WKW ETO FC Győr - Vasas FC

2021. július 14. 17:00

Játékvezetők: Pintér Csaba. Segítői: Aradi József, és Huszár Balázs.
Helyszín: ETO Stadion (zárt kapuk)
Tisztelt Szurkolóink, Olvasóink! Hamarosan elkezdődik a WKW ETO Győr FC - Vasas FC felkészülési mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat. Viczián enyhe betegség miatt nem állhat rendelkezésre. A mérkőzés kétszer 60 perces lesz. Győrben 29 Celsius fokos, fülledt, párás, fátyolfelhős idő van.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék-pirosban, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A találkozót csapatunk kezdte.
2'
Sztojka 24 méterről a balösszekötő helyéről lőtt, de a labda 1,5 méterrel mellé-fölé szállt.
5'
Priskin adta be a labdát a jobb oldalról. Bacsa a rövid saroknál, az öt és felesről lőtt, de a labda 2 méterrel a bal alsó sarok mellé szállt.
6'
Ismét Sztojka kínálta meg Ruiszot egy 22 méteres középmagas lövéssel, de a győriek kapusa biztosan védett.
8'
Szivacski ugratta ki Hinorát a jobb szélen, aki lefutott az alapvonalig, majd visszaadására Balajti érkezett aki a 11-es pontnál két védő szorításában lőtt, de a kapus védett.
14'
Márkvártot buktatták a kapujuktól 27 méterre, középről. Sztojka jobb lábas lövése másfél méterrel szállt a kapu fölé.
21'
Priskin próbálkozott egy jobbról laposan érkező labdát kapásból, jobbal a kapura kanyarintani, de mintegy 4 méterrel a kapunk fölé szállt a labda.
24'
Jobb oldali szöglethez jutott a hazai csapat, miután Sztojka mentett fejjel, szögletre. A szöglet után felszabadítottunk.
26'
Priskin középről, 22 méterről megcélozta a léc alját, de Jova résen volt, és fölé tenyerelte a labdát.
28'
Hinora szöktette Márkvártot a 16-oson belül, aki laposan középre passzolta a játékszert, ám egy védő még menteni tudott, így a labda nem jutott el az érkező Balajtihoz.
29'
Márkvárt vette észre, hogy Radó beindult a védők mögé. Radó átvette keresztbe elvitte Ruisz előtt, majd 7 méterről, keresztbe lőtte a labdát, ám az a jobb kapufa mellé gurult. Gyönyörű volt az összjáték, gólt érdemelt volna.
30'
Rövid szünet után folytatódott a játék, a második negyeddel.
33'
Megszereztük a vezetést. Balajti szemfülesen 12 méterről, a bal sarokba gurította a labdát. 0-1!
38'
Silye bal oldali lapos beadását bkokkolta egy védő. Szöglet. A kis szöglet után Sztojka kapta a labdát, aki 22 méterről jobb belsővel megcélozta a bal alsó sarkot, de Ruisz bravúrral vetődve, kiütötte a labdát.
38'
43'
Hinora adta be balról a labdát, félmagasan, Ruisz kivetődve Liptákra ütötte a labdát, ám az centikkel a jobb kapufa mellé gurult.
51'
Toma kapta a meccs első sárga lapját, rúgásért.
56'
30 méterről végzett el szabadrúgást a Győr. Kulcsár mintegy 2 méterrel a felső léc fölé kanyarintotta a labdát.
60'
Véget ért a második 30 perc.
62'
Csapatunk sort cserélt. Uram - Kalmár, Guzmics, Hidi M, Terbe - Szatmári (csk.), Pátkai, Farkas Botond, - Pekár, Birtalan, Varga összeállításban folytattuk.
63'
Birtalan Botond a gólszerző. Egy előreívelt labdát 18 méterről belsővel átemelt a kapus felett. 0-2!
68'
A győr csapata így folytatta: Fadgyas - Kanalos, Vukasovics, Szimcsó, Kiss - Bagi, Szamosi, Farkas Balázs, Berki, Vitális, Berki.
69'
Kalmár a bal szélről adott be, Pátkai a rövid saroknál, sarokkal, centikkel helyezte a labdát a jobb kapufa mellé.
71'
Pekár szánta el magát lövésre, középről, 22 méterre a kaputól, ám Fadgyasnak sikerült fölé tolnia a játékszert.
76'
Varga vette észre a beinduló Pekárt, aki két védőt átjátszva, lövőhelyzetbe került a kapujuktól 13 méterre, de a játékvezető úgy látta, hogy csatárunknak a kezére pattant a labda, így szabadrúgás következett a Győr javára.
79'
Szatmári végzett el szabadrúgást 22 méterre, középről. Lágy ívelését azonban egy védő kifejelte.
81'
Vukasovics révén kaptunk ajándékba egy gólt. Egykori játékosunk ugyanis a 16-os vonaláról hazafejelte a labdát, ám erre Fadgyas nem számított és felette behullott a labda a hálóba. 0-3!
86'
Pekár bal külsővel kanyarintotta a bal szélen beinduló Szatmárihoz, aki középre rúgta a labdát, ám a kapujuktól 3 méterre érkező Birtalan elől egy védőnek sikerült szerelnie.
90'
Szünet. Cserélünk. Beállt Bobál, Szilágyi Szabolcs, Bonifert, és Szalai. Lejött a pályáról, Szatmári, Terbe, Farkas Botond, Birtalan. A csapatkapitányi karszalag Szatmáritól, Pátkai bal karjára került.
96'
Varga végezhetett el egy bal oldali szögletet, ám Fadgyas kiöklözte a beadást.
105'
Pátkai tette ki a labdát a bal oldalon felfutó Vargához, akinek ballábas középre ívelését Szalai fejelte 5 méterről kevéssel a kapu fölé.
113'
Bonifert passzolta a 16-os vonalán elhelyezkedő Szalaihoz, aki lövésre visszatette a labdát Boniferthez, akinek lövése kevéssel kerülte el a jobb felső sarkot.
118'
Kanalos kapott sárga lapot, felvágásért.
120'
Pekár a jobb oldalról ívelte át a bal szélen felfutó Vargához, akinek 14 méteres kapáslövése 2 méterrel kerülte el a jobb kapufát. Véget ért a mérkőzés. Csapatunk a mai napon minden 30 perces szakaszában a mérkőzésnek ellenfelünk fölé tudott nőni. Szép volt, Fiúk! Folytatás szombaton a Kazincbarcika ellen a Fáy utcai hibrid füves edzőpályán, ezúttal szurkolókkal.