Vasas FC - Vác FC

2022. február 17. 16:00

Helyszín: Fáy utcai Sportcentrum - edzőpálya
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 16:00 órakor elkezdődik A Vasas FC - Vác FC felkészülési mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Angyalföldön, a hibrid füves pályán 13 Celsius fokos levegő hőmérséklet, felhős ég, és erős nyugati szél fogadta a csapatokat. Sajnos eső is nehezíti majd a játékot.
Ellenfelünk a 20 csapatos NB III. Közép csoportjában a 16. helyen található 18 ponttal, ugyanannyival, mint a 17. helyezett, a már kieső helyen tanyázó Dabas-Gyón FC.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A mérkőzést a vendégek kezdték.
2'
Radó jobb oldali beadására Zimonyi érkezett középen, de egy védő megelőzte. A jobb oldali szögletet kivágták a vendégek.
3'
Tóth ugrott ki a félpályánál, Viczián szorongatta, de 16 méterről, középről lőni tudott, ám Uram a jobb sarok felé tartó labdát, vetődve kiütötte.
9'
Kapornai-Radó-Kapornai kényszerítőzés után utóbbi estében be tudta ívelni az alapvonalról, ám az érkező Radó fejéről Nacsa lelopta a labdát.
12'
Mertse meglepetésre 12 méterről a jobb összekötő helyéről a rövid alsó sarokba lőtt. 0-1.
13'
Radó ugrott ki középen, majd ziccerben elrúgta a labdát 14 méterről a tehetetlen Nacsa mellett. 1-1.
14'
Két perc alatt fordítottunk. Nacsa kiöklözte egy jobb oldali Radó beadást, amit Zimonyi 10 méterről, estében a bal felső sarokba bombázott. 2-1.
19'
Mertse 19 méterről a jobb összekötő helyéről megkínálta egy lapos lővéssel Uramot, ám a bal alsó sarok elől kapusunk biztosan fogta meg a labdát.
28'
Szilágyi Szabolcs bombázott a jobb felső sarokba. 3-1.
31'
Sztojka 16 méteres bombája talált utat a bal felsős sarokba, 17 méterről, középről. Noha egy váci játékos is beleért, mielőtt a kapuba talált volna. 4-1.
35'
Radó ugratta ki középen Zimonyit, de csatárunkat lesen találta az asszisztens.
38'
Jobb oldali váci szöglet következett. A beívelést Uram húzta le. Az ellentámadás végén Márkvárt jobb oldali éles kapu elé adását Nacsa kivetődve kaparintotta meg Zimonyi elől.
45'
Vége az első játékrésznek.
46'
Leszakadt az ég a második félidő kezdetére. A játékvezető nem is adott engedélyt a kezdésre. A játékosok is fedett helyre mentek. Majd néhány perc után elkezdődött a második félidő. Cseréltünk. Márkvárt, Radó, Cipf és Zimonyi helyére Szalai, Pekár, Riesz és Puskás állt be. A Vácnál a Molnár - Kasza, Földi, Purzsa, Tóth M, Mertse, Tóth D., Torda, Héjjas, Balga, Sorecz összeállításban játszottak innentől.
48'
Pekár jobb oldali fél magas beadását Szalai középen, 8 méterről lábbal megcsúsztatta, de a labda centikkel kerülte el a jobb alsó sarkot.
50'
Pekár az ötödik gólunk szerzője. Csatárunk 16 méterről okosan a bal sarokba ívelte a labdát. 5-1.
52'
Szalai szerezte hatodik gólunkat, aki 15 méterről lőtt a léc alá. 6-1
54'
Jobb oldali váci szögletet Kis-Szemán a rövid saroknál vágott ki a mezőnybe.
56'
Kapornai-Szalai-Kapornai összjáték után utóbbi 16 méterről lőtt de a kifutó kapusról a jobb kapufa mellé perdült a labda.
56'
62'
Tóth D. jobb oldali beadását Purzsa piszkálta volna el Uram mellett, de kapusunk nak sikerült megfognia a labdát az öt és felesnél.
65'
Balga 17 méteres, lövését védte Uram.
73'
Pekár 18 méteres bal összekötő helyéről leadott fél magas lövését védte Molnár.
77'
Tóth D. helyére Balázs állt be.
79'
Pekár jobb oldali szöglete után Riesz lőtt kapásból, középről 18 méterről, ám pattogós labdáját Molnár magához ölelte.
87'
Balga szépített. Egy 19 méteres lövést Uram csak kiütni tudott, és az érkező Balga az üres kapuba passzolta a labdát. 6-2.
90'
Vége a mérkőzésnek. A fagyos szélben fiataljaink olykor tetszetős játékkal győzték le harmadosztályú ellenfelünket.