Játékvezetők: Farkas Ádám (Medovarszki János, Csatári Tibor)
Helyszín: Zalaegerszeg
-2 fok, enyhén ködös és hideg az idő. Csapatunk tiszta fehérben, a házigazda csapat pedig kék-fehérben játszik. A hivatalos nézőszám: 1823 fő.

0'
Sok szeretettel köszöntjük kedves szurkolóinkat a ZTE-Vasas bajnoki mérkőzés élő, szöveges közvetítésén!
0'
A két csapatkapitány, Balajti és Babati a játékvezetőnél, a hazaiak kezdhetnek
0'
Tíz perc múlva kezdődik a mérkőzés, fagypont alatti hőmérséklet köszönti a két csapatot
1'
Elkezdődött a mérkőzés
2'
Barczi indult meg a bal szélen, de Szilágyi blokkolni tudta a lövést
3'
Az ebből kialakult szöglet kirúgást eredményezett csapatunk számára
8'
Az utóbbi perceket a mezőnyjáték jellemzi, kaput eltaláló lövés nem történt
9'
Borbély Bálint kapott sárga lapot buktatásért (lekésett egy becsúszással)
12'
Jól működött a lescsapdánk, egy egerszegi megindulást akadályoztunk meg vele
19'
Egy zalaegerszegi szabadrúgás a tizenhatos bal sarkától, a beívelt labda több állomás után Hudákhoz került, aki éles szögből lőtt a kapra, de a rövid saroknál lévő Bese résen volt.
19'
Az utóbbi percek is a kiegyensúlyozott játék jegyében telt
20'
Hinora Kristóf is sárga lapos figyelmeztetéssel bővült
21'
Balázs Zsolt jutott helyzethez, a bal (hosszú) sarokra ívelő lövése nem sokkal ment a kapufa mellé
22'
Lövés a mi részükről, de a labda a felső léc felett nem sokkal hagyta el a játékteret
25'
Felélénkült a mérkőzés, támadásváltások jellemzőek most már
31'
Továbbra is tart a támadásváltásos időszak, de most sok technikai hibával játszik a két csapat
32'
Szanyó Károly vezetőedző elküldte a cserejátékosainkat bemelegíteni. Ez ebben az időben a szokásosnál is indokoltabb
33'
Zalaegerszegi támadás a jobb szélről, Balázs Zsolt ívelt be, de Hinora tisztázni tudott
34'
Az ebből következő szögletet Bese kicsit bizonytalanul, de kibokszolta
36'
Hinora szép passzt adott Szatmárinak, aki több zalaegerszegi játékost kicselezve rálőtt a kapu jobboldalára, de Zöldesi meg tudta fogni a játékszert
40'
Egy labdavesztést követően megindulhatott a Zalaegerszeg, de végigvinni a támadást már nem tudták
44'
Az első sárga a hazaiaknál, Hudák Martin kapott sárga lapot szövegelésért
45'
GÓÓÓÓL!!!! BALAJTI!!! Magabiztos tizenegyeslövőnk, Balajti Ádám, a jobb kapufa mellé helyezte a labdát, amihez Zöldesi nem tudott eljutni. 0-1!
45'
Tizenegyest kapott csapatunk, miután a tizenhatoson belül buktatta Zöldesi Birtalant!
45'
A játékvezető félidőt fújt, egygólos előnnyel megyünk a szünetbe.
46'
Elkezdődött a második félidő
49'
Talabér feküdt a földön, de szerencsére ápolni nem kellett. Játékvezetői labdával folytatódik a mérkőzés
51'
Támadást indíthattunk, a végállomás Balajti volt, de fejesét visszafújta a játékvezető les miatt
53'
Bedi lőhetett egy egerszegi támadásépítés végén, de a labda elszállt a kapu felett
54'
Csere a hazaiaknál: Balázs Zsolt hagyta el a pályát, helyére egykori játékosunk, Novák Csanád érkezett
55'
Farkas Ádám játékvezető fejtágítót tart egy szabálytalanságot követően a két csapatkapitánynak, illetve Hajdú Ádámnak
57'
Szatmári ívelt egy labdát a bal szélre Birtalannak, aki rá is lőtt a kapura, de sajnos magasra sikeredett a lövés
59'
Lövéssorozat a Zalaegerszeg részéről, amiben volt kapufa, védés és egy gyönyörű tisztázás is a legvégén. Gól nem született
61'
Birtalan jutott újra helyzetbe, két szép megmozdulással megtévesztette védőit, de a tizenhatos széléről érkezett lövését Zöldesi fogta
63'
Hajdú, Balajti, majd Birtalan lett volna a labda útja most, de Balajti átadása hosszúra sikeredett, így Zöldesi ért oda hamarabb
66'
Bedi szerzett labdát, aki megindult a labdával a bal szélen, beadását Babati fejelte a kap felé, de messze a bal kapufa mellett ment el
67'
Második csere a hazaiaknál: Hudák Martin helyett Horváth Krisztofer a pályán
69'
Első csere a csapatunknál: Bévárdi Zsombor helyett Rétyi Róbert lép pályára
70'
Az utóbbi percekben a hazaiak a kezdeményezőbbek, megint egy helyzet tőlük, most Novák volt a kapunk előtt, de lövése nem talált kaput
72'
Szilágyi Zoltán kapott sárga lapot, buktatásért
73'
Kiegyenlített a ZTE, Kiss Máté szabadrúgásból becsavarta a kapuba a labdát. 1-1.
74'
Farkas Ádám két sárga lapot osztott ki, egyet Balajti Ádámnak, egyet Devecseri Szilárdnak
76'
GÓÓÓÓÓÓL!!! TALABÉR!!!! Az előbbi szabálytalanságból kiinduló szabadrúgás Talabérhoz került, aki egy szép cselt követően a labdát enyhén megcsavarva a bal kapufa mellett a kapuba küldte. 1-2!
79'
Megint kiegyenlített a ZTE. Egy bedobást követően végállomásként Lesjak Zoranhoz került a labda, aki közvetlen közelről a kapuba lőtte a labdát. 2-2.
80'
GÓÓÓÓÓL!!!! BIRTALAN!!! Micsoda válasz! A középkezdést követően egy szép passzsorozatot követően Birtalan Botondhoz került a labda, aki a tizenegyes pont környékéről szépen a kapuba fejelte a labdát! 2-3!
82'
A ZTE is próbálkozott a válasszal, de a lövésük a bal kapufa mellett szállt el
85'
Második csere csapatunknál: Szatmári Lóránd helyett Murka Benedek érkezik
90'
Három perc hosszabbítást jelzett Csonka Bence tartalék játékvezető
92'
Szép támadás részünkről, Rétyi több játékost is szépen kicselezve passzolta Birtalannak a labdát, aki nem ért oda jól, így nem talált kaput a lövése
92'
Utolsó csere csapatunknál: Birtalan Botond helyett Hrepka Ádám lép pályára
93'
Egy ZTE-szögletet követően a tizenhatoson kívülről lőhettek a hazaiak, de Bese magabiztosan fogta a labdát
94'
Farkas Ádám játékvezető lefújta a mérkőzést, egy második félidejében látványos mérkőzésen 3-2 arányban győzedelmeskedett csapatunk. Szép volt, fiúk!