Vasas FC - Soroksár SC

2020. november 08. 17:00

Játékvezetők: BOGNÁR TAMÁS. SEGÍTŐI: TŐKÉS RÓBERT, BERÉNYI ÁKOS
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat! A Merkantil Bank NB II-es Liga 16. fordulójában a Soroksár együttesét fogadjuk. Az Illovszky Rudolf stadionban 11 Celsius fokos levegőhőmérséklet, szélcsend, derült ég fogadta a Játékosokat, és a Szurkolókat.
Ellenfelünk, négy helyezésszámmal mögöttünk, a 10. helyet foglalja el a tabellán. Csapatunknál három ponttal kevesebbet, 21 pontot szereztek.
Csapatunkban két változás történt a négy nappal ezelőtt a Péccsel elleni 0-0-ás döntetlent elért csapat összeállításában.
Viczián és Pekár helyett, Litauszki és Balajti a kezdőcsapatban.
A vendégeknél egy változás történt a legutóbbi bajnoki mérkőzéshez viszonyítva, amelyen Gyirmóton 1-0- ás vereséget szenvedtek. Bene helyén Kópis játszik.
A hivatalos nézőszám: 818.

1'
Csapatunk a hagyományos piros-kék-pirosban, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A mérkőzést a Soroksár kezdte.
2'
24 méterre szabadrúgáshoz jutottunk. Silye Erik lövése a sorfalon irányt változtatott, és a bal ra mozduló Varga mellett a job sarokba vágódott a labda. 1-0!
3'
Magyari a szabadrúgás előtti szabálytalanságért sárgát kapott.
5'
Balajti, 12 méterről középről, Varga kezét érintve a bal felső sarokba bombázta, Silye baloldali beadását. 2-0!
9'
Gyömbér próbálkozott középről, 23 méterre, de Jova biztosan fogta a bal felső felé szálló labdát.
13'
Terbe szöktette a beinduló Radót, aki a jobbösszekötő helyén 12 méterről lőtt, de a kivetődő Varga testében elakadt a labda.
16'
Terbe jobboldali beadását a hosszú oldalon, az ötös sarkánál Balajti a levegőben, fordulásból rálőtte, a labda a földről pattant a jobb felső sarok felé, de Varga védett.
19'
Terbe jobboldali beadását középen érkező Feczesin 7 méterről a kapu bal oldalába lőtte! 3-0!
22'
Lovrencsics 18 méterről, középről jobbal fél méterre a bal kapufa mellé lőtt, laposan.
25'
Bal oldali Soroksár szöglet. Pászka beadását kifejelte Feczesin.
30'
Terbe jobb oldali beíveléséről három játékosunk is lemaradt, Feczesin, Balajti, és Radó.
33'
Pátkai jobb oldali 16-os sarkáról leadott lövése elakadt egy védőn. A szöglet után felszabadítottak a védők, amivel Orosz iramodott meg a balösszekötő helyén, aki 15 méterről lőtt, de Jova óriási bravúrral a levegőben úszva, kiütötte a bal felső sarok felé tartó labdát.
36'
Gengeliczki helyére Takács állt be.
38'
Balajti és Varga kapus futott versenyt egymással szemben a labdáért, Varga el tudta rúgni estében, a labda Pátkai elé került, aki 40 méterről kapásból kapu felé ívelte, de labdája több méterrel a jobb kapufa mellé szállt.
42'
Radó-pátkai Radó kényszerítőzés után, a jobb oldalon, az alapvonalról laposan középre adt a labdát Radó, de a bevetődő Feczesin lemaradt a kapu torkában a labdáról.
44'
Bal oldali szöglethez jutottunk. Balajti beívelését felszabadították a soroksáriak.
46'
1 perc hosszabbítás. Derekas 18 méterről középről ráívelte kapura a labdát, ami a kint álló Jova felett a felső lécről pattant ki.
46'
Cserélt a Soroksár. Kópis és Magyari helyére Szerető és Bene állt be.
47'
51'
Radó tolta ki a labdát a tőle jobbra robogó Feczesin elé, aki 14 méterről, a jobbösszekötő helyéről laposan a jobb alsó sarok mellé lőtt, fél méterrel.
53'
Pászka sárga lapot kapott, buktatásért.
55'
Balajti 28 méterre a kaputól, a jobb oldalvonal mellől elvégezett szabadrúgását Feczesin a kaputól 11 méterre ráfejelte, de lökésért ellene ítéltek szabadrúgást.
57'
Silyét buktatták a bal oldali ötös sarkához közel, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.
61'
Lovrencsics szépített! Egy balról érkező lapos beadást, 1 méterről, estében Lovrencsics a kapu közepébe lőtte. 3-1!
63'
Balajti bal oldai szögletét Kovács bombázta rá, de Varga fölé tolta. Az újabb szögletet Pátkai fejelt rá, de Varga ezt is fogta.
64'
Orosz helyére Hudák állt be.
68'
Balajti helyén Pekár folytatta.
69'
Pászka bal oldali beadását Lovrencsics 2 méterről ráfejelte, de Jova bravúrral védett.
70'
Radót klasszikus módon buktatták a kaputól 6 méterre, mielőtt lőhetett volna. De sárga lapos figyelmeztetést, műesésért Radó kapott.
73'
Takács is sárgát kapott buktatásért.
75'
Pekár kapott sárgát buktatásért.
76'
Lovrencsics helyére Gárdos állt.
77'
Pekár a kaputól 10 méterre a balösszekötő helyén, egy esernyő csel után, már nem jutott lövéshez, mert Varga kivetődve megszerezte a labdát.
85'
Feczesin és Radó helyére Köböl és Szatmári állt be.
86'
Pekár 17 méteres középről leadott lapos lövését védte Jova.
88'
Bal oldali szögletet végezhetett el a Soroksár, de Litauszki kifejelte a mezőnybe.
90'
3 perc hosszabbítás.
91'
Murka állt be Pátkai helyére.
93'
Vége a találkozónak, amit biztosan nyertünk meg. Szép volt Fiúk! Ezzel felléptünk az 5. helyre.