Vasas FC - PMFC

2021. július 25. 17:00

Játékvezetők: Czene-Joó Ádám. Segító: Apkó Tamás, Jana Gergő.
Helyszín: Illovszky-stadion (zárt kapuk)
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 17:00 órakor elkezdődik a Vasas FC - PMFC felkészülési mérkőzés, amely zártkapus lesz. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat. A mérkőzés kétszer 45 perces lesz. Az Illovszky Rudolf stadionban 31 Celsius fokos, napsütéses idő van. A találkozót videón is rögzítjük, amelyről néhány perces összefoglaló is készül.

1'
Csapatunk piros-kék-pirosban, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A mérkőzést a Pécs kezdte.
2'
Futó lőtt 18 méterről középről 3 méterrel a kapu fölé.
4'
Silye a felezővonaltól ívelt Balajti felé, de Helesfay kifutva megelőzte csatárunkat.
7'
Silye beadásába léptek bele, szöglet balról. Sztojka beívelését a rövid saroknál Rácz vágta ki a stadionból. Sztojka újabb szöglete után Balajti jutott lövéshez 10 méterről, de egy védő még közbe tudott lépni, és blokkolt.
16'
Balajti indította a jobb szélen felfutó Hinorát, aki visszaadta a 16-os vonalánál érkező Balajtihoz, akinek lövését védte Helesfay.
21'
Hinora futott versenyt két védővel. Rácz röviden fejelte haza, Hinora elérte a kapus előtt, átemelte Helesfay felett, de a labda centikkel a bal kapufa mellé szállt.
25'
Radó bal oldali beadását Sztojka a 11-es pontról lőtt, de a kapus védett.
30'
Sági jobb oldali beadását Bíró lőtte a 11-es pontról lőtt, de Jova bravúrral védett.
34'
Sztojka végzett el szabadrúgást bal oldalról a 16-os vonalával egy magasságban, de egy védő kifejelte. Majd a rövid sarokra érkező szögletet egy védő fejelte ki Szivacski elől.
38'
Balajti passzolta be a 16-os vonalánál helyezkedő Radóhoz, aki higgadtan a jobb felső sarokba csavart. 1-0!
40'
Szinte az ellentámadásból egyenlített a Pécs. Bírót hagyták üresen védőink a 16-os vonalánál, középen, aki jobbal nagy gólt lőtt. 1-1.
45'
Véget ért az első játékrész. A helyzetek alapján igazságos az 1-1-es eredmény.
46'
Pátkai jött be Sztojka helyére. Helesfay helyére Bukrán állt be, míg Tihanyit Geiger váltotta.
47'
A bal összekötő helyéről, a 16-os vonaláról végzett el szabadrúgást Ivanovic révén a Pécs. A bal felső sarok felé csavarodó labdát Jova a levegőben úszva ütötte oldalra.
52'
Silye futott el a bal szélen, éles középmagasan belőtt labdájára a hosszú saroknál Szivacski estében, becsúszva centikkel lőtt a kapufa mellé.
61'
Hinora és Balajti helyére Bobál és Szalai állt be.
62'
A Pécs is cserélt. Hegedűs és Bíró helyén Adamcsek és Marques-Airosa folytatta.
65'
11-eshez jutott a Pécs. A frissen beállt Marques-Airosát buktattuk.
66'
Adamcsek Jovát érintve a kapu közepébe lőtt. 1-2.
71'
Az ivószünet után cserélt a Pécs. Bejött Kövesdi, Kursán, Svedyuk, lejött Futó, Bartha, Ivanovic.
74'
Adamcsek kapott egy ajándék labdát, és 16 méterről a balösszekötő helyéről ballal lőtt, de Jova védte a középre tartó lapos labdát.
79'
Terbe állt be Szivacski helyére.
82'
Rácz kapott sárgát, Bobál lerántásáért.
84'
Berecz bombázott centikkel a bal kapufa mellé, 25 méterről.
86'
Geiger ment el a jobb szélen, és szinte az alapvonalról a vetődő Jova mellett a hosszú jobb alsó sarokba lőtt, laposan. 1-3!
90'
Véget ért a találkozó. A második félidei teljesítményével megérdemelten nyertek a vendégek. A bajnoki főpróba ugyan nem sikerült, de a jövő héten az Ajka ellen a hazai nyitányon reménykedünk egy jobb eredményben.