WKW ETO FC Győr - Vasas FC

2020. november 29. 13:00

Játékvezetők: Solymosi Péter, segítői: Berényi Ákos, és Sinkovicz Dániel.
Helyszín: ETO Stadion
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat! A Merkantil Bank NB II-es Liga 19. fordulójában a Győr vendégei leszünk, 13 órai kezdettel. A győri ETO Parkban 5 Celsius fokos levegőhőmérséklet, szélcsend, derült ég, verőfényes napsütés fogadta a Játékosokat. A mérkőzést szurkolók nélkül, zárt kapuk előtt rendezik meg.
Ellenfelünk, 6 helyezésszámmal mögöttünk, a 10. helyet foglalja el a tabellán. Csapatunknál 7 ponttal kevesebbet, 26 pontot szereztek.
Kezdőcsapatunk a hétközben hazai pályán a Nyíregyháza elleni 1-0-ás győztes csapattól egy helyen tér el, Silye helyén Kalmár kezd. Silye vádlija sérült meg. Noha az elmúlt néhány mérkőzésen nagyjából a mai kezdőcsapat játszott, ám érdemes megjegyezni, hogy hat korábbi kezdőjátékosunk ezúttal nem lép pályára.
A Győr együttesében szintén egy változás volt a hétközben Szegeden 4-0-ás győzelmet elérő kezdő tizenegyhez képest. Vashkeba, helyett Bagi kezd. A Győr legerősebb összeállításában veszi fel velünk a küzdelmet.

2'
Csapatunk a hagyományos piros-kék-piros mez összeállításban, míg ellenfelünk fehérben, a mezen elől zöld csíkokkal ellátott összeállításban játszik. A mérkőzést a hazaiak kezdték.
3'
Jobb oldali szöglethez jutottunk, Feczesin beadását blokkolták. Balajti beívelésénél Pátkait lesen találta az asszisztens.
9'
Kovács Milán kényszerítőzött a 16-os vonalánál Feczesinnel, a visszapörgetett labdát Kovács középre fejelte, de ott Balajti lemaradt róla.
12'
Balajti végezhetett el szabadrúgást a Győr kapujától 40 méterre, középről, de felszabadítottak a védők.
16'
Sipőcz lőtt 9 méterről a jobb kapufa mellé, de a játékvezető úgy látta, hogy egy védőnk lábához is hozzáért, így szöglet. A bal oldalról elvégzett beadást kivágtuk a mezőnybe.
19'
Jobb oldali szöglethez jutottunk. Balajti beívelése Szilágyi feje fölött szállt el.
23'
A Győr végezhetett el a jobb oldalról szögletet, Szilágyi szerelése nyomán. Kiss beadását 8 méterről Lipták fejelte kapu fölé.
24'
A Győr kapujától 35 méterre a bal oldalról Balajtii végzett el szabadrúgást, de Kovácsnál lökést látott a játékvezető, így kifele szabadrúgással folytatódott a játék.
27'
Kalmár szerelése nyomán, jobb oldali szöglethez jutott a Győr. Sipőcz beadása után Berki 16 méterről, félfordulattal lőtt, Jovának vetődve, a levegőben úszva kellett hárítania.
29'
A Győr jutott szabadrúgáshoz a kapunktól 30 méterre, a jobb szélen, egy Hidi M belépő után. Kiss beadását Lipták fejelte a kapu közepe felé, Jova a helyén volt.
32'
Radó harcolt meg egy labdáért a 11-es pontnál, két védő között kitette a labdát balra, ahol érkezett lendületből Balajti, ám lövése a bal alsó sarok mellé gurult. A túl oldalon Jovának kellett bravúrt bemutatnia, egy közeli lövésnél, hogy ne vezessen a Győr.
37'
Radó a 16-os vonalánál áttolta a labdát a tőle jobbra érkező Feczesin felé, de középcsatárunknak kicsit hosszú volt a labda, így a gólhelyzet oda lett.
41'
Feczesin szöktette a bal összekötő helyén Radót, akinek középre adásába beleléptek. Szöglet után Kalmár lövése egy győrin megpattant, újabb szöglet után Feczesin került gólhelyzetbe, de Gundel-Takács bravúrral védett.
44'
Kovácsot vágták fel, a kaputól 29 méterre a jobb oldalon. Balajti szabadrúgása félmagasan a kapus kezében kötött ki.
45'
A játékvezető nem hosszabbított, és lefújta az első félidőt, amely kiegyenlített küzdelmet hozott.
46'
Kezdődik a második félidő. Csere nem volt egyik oldalon sem.
47'
Priskin 5 méterről a jobbösszekötő helyéről az oldalhálóba bombázott. Az ellentámadásnál Balajti lőtt a balösszekötő helyéről, 14 méterről Gundel-Takács ölébe.
48'
51'
Radó iramodott meg a bal szélen, a félpályától begyalogolt az ötös magasságáig, majd Feczesint kereste, de középre adását a győriek kapusa kivetődve megkaparintotta.
53'
Előbb Radó középre adását fülelték le a hazaiak védői, majd Kovács Milán szerzett labdát a Győriek térfelének közepén, de középre adását kivágta a egy védő.
54'
Terbe jobb oldali középre ívelését, a hosszú ötös sarkánál Balajti, félfordulattal, kapásból rálőtte, ám Gundel-Takács védett.
58'
Sipőcz és Bagi helyére Erdei és Vashkeba áll be.
61'
16 méterről Balajti a bal alsó sarokba lőtt, szabadrúgásból. 0-1!
68'
Kerkez bal oldali beadását Lipták 3 méterről ráfejelte, de Jova hihetetlen bravúrral kiütötte a léc alól.
70'
Balajti helyére Vernes állt be.
73'
Szatmári állt be Radó helyére.
77'
Sajnos Kalmár kapott egy rúgást, ápolni kell, 10 emberrel a pályán.
79'
Szerencsére Kalmár visszatérhetett.
82'
Vernes húzogatott a jobb szélen, majd Feczesinhez passzolt aki a jobb oldali 16-os sarkától kapásból lőtt, de a labda a jobb sarok mellé szállt a labda.
83'
Kovács jobb oldali beívelését Feczesin 7 méterre a kaputól centikkel fejelte fölé.
84'
Májer helyére Farkas állt be.
86'
Jobb oldali szöglethez jutott a Győr. A beívelést sikerült kivágnunk.
89'
Bal oldali szögletet harcolt ki Vernes. Vernes beívelését Kovács fejelte a jobb sarok mellé.
90'
4 perc hosszabbítás.
92'
Vernes a balösszekötő helyéről, 14 méterre a kaputól lőtt, de egy védő lábáról szögletre pattant.