Vasas FC - WKW ETO FC Győr

2021. május 16. 18:30

Játékvezetők: Solymosi Péter. Segítői: Albert István, Búzás Balázs.
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
A Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 38. záró fordulójában a mérkőzés előtt a 12. helyet elfoglaló ETO FC Győr csapatát fogadjuk.
A találkozó 18:30 órakor kezdődik.
Az Illovszky Rudolf stadionban 18 Celsius fokos levegőhőmérséklet, derült ég, szélcsend fogadta a Játékosokat és a Nézőket.
Ellenfelünk a 37. forduló után 46 ponttal a 12. helyet foglalja el a tabellán, 29 ponttal szereztek kevesebbet, mint a forduló előtt harmadik csapatunk.
Csapatunkban, a múlt héten Nyíregyháza otthonában 2-0-ás vereséget elszenvedő kezdő tizenegyhez viszonyítva négy helyen változtatott Schindler Szabolcs vezetőedzőnk. Rados, Szilágyi, Viczián, és Balajti helyett Jova, Litauszki, Hinora valamint Pekár kezd.
A vendégek együttesénél pedig az előző fordulóhoz képest - amikor hazai pályán kaptak ki a Szegedtől 1-0-ra – két helyen van változás a kezdő tizenegyben. Gundel-Takács és Májer helyett ma este Ruisz, valamint Vincze kap lehetőséget.
1.890 a hivatalos nézőszám.

1'
Csapatunk a hagyományos piros-kék-pirosban, míg ellenfelünk zöld-fehér mezben, zöld nadrágban és fehér lábszárvédőben. A mérkőzést csapatunk kezdte.
2'
Radót ütötték el a 16-oson belül, nincs büntető.
4'
Radót lövés közben buktatták. 17 méterről, középről szabadrúgás. Pekár lövését Ruisz tolta ki a bal felső sarok elől.
7'
Bal oldali szögletet Pekár szögletét a hosszú oldalnál Litauszki estében csúsztatta a bal kapufa mellé.
10'
Silye bal oldali beadása után Szatmári nem találta el a labdát, majd visszapattant hozzá a labda majd 15 méterről laposan a jobb sarok mellé lőtt.
14'
Jobb oldali szögletet harcolt ki Szivacski. Pekár beívelése után, Szatmári jobb felsőbe tartó lövését kifejelte egy védő, majd Otigbát látták szabálytalannak.
16'
Szatmári 16 méteres lövése centikkel süvített el a bal kapufa mellé.
19'
Pátkai lapos, 14 méteres lövését tolta ki Ruisz a jobb alsó sarok elől.
25'
Bal oldali szöglethez jutottunk. Szatmári beívelését kivágták.
26'
Szatmári 8 méterről a kapuba lőtte Radó jobb oldali beadását. 1-0!
30'
Bal oldali szögletünket Szatmári adta be, de Pekár lövésébe beleléptek.
35'
Silye labdáját Pekár lőtte kapura 17 méterről, középről, de Ruisz magabiztosan védett.
41'
Szatmári jobb oldali szögletét Pátkai fejelte kapura, ám Ruisz bravúrral a léc fölé tolta a léc fölé.
45'
Vége az első játékrésznek.
46'
Vincze helyére Májer állt be a szünetben.
47'
Szatmári adta balról középre, Pátkai átvette, majd lövését egy védő blokkolta.
51'
A Győr a kapunktól 20 méterre szabadrúgáshoz jutott. Kiss lövése a sorfalban akadt el.
53'
Szivacski jobb oldali beívelése egy védő csúsztatta ki, a berobbanó játékosaink elől.
54'
57'
Priskin sérült meg, a derekát fájlalja. Tudta folytatni a játékot.
59'
Szatmári 21 méteres, középről leadott lövése a jobb alsó sarok mellett hagyta el a játékteret.
61'
Farkas fordult le védőjéről a kapunktól 8 méterre, majd a jobb kapufa mellé lőtt, egy védőt érintve.
66'
Cserélünk. Kovács és Köböl áll be, Szatmári és Hidi M helyére.
68'
Pekár bal oldali szögletét Otigba fejelte 7 méterről a bal felső sarokba. 2-0!
74'
Köböl 15 méterről, laposan a jobb sarok mellé lőtt.
76'
Viczián állt be Pátkai helyére.
80'
Pekár helyére Szalai állt be.
82'
Kiss és Farkas helyére Tuboly és Egerszegi állt be.
86'
Jobb oldali szögletet harcolt ki Szalai. Köböl beívelését Otigba fejelte kapura, de Ruisz védett. A fejelésnél Otigba összefejelt védőjével. Ápolni kell. Visszatérhettek.
88'
Temesvári helyére Bagi állt be.
89'
Szalai tört be a jobb összekötő helyén a 16-oson belülre, lapos lövése a jobb kapufa mellé ment.
90'
2 perc hosszabbítás.
92'
Silye bal oldali beadását Radó 2 méterről a kapuba pofozta.
93'
Véget ért a 2020-21-es évad, sajnos csapatunknak nem sikerült a feljutás, mivel a 3. helyen végeztünk.