Bemutatjuk a Kazincbarcika együttesét

2018-10-29 15:53
A sorsolás szeszélye úgy hozta, hogy október 31-én, szerdán a Magyar Kupa 32 csapata közé jutásáért, valamint november 4-én vasárnap, a bajnokság 15. fordulójában is a Kazincbarcika gárdájával mérkőzünk meg Putnokon.

A Kazincbarcika a 14. forduló után 20 ponttal a 9. helyet foglalja el az NB II tabelláján, egy hellyel megelőzve csapatunkat.

A sárga-kékek az első 8 fordulóban 4 vereséget szenvedtek el. Nyíregyházán (0-1), Putnokon a Dorogtól (1-4), Soroksáron (3-4), és „hazai pályán” a Gyirmóttól (1-4) is kikaptak, nem bírtak a Kaposvárral (2-2), a Tiszakécskével (0-0), és a Balmazújvárossal (0-0). Ebben az időszakban mindössze a Vácot sikerült legyőzniük idegenben 2-0-ra.

Ennek következményeként szeptember 19-én távozott Koleszár György vezetőedző, miután a KBSC a 8. fordulóban a Gyirmót ellen hazai pályán 4-1-es vereséget szenvedett el, és 6 pontjával, 25 százalékos teljesítményével, a kieső helyre zuhant. Az új vezetőedző Gálhidi György lett, aki a 2014/2015-ös szezonban már irányította csapatot.

Az azóta eltelt hat fordulóban megtáltosodott a Kazincbarcika, nem találtak legyőzőre, és 14 pontot szereztek 77 százalékos teljesítménnyel! Győzni tudtak Mosonmagyaróváron (3-0), otthon elgázolták a Budaörsöt (4-0), Cegléden is nyertek (3-1), Monoron sem fékeztek le (2-1), míg egy pontot szereztek Budafokon (0-0) és a ZTE ellen (1-1).

A 22 kazincbarcikai találatból Lukács 7-et, míg Tóth László 5-öt szerzett.

Szerdai kupaellenfelünk az MK 64 közé jutásáért az NB III. Közép csoportjában szereplő, egykor az első osztályban szebb napokat megélt PMFC gárdáját búcsúztatta Pécsett, 2-1-re. A borsodiak Takács Péter révén a 15. percben szereztek vezetést, majd a hazaiak Szellák találatával a 68. percben kiegyenlítettek, és végül a mérkőzés utolsó előtti percében Fótyik Dominik góljával jutottak tovább.

A nyáron tíz játékost igazoltak, többek között, Fótyik Dominikot (Mezőkövesd), Kiss Bencét (Haladás – kölcsönbe), Krausz Rault (ASU Poli – Románia), Lukács Raymondot (Kisvárda), Olasz Dénest (Szolnok), Sergiu Olteant (Kisvárda), valamint Szabó Lukást (ETO FC Győr).

Október 28-án, a Monoron 2-1-re győztes KBSC csapata így állt fel: Somodi – Palmes, Belényesi, Fótyik, Mikló – Oltean – Tóth L., Toma, Takács P. (Lukács R., 46.’), Kanalos (Gábor, 67.’) – Olasz D. (Kovács O., 63.’). Vezetőedző: Gálhidi György.

Gólszerzők: Tóth Barna (18.’), illetve Oltean (32.’), Lukács (50.’).