Vasas FC - Szombathelyi Haladás

2021. november 21. 12:30

Játékvezetők: Vad II. István. Segítői: Georgiou Theodoros, és Berényi Ákos.
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 12:30 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság, 2021-22-es évadának 16. fordulójában a Vasas FC - Szombathelyi Haladás mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Angyalföldön, az Illovszky Rudolf stadionban 6 Celsius fokos, napos idő van.
Csapatunkban a legutóbbi Tiszakécske elleni idegenben elszenvedett 1-0-ás vereség alkalmával a kezdőcsapatban szerepeltekhez viszonyítva Pekár kapott helyet a kezdőben, Hidi M maradt ki.
A vendégeknél Csilus maradt ki a legutóbbi mérkőzés kezdő tizenegyéből, amikor is 4-1-re legyőzték otthon a Csákvár csapatát. Ezúttal Szekér került be a kezdőcsapatba.
1476 a hivatalos nézőszám.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban, és lábszárvédőben. Míg ellenfelünk tiszta fehérben. A mérkőzést csapatunk kezdte.
2'
Bal oldali szögletet ívelt be Silye, de a hazaiak fejjel felszabadítottak.
4'
Radó vezette a labdát 20 méteren keresztül, majd kitette jobbra a felfutó Feczesinhez, aki 11 méterről jobbal, laposan rálőtte, de Rózsa, vetődve védte az erős lövést.
6'
Szekér 17 méterről, középről, laposan lőtt, de Jovának nem okozott gondot a középre tartó, lapos lövés.
9'
Jobb oldali szögletet végzett el a Haladás. A beívelt labdát Szekér fejjel megcsúsztatta, de Jova kilépve kapujából, felszedte a labdát.
12'
Pekárt lökték fel a jobb oldali 16-os előterében. Németh Milán kapott sárga lapot.
14'
Hinora beadását kifejelte egy védő, majd Radó lőtte rá, de szögletre pattant.
14'
Pátkai a gólszerző! Hinora jobb oldali szögletét a rövid saroknál Pátkai csúsztatta meg, és a labda a kapu bal oldalában kötött ki. 1-0!
23'
Silye próbálkozott 23 méterről, a bal összekötő helyéről egy lövéssel, ám a jobb sarok felé tartó középmagas lövést Rózsa biztosan védte.
25'
Szabadrúgást végezhetett el a Haladás, a bal összekötő helyéről, a kapunktól 22 méterre. A legurítást Kiss B. laposan rálőtte, de Jova vetődve magkaparintotta a labdát.
27'
Iyinbort kiállította a játékvezető, mert a félpályánál egy elkésett becsúszásnál eltalálta Bosnjakot.
32'
Hinora jobb oldali, 27 méterről beívelt szabadrúgását Feczesin 4 méterről rábelsőzte, de Rózsa bravúrral cédett.
34'
Hinora 32 méterről középről végzett el szabadrúgást, de Németh M kifejelte a labdát.
41'
Horváth 26 méteres középről eleresztett lövését Jova először kiejtette, a háta mögé, de szerencsére meg tudta fogni a labdát a gólvonal előtt.
45'
1 perc hosszabbítás. Pekár húzogatott a bal összekötő helyén, majd eltolta a labdát védője mellett, és ballal centikkel bombázott a léc fölé.
46'
Vége az első félidőnek. Emberhátrányunk ellenére mi támadunk, és birtokoljuk a labdát.
47'
A második félidőre már nem jött ki Pekár, helyette Litauszki folytatta. A Haladás nem cserélt.
50'
Radó került lövőhelyzetbe, ám 20 méteres kapura ívelése 2 méterrel fölé szállt.
52'
54'
Szivacski megiramodott a jobb oldalon, és lefutott két Haladás játékost, majd középre ívelt Feczesin felé, de Rózsa lehúzta a labdát.
56'
Szekér helyére Devecseri állt be.
64'
Az elmúlt percekben a Haladás birtokolta többet a labdát, és beszorítottak minket a 16-osunk előterébe.
68'
Tóth Milán és Feczesin kapott sárga lapot kakaskodásért.
70'
Tóth-Gábor állt be, Doktorics helyére.
73'
Tóth-Gábor egy jobb oldali beívelést fejelhetett a 11-es pontról, ám a jobb alsó sarok felé tartó labdát, Jova vetődve védte.
76'
Hinora végezhetett el szabadrúgást a jobb oldalról, 30 méterre a kaputól. Az élesen laposan mélységbe belőtt labdáról a hosszú saroknál Litauszki késett le centikkel.
80'
Szivacski jobb oldali szabadrúgását Feczesin fejelte le a 11-es pontnál érkező Hinora felé, ám középpályásunk előtt elpattogott a labda.
82'
Tóth Milán helyére Guzmics állt be.
84'
A jobb összekötő helyéről, 19 méterről végezhetett el szabadrúgást a Haladás. Horváth csavarása a léc fölé szállt 1 méterrel.
85'
Radó helyére Szilágyi Z. állt be.
89'
Feczesin helyére Bobál állt be.
90'
3 perc hosszabbítás.
93'
Pátkai egy lapos, gólba tartó labdát vágott ki a kapu torkából.
94'
Német Milán és Litauszki kapott piros lapot amikor Jovát támadták meg a gól vonal előtt.
96'
Vége! 68 percig 10 emberrel is sikerült megtartani az 1-0-ás vezetést! Szép volt, Fiúk! Így beelőztük a Haladást, és 33 ponttal vezetjük a tabellát a 31 pontos Haladás előtt. Legközelebb szerdán, Kozármislenyben lép pályára csapatunk a Szentlőrinc ellen.