Vasas FC - ZTE FC

2022. július 13. 17:00

Játékvezetők: Erdős József. Segítői: Vígh-Tarsonyi Gergő és Bagi Csaba.
Helyszín: Fáy utcai Sportcentrum
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat csapatunk nyolcadik nyári felkészülési mérkőzésén.
Ma délután 17:00 órától az OTP Bank Liga, NB I 2021-22-es évadának 8. helyezettjével, a ZTE FC csapatával játszunk, az Illovszky Rudolf stadion melletti hibrid füves pályán.
Mintegy 30 Celsius fokos, napsütéses idő van.
A mérkőzés kétszer 45 perces lesz.
Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben, míg ellenfelünk terepzöld-narancssárga szerelésben játszik. A mérkőzést a vendégcsapat kezdte.
3'
Jobb oldali szögletet végezhetett Tajti. A félmagas beadást Kovács a testével sodorta a kapu felé, ám a labda a bal kapufa mellé pattogott.
7'
A szél a ZTE csapatát segíti, a Duna felöli kapura támadunk, így Jova nappal szemben véd.
7'
Szabadrúgáshoz jutott a ZTE 30 méterre. Tajti beívelését Otigba fejelte ki.
10'
Ihrig-Farkas jobb oldali beadásába léptek bele. Szöglet. Vida beívelése átszállt a túl oldalra, ahol Radó vette át, ám egy védő tisztázni tudott.
11'
Vida 16 méteres, középről leadott lapos lövése 1 méterrel a jobb kapufa mellett süvített el.
13'
Ihrig-Farkas húzott el a jobb szélen, beadását Gyurján lefülelte.
14'
Tajti jobb oldali szögletét Berecz fejelte ki.
16'
Jobb oldaléi ZTE szögletet Tajti ívelhette be. A beadást Iyinbor fejelte ki.
18'
Ezúttal a bal oldalról érkezett Tajti szöglete. Pátkai a rövid saroknál kifejelte.
19'
Menzinga futott be egy hosszú labdát a jobb szélen, lapos középre adását Otigba vágta ki a mezőnybe.
22'
Tajti jobb oldali szögletét Bobál rúgta ki a mezőnybe.
23'
Vida jobb oldali szöglete után a hosszú oldalon Silye vette át, majd 15 méterről ballal 2 méterrel a kapu fölé bombázott.
24'
Ivó szünet.
25'
Folytatódott a játék.
28'
Vida 22 méteres, bal összekötő helyéről elvégzett szabadrúgása veszélyesen csavarodott a bal felső sarok mellé.
32'
Kovács egy jó csel után 23 méterről, középről, laposan lőtt, ám a labda 2 méterrel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.
34'
Klausz kevergetett a térfelünk közepén, majd tisztára játszotta magát, és 28 méterről lőtt, ám a labda 3 méterrel a jobb felső sarok fölé szállt.
36'
Papp vezette a labdát a hátráló védő falunkra, majd 21 méterről a bal összekötö helyéről lőtt, de a jobb alsó felé tartó labdát Jova biztosan ölelte magához.
42'
Menzinga egy bal oldali beívelést 8 méterről kapásból rálőtte, ám Jova bravúrral védett.
44'
Radót rúgták fel a kapujuktól 22 méterre középről. Vida állt a labda mögé. Lövése a sorfal tetején megpattant. Majd Bobál került ziccerbe, de 8 méteres lövését Gyurján védeni tudta. A sérült Ihrig-Farkas helyére Faragó állt be.
45'
Véget ért az első játékrész.
46'
A ZTE hatot cserélt. Nem folytatta a játékot Mim, Gergényi, Boros, Papp, Meshack, és Klausz. Beállt. Bedi, Kálnoki-Kis, Májer, Szalay, Németh, és Sankovic. Mi nem cseréltünk.
49'
Kisebb tűzijáték a ZTE kapuja előtt. Előbb Vida 14 méteres bombája akadt el egy bevetődő védőn, majd a kipattanót Berecz bombázta 16 méterről 1 méterrel a kapu fölé.
51'
Szalay 17 méteres középről leadott lövése Otigbáról perdült a jobb kapufa mellé.
55'
1 percen belül két Faragó jó megmozdulás. A másodikból gól lett. Faragó robogott el a jobb szélen. Tökéletes középre adását Radó 11 méterről a bal alsó sarokba helyezte. 1-0!
59'
Ismét Faragó kevergetett, és kényszerítőzött Radóval a jobb összekötő helyén, majd középre adását mentették a védők. Vida bal oldali szöglete veszélyesen csapódott a 11-es pontra, de egy vendégjátékos kivágta a labdát.
61'
Szalay 17 méteres középről leadott lövése 2 méterrel kerülte el a bal alsó sarkot.
63'
Bobált találta meg Faragó jobb oldali labdája, csatárunk lövését védte Gyurján.
67'
Vida ívelte át a jobb oldalról a labdát a bal oldalra Bobálhoz, akinek 15 méteres életerős lövésébe belelépett egy egerszegi.
68'
Ivó szünet.
69'
73'
Egy jobb oldali beadást Majer lőtt 15 méterről kapásból 4 méterrel a kapu fölé.
75'
Cseréltünk. Elhagyta a pályát Pátkai, Vida és Iyinbor. Beállt Márkvárt, Hidi M, valamint Szilágyi Szabolcs.
78'
Majer jobb oldali szögletét Szalay lőtte laposan 2 méterre a bal alsó sarok mellé.
80'
Bobál a leshatáron kiugrott, de a labda hosszú volt, így a kifutó Gyurján tisztázni tudott.
85'
Kálnoki-Kis kapott sárga lapot, rúgásért.
87'
Májer távoli lövése védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba. 1-1.
89'
Berecz 18 méteres szabadrúgása sorfalról szögletre pattant. A jobb oldali szöglet után a bal összekötő helyén Márkvártot döntötték fel. A szabadrúgást Berecz végezte el, beadása centikkel kerülte el középen Otigba fejét.
90'
Véget ért a mérkőzés. Első csapatunk e hétvégén szombaton nem játszik. Várhatóan csak a jövő szombaton lesz egy kettős felkészülési meccs, a Soroksár, illetve a DVTK ellen.