Helyszín: Király Sportlétesítmény

1'
A Haladás kezdte a mérkőzést.
12'
A jobboldalon egy laposan előrerúgott labdát az oldalvonal mellett Vass átlépett, amivel becsapta védőjét. A labda így tovább gurult, amire lecsapott Bori Gábor, aki megiramodott a jobb szélen, lapos beadását pedig Novák Csanád juttatta a védőjét megelőzve Rózsa Dániel kapujába (1-0).
15'
Radó sprintelt a labdáért, de Pajovics becsúszása a játékszert és Radót is elvitte. A Haladás büntetőért reklamált, ám a játékvezető sípja néma maradt.
16'
Ivószünet a tikkasztó, forró 35 Celsius fok körüli kánikula miatt. Az összes mérkőzésen negyedóránként volt 1 perces pihenő.
24'
Lázok beadására Novák érkezett, de Jánvári még időben odaért, és felszabadított.
26'
Czvitkovics Péter rúghatott jó helyről szabadrúgást, azonban lövésével pár centit tévedett.
30'
Vége az első félidőnek, amelyben egyértelműen irányítottuk a mérkőzést.
36'
Novák Csanádot ugrattuk ki, aki egy csellel elfektette Markovicsot, de pont az előtte elfutó Lázok Jánost találta el, aki a hálóba lőtte a labdát, viszont lesen tartózkodott, így a játékvezető érvénytelenítette a találatot.
44'
Vida lépett ki és centerezett, Novák azonban a kapu fölé perdített. A játékvezető befújta a lest, így kirúgás helyett szabadrúgással jöhetett a vasi együttes.
48'
Egy bal oldali beadást követően Czvitkovics Péter kapásból bombázott a szombathelyiek kapujára, Rózsa elképesztő bravúrral hárította a próbálkozást.
52'
Radó ugratta ki Martínezt, aki elvitte a kapus mellett, ám Hermány elsodorta a zöld-fehérek támadóját, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.
55'
Gál Mátyás használta ki a szombathelyi védők tétovázását, és elhozta a labdát, majd átemelte a kifutó Rózsát is, de pár centit tévedett.
60'
Az utolsó percekben a Haladás megpróbálta az egyenlítést, ám sikerült megőriznünk 1-0-ás előnyünket, és 3. nekifutásra (2007 és 2009 után) első alkalommal hazavihettük a méteres Király Kupát.