Ferencváros – kölcsönből vissza, utóbbi onnan Érdi VSE), Fülöp Noel (Monor), a 2012 tavaszán csapatunkban is játszott Gyepes Gábor (III. Kerületi TVE), János Norbert (Ferencváros – kölcsönből vissza, onnan UTA Arad), a 2015-16-ban csapatunkban szerepelt Danijel Romic (PMFC), Silye Erik (FTC – kölcsönből vissza, onnan Mezőkövesd) , valamint Csillag Dárius (Vác).

A Soroksár gárdájában szerepel néhány Vasas-kötődésű játékos is, így a 20 éves Kovács Dániel (2011-13) és a 25 esztendős Steer Bence (2010-12) kapusok, valamint a 33 éves Pál András támadó (2002-03). Említést érdemel, hogy az együttes kapusedzője a 47 éves Végh Zoltán, aki 1997-2000, valamint 2009-2011 között 128-szor őrizte csapatunk hálóját NB I-es mérkőzéseken.

A Soroksárban több rutinos, egykori NB I-es labdarúgó is játszik. A 29 éves Újpestet, Kecskemétet, és Haladást is megjárt Dvorschák Gábor, a 30 esztendős volt diósgyőri, és debreceni Huszák Tamás, a 30 éves Gyömbér Gábor, aki játszott a Sopronban, Pápán, továbbá az FTC-ben is.

A bajnoki szünet előtti 12. fordulóban hazai pályán a Monor ellen győztes Soroksár ebben az összeállításban játszott:

Kovács Dániel - Molnár (Gárdos, 78.’), Gyömbér, Valencsik, Bor - Tamási (Alber, 69.’), Derekas, Huszák - Orosz, Pál, Kundrák (Kovács Dávid, 74.’). (fotó: soroksarsc.hu)