Vasas FC - Újpest FC

2021. október 08. 15:00

Játékvezetők: Dolnego Bálint. Segítői: Kovács Branko, és Horváth Zoltán.
Helyszín: Fáy utcai edzőpálya
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 15:00 órakor elkezdődik a Vasas FC - Újpest FC felkészülési mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Az Illovszky Rudolf stadion hibrid füves edzőpályáján 17 Celsius fokos, napos idő van.
A mérkőzés kétszer 60 percig tart majd.

1'
Csapatunk a hagyományos piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben, míg ellenfelünk, lila-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban és lábszárvédőben játszik. A találkozót ellenfelünk kezdte.
2'
Pekár futott el a jobb szélen, beadását Feczesin ugyan átvette a 11-es pontnál, de nem tudott ráfordulni, így szerelték.
3'
Hidi M szöktette Pekárt a jobb szélen, beadása megpattant egy védő lábán, így Banai könnyű zsákmánya lett.
6'
Balajti a bal oldalról átívelte Pekárhoz a labdát, akinek 8 méteres lövése a felső lécen csúszva hagyta el a jobb oldali alapvonalnál a játékteret.
9'
Pauljevic került lövőhelyzetbe a jobb összekötő helyéről, 14 méterre a kapunktól, de ballábas lövése 2 méterrel a felső léc fölött hagyta el a játékteret.
12'
Jobb oldali szögletet végezhetett el Hinora, de Tallo kifejelte a rövid saroknál a labdát.
21'
Antonov 18 méteres lövése Szivacski lábáról perdült szögletre. Stieber bal oldali szöglete ártalmatlan lett.
22'
Az újpestiek jöttek szabadrúgással a bal oldalról, a kapunktól 27 méterre. Stieber beadása után több újpesti is lesen maradt.
29'
Balajti a bal oldalról középre lőtte laposan a labdát, az érkező Pekár 10 méterről megperdítette a labdát, ami kevéssel kerülte a el a jobb alsó sarkot.
32'
A jobb oldalról, a 16-ossal egy magasságból Hinora lőtte középre a labdát, szabadrúgásból. Fehér a rövid saroknál kivágta szögletre. Hinora szöglete után felszabadítottak az újpestiek. Most az első 60 perc felénél rövid szünet lesz.
35'
3 perc pihenő után folytatódott a játék.
36'
Szivacski szöktette a jobb szélen felfutó Pekárt, akinek középre adott labdáját Feczesin 4 méterről a bal alsó sarokba fejelt. 1-0!
42'
Büntetőhöz jutott az Újpest. Antonov esett el a 16-oson belül.
43'
Tallo a jobb alsó sarokba lőtt, a balra mozduló Uram mellett. 1-1.
48'
Feczesin egyedül futott el középen, majd 13 méterről a bal alsó sarokba lőtt, ám az asszisztens lesen állította meg.
50'
Pauljevic lendülettel elvitte a labdát a védőink között, majd eltolta a labdát Uram mellett, azután elesett, de néma maradt a síp.
51'
Pekár jobb oldali beívelését Feczesin a kapujuktól 8 méterre a kapu fölé fejelt.
54'
Stieber bal oldali szöglete után Beridze magasra emelte a lábát Szilágyi Zoltán mellett, így mi jöhettünk szabadrúgással.
55'
Hinora-Pekár kis szöglet után, Hinora 10 méterről, a jobb összekötő helyéről jobbal a felső lécet találta el, a kipattanó labdára Otigba csapott le, de már lesen találta a partjelző.
58'
Terbe ívelte a labdát Feczesin fejére, aki visszatette a labdát Pátkaihoz, aki kapásból lőtt, de Fehérről kipattant a labda.
61'
És vége az első 60 perces játékrésznek. Várhatóan hosszabb lesz a mostani szünet, és várható, hogy sorcsere lesz mindkét oldalon.
62'
Csapatunk a második 60 percet a Jova - Silye, LItauszki, Iyinbor, Rétyi - Szatmári, Berecz (cs.k,), Szilágyi Szabolcs - Kapornai, Bobál, Radó összeállításban kezdi.
63'
Az Újpest a második 60 percre a következő csapattal állt ki: Hámori – Kovács, Máté, Eckl, Katona – Bjelos, Szakály, Simon, Mucsányi – Kone, Viana
68'
Simon maradt egyedül Jovával szemben, egy Szakálytól kapott passz után, de kapusunk bravúrral lábbal védeni tudott.
76'
Bobál a vezető gólunk szerzője. 2-1! Szatmári a bal összekötő helyéről, a térfél közepéről a beinduló Bobálhoz ívelte a labdát, aki megelőzte a kifutó Hámorit és jobbal, a bal alsó sarokba pöckölte a labdát.
78'
A második 60 percben egyértelműen csapatunk dominál.
81'
Simon ugrott ki a térfelünk közepén a leshatáron, két védőnk között, majd 15 méterről lőtt, de Jova bravúrral kiütötte a jobb sarok felé tartó lövést.
84'
Simon végezhetett el szabadrúgást a kapunktól 25 méterre a bal oldalon, de beadását Kapornai fejelte az alapvonalon túlra. A bal oldali szöglet veszélytelen maradt.
90'
Véget ért a harmadik 30 perc.
91'
Birtalan állt be Szatmári helyére.
93'
Az Újpestnél Hámori helyett Tomori, Kovács helyén Kálnoki-Kis, míg Mucsányit Yayaha váltotta.
94'
Bal oldali újpesti szöglet után Kapornai vágta ki a labdát, az újabb szögletnél Simon beadása a bal kapufa mellé csavarodott.
101'
Simon labdáját, Kone lőtt 14 méterről fölé.
103'
És három év után újra Vasas mezben a pályán, Vida Máté! A kisebb rúgást kapott Radó jött le.
108'
Birtalan kényszerítőzött Bobállal a 16-oson belül, de a visszakapott labdához nem tudott hozzáférni, mert egy védő fedezte a labdát, így oda lett a lehetőség.
110'
Bal oldali újpesti szöglet után, Szilágyi Szabolcs vágta ki oldalra a labdát.
117'
Rétyit kellett ápolni, de tudta folytatni a játékot.
119'
Kálnoki-Kis 17 méteres lövését Litauszki fejjel hárította.
120'
Szabadrúgás a kapunktól 20 méterre a jobb oldali 16-os előteréből, amit Jova kiöklözött. És vége is a találkozónak, amit megérdemelten nyertünk meg az első osztályú Újpest ellen.