A 170. Ferencváros - Vasas következik

2018-05-10 12:12
Május 12-én, szombaton 19:30-kor a bajnoki címért küzdő Ferencvárossal mérkőzünk meg a Groupama Arénában.

A két csapat 102 éves párviadalában 85 ferencvárosi győzelem mellett, 44 angyalföldi siker született, míg 40 alkalommal megosztozkodtak a pontokon a felek. A 328-226-os gólkülönbség is Fradi fölényét jelzi.

Az elmúlt három év nyolc összecsapását vizsgálva 5 FTC győzelem mellett (2-0 idegenben., 5-1 otthon, 4-1 id., 5-2 o., 2-0 id.), 2 Vasas diadalt (kétszer 2-1, idegenben) és 1 döntetlent könyvelhettünk el (2-2, Kispesten). A gólkülönbség 22-10 az FTC javára.

A legutóbb 2017. december 9-én a Szusza-stadionban 2-0-s Fradi siker született, Lovrencsics Balázs (3.') és Gorriaran (92.') találataival.

2017. szeptember 9-én a Groupama Arénában 5-2-es hazai diadallal végződött a mérkőzés. A 14. percben még Kulcsár nekünk szerzett vezetést, amelyet Paintsil a 32. percben egalizált. A 60. percben Gaál góljával újra mi vezettünk. Két perc múlva azonban Varga találatával kiegyenlített a hazai együttes. Ekkor a játék képe alapján semmi sem utalt arra, hogy súlyos vereség lehet belőle. Ám Szivacski Donát a 70. és a 72. percben begyűjtött sárga lapjai miatt 10 emberre fogyatkoztunk, amit a Ferencváros kihasznált. Varga (81.’) Priskin (84.’) góljaival már 4-2 volt a mérkőzés állása, majd egy 93. percben Varga által szerzett büntetővel alakult ki az 5-2-es végeredmény.

2017. április 15-én a Groupamában Sternberg 46. percben az FTC-nek szerzett vezetést, ám két perc alatt megfordítottuk a mérkőzés állását, az 54. és az 56. percben Berecz és Saglik által, ami a végeredményt is jelentette.

A 2016. november 19-i kispesti, 2-2-es találkozó pedig sokáig emlékezetes marad, amelyen már a 9. percben Djurcin szerzett az FTC-nek vezetést, ami úgy tűnt 3 pontot ér. A 49. minutumban Ramírezt kiállították és onnantól egykapuzott csapatunk, és két kihagyott büntető után, a harmadikat Ferenczi a 88. percben értékesítette. Ám a 92. percben Gera révén szintén büntetőből a Fradi szerzett vezetést. Elkönyvelhető volt a vereség, ám a középkezdést követő felívelés után Ferenczi betalált, és sikerült pontot megmentenünk.

Az utóbbi három év másik Vasas győzelmét 2016. augusztus 13-án arattuk szintén a Groupamában, 2-1-re, Vaskó (28.') és Pavlov (89.') találataival, míg az FTC gólját Trinks (45+2.') szerezte.

A két együttes párharcában a legnagyobb különbségű győzelmet (9-0) ellenfelünk aratta 1928-ban a Hungária úti pályán, ami akkor a mi otthonunk volt. Csapatunk 10 emberrel játszotta végig a második félidő java részét.

A 90.000-es nézőcsúcs egy 1957-es Népstadionbeli 1-1-es rangadóhoz köthető, amelyen gólunkat élő legendánk Raduly József, míg a Ferencváros találatát a szintén extraklasszis Fenyvesi Máté szerezte.