Vasas FC - Szombathelyi Haladás

2020. augusztus 23. 15:00

Játékvezetők: KÁPRÁLY MIHÁLY, SEGÍTŐI: SZALAI BALÁZS, MÁRKUS TAMÁS
Szeretettel köszöntjük Szurkolóinkat és Olvasóinkat! A Merkantil Bank Liga, NB II-es bajnokság 5. fordulójában a Szombathelyi Haladás együttesét fogadjuk. Az Illovszky Rudolf stadionban 24 Celsius fokos levegőhőmérséklet, fátyol felhős idő, enyhe szellő fogadta a játékosokat és a Szurkolókat. Csapatunkban nem volt változás az egy héttel korábbihoz viszonyítva. A vendégeknél három változás: Szekér, Németh, és Jancsó helyett, Medgyes, Devecseri, Kiss Bence a kezdőben. Csapatunk hagyományos piros-kék-pirosban, míg ellenfelünk fehér-halvány zöld összeállításban.

1'
Csapatunk kezdte a mérkőzést.
2'
Tóth Dávid a jobb oldali ötös sarkáról lőtt, de Tóth Bence lábán elhalt a labda.
4'
Bal oldali vendég szögletet fölé fejelt Schimmer.
5'
Az első percekben a vendégek léptek fel támadólag.
7'
Jobb oldali szöglethez jutottunk. Pekár kis szögletet próbált, de a visszakapott labda már az alapvonalon kívülre került.
10'
Birtalan ugrott volna ki a balösszekötő helyén, de Verpecz kifutott és megfogta a labdát.
12'
Hinora kapott egy rúgást, ápolni kell az oldalvonalnál. De visszajöhetett.
13'
Szalay 23 méteres középről leadott lövését védte Jova.
16'
Jobb oldali Pekár szögletre Litauszki érkezett, de fejese a földet érintve a jobb kapufa mellé pattant.
18'
Radó bal oldali beadását Birtalan 13 méterről belsővel rálőtte, Verpecz a helyén volt.
20'
A gólszerző Mocsi Attila! 0-1! Egy bal oldali szögletre Mocsi érkezett, és a bal alsó sarokba csúsztatott.
23'
Kiss Bence a 16-os vonaláról, jobbal centikkel nyeste el a bal kapufa mellé.
26'
Pekár ívelte át a labdát a jobb oldali ötös sarkánál helyezkedő Balajtihoz, aki estében, fordulásból a bal kapufa mellé lőtt.
27'
Bal oldali szombathelyi szöglet. Kiss Bence beadását Litauszki fejelte ki.
28'
Radót vágták fel a kaputól 30 méterre. Pekár lövése egy védő combjáról pattant ki a mezőnybe.
29'
Bal oldali Pekár szögletet Verpecz öklözött ki.
30'
Bal oldali szögletünket Pekár végezte el, a labda a rövid saroknál egy védő fejéről pattant ki.
32'
Bal oldali vendég szögletet Kiss Bence végezte el, de Jova résen volt, és lehúzta a labdát.
36'
Radó bal oldali beadása közelről kiütötte egy vendég védőt, Schimmert, akit ápolni kell.
39'
Szabadrúgáshoz jutott a vasi csapat, a kapunktól 40 méterre. Predrag beívelését Szalay fejelte 2 méterrel a jobb kapufa mellé.
41'
Medgyes lőtt 18 méterről középről, fél méterrel a léc fölé.
43'
Egy jobb oldali szögletet, estében Holdampf lőtt fölé, majd Radót vágták fel a 16-oson belül, de a síp néma maradt.
45'
2 perc hosszabbítás.
47'
Véget ért az első játékrész. Még egy félidő adatott, hogy kiegyenlítsünk, és megfordítsuk a mérkőzés állását.
49'
A második félidőre nem jött ki Pekár, és Schimmer, helyükre Kleisz és Kelemen állt be.
53'
Jobb oldali Haladás szögletet Kiss Bence ívelte be, de felszabadítottunk. Az újabb szögletnél is szereltünk, és mi jöttünk bedobással.
55'
Csilus a gólszerző! 0-2! Csilus lőtt, középről, 17 méterről. A labda egy védőnk lábán megpattanva, Jovát megtévesztve, a jobb alsó sarokba pattogott.
59'
Tóth Bence helyére Csató állt be.
62'
Radó 22 méterről, középről a bal alsó sarok mellé csavart.
65'
Jobb oldali szöglethez jutottunk. Pekár beívelését Verpecz öklözte ki, majd Szatmári elé került a labda, ám szorongatott helyzetben, fölé pöckölte a labdát, 8 méterről.
69'
Birtalan, egy ajándékba kapott labdát 17 méterről, a balösszekötő helyéről centikkel lőtt a jobb sarok mellé.
70'
Szatmári estében középre kanyarintotta a labdát, az érkező Radó a felső lécre bombázta a labdát 14 méterről.
72'
Birtalan helyén Vernes folytatta.
74'
Szabadrúgás a 11-essel egy magasságban, a jobb oldalról, közel a 16-os vonalához, de kivágtuk. Devecseri helyére, Németh Milán állt be.
79'
Jobb oldali szögletet rúgtunk. Vernes beívelését kifejelte egy védő.
81'
Silye a szépítő gólunk szerzője! 1-2! Szatmári 15 méteres bombája Verpecz melléről kipattant, és az érkező Silye 4 méterről a kapuba pofozta a labdát.
84'
Hinora az egyenlítő gólunk szerzője! 2-2! Hinora 24 méteres félmagas lövésénél Verpecz kezéből kicsúszott a a labda, és a jobb sarokban kötött ki!
86'
Majd Balajti 11 méteres bal felső sarokba tartó labdáját védte Verpecz.
87'
Jobb oldali Haladás szögletet kivágtunk.
89'
3 perc hosszabbítás.
91'
Hinora jobb oldali beadását Szatmári 15 méterről fejelte fölé.
94'
Még az utolsó pillanatban is volt esélyünk a győzelemre, de Balajti bal oldali beadását Verpecz kivetődve megfogta. Vége a találkozónak. Az utolsó negyedóra izgalmassá vált, és akár a győzelmet is megszerezhettük volna. Ám csapatunk így is öt forduló után veretlen.