Vasas FC - Szolnoki MÁV FC

2022. március 06. 17:00

Játékvezetők: Kovács J. Zoltán. Segítői: Aradi József, Bede Tamás.
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 17:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 26. fordulójában a Vasas FC - Szolnoki MÁV FC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Az Illovszky Rudolf stadionban plusz 7 Celsius fokos levegőhőmérséklet, enyhén felhős, szélcsendes idő van.
Csapatunk 2 helyen módosult a Kecskemét elleni 1-0-ás győzelmet elért kezdőcsapathoz viszonyítva: ezúttal Márkvárt és Zimonyi kezd, Hinora illetve Feczesin helyén.
A vendégegyüttes az előző fordulóban otthon 0-0-ás döntetlen játszott a Csákvárral. Az akkori kezdőcsapathoz viszonyítva ma két eltérés van. Bekerült Sipos, és Busa, míg kikerült a kezdő 11-ből Szabó A., és Papp.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A mérkőzést csapatunk kezdte.
3'
Egy jobb oldali nagy bedobást Hleba fejelte 12 méterről kapura, ám Jova a bal felső sarok elől lehúzta a labdát.
11'
Berecz első gólunk szerzője. Silye bal oldali beadását Berecz 17 méterről, középről, a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1-0!
25'
Zimonyi ugrott ki Berecz labdájával a bal összekötő helyén, a kifutó Hegedüs felett átemelte, de a labda a felső léc fölé szállt.
28'
Szabadrúgáshoz jutott a Szolnok a bal szélről. Beívelt labdát kifejeltük, majd Hleba 22 méterről középről mintegy 4 méterrel a kapu fölé bombázott.
31'
Radó második gólunk szerzője. Silye adta be a bal szélről ezúttal is és az ötösnél érkező Radó a hosszú oldalon jobb belsővel a kapu közepébe lőtt. 2-0!
41'
Bal oldali szöglethez jutottunk. Pekár beívelése után felszabadítottak a vendégek.
43'
Újabb bal oldali szöglethez jutottunk. Pekár beadását kivágták a vendégek.
44'
Jobb oldali szögletet végezhetett el Pekár. Beadása után Pátkait látta szabálytalannak a játékvezető, úgy vélte lökött játékosunk. Sárga lap.
44'
45'
Vége az első félidőnek. Biztosan vezetünk a sereghajtó ellen.
47'
Nincs változtatás a szünetben. Ugyanabban az összetételben folytatták a csapatok.
52'
Bal oldali szögletet végezhetett el Pekár. Beívelését Iyinbor sarkalta meg a rövid oldalnál, de utána már sikerült felszabadítani a vendégeknek.
55'
Radó ugorhatott volna ki a jobb összekötő helyén, 13 méterre a kapujuktól, de Hegedüs kivetődve megszerezte előle a labdát.
59'
Pekár kapott labdát a jobb szélen, majd néhány jó csel után 15 méterről a 16-os sarkától ballal a kapu fölé lőtt, 1,5 méterrel.
61'
Busa húzott el a jobb szélen, ám lapos középre adását Jova kivetődve kaparintotta meg.
68'
Csere. Lakatos I., és Csörgő állt be, Irmes és Sipos helyére. Nálunk pedig Cipf és Ihrig-Farkas állt be, Pekár, és Radó hagyta el a pályát.
69'
Ihrig-Farkas jobb oldali beadását a hosszú oldalon, 7 méterről, Pátkai belsőzte kapura, ami nem okozott gondot Hegedüsnek.
71'
Jobb oldali szolnoki szöglet. Tóth L. beadását kifejeltük.
72'
780 néző. Litauszki kapott sárgát feltartásért. Szabadrúgás, bal oldalról, a 11-essel egy magasságban. Kovács szabadrúgása az oldalhálóban landolt.
74'
Szekszárdi kapott sárgát, rúgásért.
77'
Zimonyi ugrott ki középen, elvitte a labdát Hegedüs mellett, jobbra. Amikor már úgy látszott, hogy kisodródik, élesszögből a kapuba emelte a labdát. 3-0!
80'
Tóth L. és Földi helyére Gohér, valamint Kónya állt be. Nálunk Márkvárt és Pátkai helyén Hidi M. és Szilágyi Sz. folytatta.
83'
Tűzijáték a Szolnok kapuja előtt. Előbb Cipf bombáját tolta ki Hegedüs a bal felső sarokból, majd Silye sistergős bombáját védte a vendégek kapusa.
85'
Hleba kapott sárgát, Berecz megrúgásáért.
86'
Bal oldali szolnoki szöglet. Gohér beadását Szekszárdi csúsztatta meg a rövid saroknál, ám Jova a helyén volt.
88'
Dudok állt be Kurdics helyére.
91'
2 perc hosszabbítás. Cipf sárga lapot kapott, feltartásért.
92'
Vége a mérkőzésnek. Sikerült megszereznünk a 3 pontot. Egyelőre átvettük a vezetést, ám a DVTK ma 20 órától kezdi mérkőzését a Győr ellen. Legközelebb szerdán, Pécsett lép pályára csapatunk. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket. Hajrá, Vasas! Mindörökké, Angyalföld!