2-0-ra győztünk Mezőkövesden

2021-11-12 15:20
A válogatott szünetben megrendezett Mezőkövesd-Vasas felkészülési találkozón Feczesin Róbert és Radó András találatával 2-0-ra legyőztük ellenfelünket.

Mezőkövesd Zsóry FC - Vasas FC 0-2 (0-2)
felkészülési mérkőzés
2x60 perc
2021. november 12., péntek 13:00
Mezőkövesd, Edzőközpont
200 néző

Mezőkövesd Zsóry FC I. félidő: Tordai (Bősz 30.) - Farkas, Pillár, Baki, Hector - Derekas, Chrien, Cseri - Vojtus, Drazic, Calcan
Mezőkövesd Zsóry FC II. félidő: Bősz (Ryabenko 90.) - Szépe, Katanec, Baki - Vadnai, Derekas (Giber, 105.), Madarász, Karnitski, Luka - Jurina, Sipos
vezetőedző: Supka Attila

VASAS FC I. félidő: Jova - Terbe, Litauszki, Szilágyi Z., Silye - Berecz, Hinora, Pátkai - Radó, Feczesin, Pekár
VASAS FC 2. félidő: Uram - Rétyi, Szivacski, Szilágyi Z. (Szatmári 95.), Farkas - Vida, Szilágyi Sz., Márkvárt - Kapornai, Bobál, Balajti
pályaedző: Desits Szilárd

gólszerző: Feczesin (6.), Radó (48.),

sárga lap: Feczesin (25.), Pátkai (37.), ill. Karnitski (87.),

Csapatunk a válogatott szünetben sem maradt program nélkül, a Merkantil Bank Liga sorozata ugyan szünetel, játékosaink viszont Mezőkövesdre utaztak, ahol a vendégek ellen 2x60 perces felkészülési mérkőzésen léptek pályára. A két félidő között teljes sort cseréltünk, így az első játékrészben a Jova - Terbe, Litauszki, Szilágyi Z., Silye - Berecz, Hinora, Pátkai - Radó, Feczesin, Pekár összeállítású csapat kezdett, míg a második félidőben az Uram - Rétyi, Szivacski, Szilágyi Z., Farkas - Vida, Szilágyi Sz., Márkvárt - Kapornai, Bobál, Balajti felállású együttesünk játszott. A hazaiak a Tordai - Farkas, Pillár, Baki, Hector - Derekas, Chrien, Cseri - Vojtus, Drazic, Calcan tizenegyet küldték ma pályára, míg a második játékrészben a Bősz - Szépe, Katanec, Baki - Vadnai, Derekas, Madarász, Karnitski, Luka - Jurina, Sipos összeállítású csapat játszott.

Mint arról korábban már beszámoltunk, Kuttor Attila vezetőedző és Tóth Mihály pályaedző koronavírusos megbetegedés miatt az elmúlt időszakban hiányoztak csapatunk programjairól, így - az erőnléti, egészségügyi és videoelemző szakemberek mellett - a mai napon is a Desits Szilárd pályaedző - Nagy Miklós sportigazgató kettős ült a kispadon. Játékosaink közül Hidi M Sándor és Iyinbor Patrick az U21-es válogatott programja miatt hiányoztak, míg Sztojka Dominik és Molnár Zsombor az U19-es válogatott eseményei miatt maradtak távol.

A kilátogató nézők az első 60 perc alatt egy kiegyenlített és jó iramú találkozót láthattak, helyenkét szép futballal. Az első félidei különbség felénk billent, mely főként a támadó harmadban volt látványos. Elsőként Feczesin Róbert - egy gyönyörű távoli lövés után - talált be, míg Radó András ziccerben nem hibázott, így kétgólos előnnyel fordultunk a szünetben. A második 60 perc már egy tipikus felkészülési mérkőzés képét mutatta, ahol mindkét csapat pályára küldte a bajnokságban eddig kevesebb játéklehetőséghez jutó labdarúgóit. Ebben a részben inkább ismerkedett egymással a két gárda, ahol ugyan adódtak lehetőségek mindkét oldalon, de igazi gólhelyzet nem alakult ki, így maradt a 0-2-es végeredmény.

A Mezőkövesd elleni találkozót klubunk hivatalos YouTube csatornája élőben közvetítette, szurkolóink a felkészülési mérkőzést felvételről is visszanézhetik:

Köszönjük, hogy drukkereink ezúttal is szeretett csapatuk mellett döntöttek. Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!