Vasas FC - Szentlőrinc SE

2022. május 08. 17:00

Játékvezetők: Sőts Gergely. Segítői: Kovács Gábor, és Baghy Csaba.
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 17:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 36. fordulójában a Vasas FC - Szentlőrinc SE mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Angyalföldön 24 Celsius fokos levegő hőmérséklet, felhős idő van.
Csapatunkban négy változás történt a legutóbbi Szombathely elleni 0-0-ás döntetlent elért kezdő tizenegyhez képest. Kimaradt Otigba, Feczesin, Pátkai és Radó. Helyeikre Litauszki, Márkvárt, Zimonyi valamint Ihrig-Farkas került.
A szentlőrinciek az előző fordulóban hazai pályán szenvedtek 3-1-es vereséget a Csákvár ellen.
Az akkori egy héttel korábbi kezdőcsapathoz képest három változás történt. Kimaradt: Török, Dirjó, és Mervó, míg helyeikre Havas, Rétyi, valamint Németh került.
A hivatalos nézőszám 1675.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék mezben, piros nadrágban, és lábszárvédőben. A vendégek tiszta fehérben. A szentlőrinciek, rendkívül sportszerűen díszsorfalat álltak a kivonult bajnokcsapatunknak! A mérkőzést csapatunk kezdte.
3'
Egymás után két jobb oldali szögletet végezhetett el Hinora, de egyikból sem alakult ki gólhelyzet.
6'
Az első percekben mezőnyjáték folyt.
9'
Márkvárt a bal oldalról előre ívelte a labdát, ám a berobbanó Ihrig-Farkas elől Prokop kivetődve megszerezte a labdát.
13'
Jobb oldali szentlőrinci szöglet. Harsányi beívelését felszabadítottuk.
16'
Szabadrúgással jövünk, a bal összekötő helyéről, a kapujuktól 28 méterre. Hinora kapura lövését Prokop a jobb alsó sarokból öklözte ki.
17'
Zimonyi készítette a le a labdát a jobb szélen, a 16-os sarkánál, Ihrig-Farkas elé, aki ballal lőtt, ám a középre laposan érkező lövést Prokop biztosan védte.
30'
Grumics taglózta le hátulról Hinorát. Sárga lap nincs.
35'
Cpf indult be a jobb összekötő helyén, majd 8 méterről laposan lőtt, de egy védő lábáról felperdült és Prokop könnyű zsákmánya lett.
38'
Ihrig-Farkas és Cipf oldalt cseréltek, most a jobb szélen rohamos Cipf.
41'
Silye 30 méteres lövése centikkel. süvített el a felső léc felett.
43'
Hinora jobb oldali szöglete után Litauszki 7 méterről, a bal oldali öt és feles sarkáról, fordulásból a bal alsó sarokba lőtt. 1-0!
45'
Nincs hosszabbítás. Vége az első játékrésznek.
46'
Nincs csere egyik oldalon sem.
48'
Grumics kapott sárga lapot, mert elgázolta a kezdőkörben Hinorát, akit ápolni kell.
53'
Hinora 23 méteres jobb összekötö helyéről leadott lövését Prokop a bal sarok elől a melléról szögletre perdült a labda. A szöglet után Berecz bombázott a 25 méterről a jobb alsó sarokba, de Zimonyit a lövéskor lesen látták, aki zavarta a kapust. Ezért a gól érvénytelen.
54'
Cipf kapott sárga lapot, kezezésért.
59'
Cseréltünk. Lejött a pályáról Ihrig-Farkas és Márkváer. Bejött Feczesin, valamint Pátkai.
63'
Cipf jobb oldali beadását Feczesin előre vetődve fejelte a bal alsó sarokba, de az asszisztens lest intett.
64'
Hinora jobb oldali beadását Feczesin a 11-es pontról fejelte a bal felsős sarok felé, de Prokop bravúrral kitolta a labdát szögletre.
67'
A vendégek négyes cserét hajtottak végre. Lejött a pályáról Szabó, Grumics, Keresztes, és Németh. Beállt Mervó, Biben, Mucsányi, valamint Drjlo.
69'
70'
Egy jobb oldaléról érkező beadást a bal oldali öt és feles sarkáról Harsányi fejelte a bal felső sarokba. 1-1.
73'
Zimonyit Radó váltotta.
74'
Márkvárt tört be a 16-oson belülre, majd laposan erősen középre lőtte a labdát, ahol Cipf érkezett és lendületből a bal sarokba bombázott. 2-1!
75'
Rétyi kapott sárga lapot buktatásért.
83'
Silye bal oldali lapos beadását Feczesin 12 méterről, kapásból ballal a jobb alsó sarokba lőtt. 3-1!
86'
Cseréltek a vendégek: Harsányi helyére Bányai állt be. És mi is cseréltünk kettőt. Elhagyta a pályát Hinora és Cipf. Helyeikre Szilágyi Szabolcs, továbbá Pekár állt be.
88'
Silye negyedik gólunk szerzője. Pekár tört be a jobb összekötő helyén a 16-oson belülre. Úgy tűnt, hogy a védők szerelnek, de Prokopra vártak, ám Silye a kaputól 4 méterre ott termett, és spiccel a kapuba lőtt a tétovázó vendégek között. 4-1!
89'
Drjlo kapott sárga lapot buktatásért.
90'
1 perc hosszabbítás!
91'
És vége a mérkőzésnek. Biztos győzelmet arattunk. Szép volt, Fiúk, Bajnokhoz méltóan játszottunk ma!