Vasas FC - PMFC

2021. április 23. 20:00

Játékvezetők: Szilasi Szabolcs. Segítői: Huszár Balázs és Mohos Milán.
Szeretettel köszöntjük tisztelt Szurkolóinkat és Olvasóinkat!
A Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 34. fordulójának nyitómérkőzésén a negyedik Pécs együttesét fogadjuk.
A találkozó 20:00 órakor kezdődik.
Angyalföldön az Illovszky Rudolf stadionban 13 Celsius fokos levegőhőmérséklet, derült ég, szélcsend fogadta a Játékosokat.
Ellenfelünk a 33. forduló után 60 ponttal a 4., helyet foglalja el a tabellán, 8 ponttal szereztek kevesebbet, mint éllovas csapatunk.
Csapatunkban, a múlt vasárnap Kaposváron 2-1-es győzelmet arató kezdő tizenegyéhez viszonyítva egy helyen módosított Schindler Szabolcs vezetőedzőnk.
Hiányzik Feczesin. Helyette Balajti lép pályára a kezdő tizenegyben.
A vendégeknél pedig az előző fordulóhoz képest - amikor hazai pályán 1-1-es döntetlent játszottak a Szeged csapatával – három helyen van változás a kezdő tizenegyben. Rácz, Bartha és Gajág helyett Németh, Futó, valamint Kónya kap lehetőséget vezetőedzőtől ma este.
A mai mérkőzésen többen sérülés, betegség, vagy eltiltás miatt nem játszhatnak. Sérüléséből lábadozik Sági Milán, Szabó Zalán és Bajner Bálint. Várhatóan szintén kihagyás vár a COVID-19-ből felépülő Bohata Ádámra és Óvári Zsoltra.
Piros lapos eltiltás miatt nem számíthat a szakmai stáb Króner Martinra, valamint Rácz Lászlóra sem.
A mérkőzést szurkolók nélkül, zárt kapuk előtt rendezik meg.

1'
Csapatunk a hagyományos piros-kék-piros összeállításban, míg ellenfelünk fekete-fehér-fehérben lépett pályára. A találkozót a pécsiek kezdték.
4'
Silye beadását blokkolták. Bal oldali szögletet végezhet el Szatmári. Középmagas beadását a rövid saroknál Balajti csúsztatta meg, és a labda a kapu közepében kötött ki. 1-0!
7'
Egy jobb oldali beadást Adamcsek fejelt 10 méterről a felső lécre.
9'
Grabant 22 méteres középről leadott lövése 3 méterrel a bal alsó sarok mellett hagyta el a játékteret.
10'
Hegedüs Márk megsérült. Az oldalát, és a combhajlatát fájlalta. néhány percig emberelőnyben játszunk.
11'
Szatmári szabadrúgást végzett el a jobb oldalvonaltól, Litauszki fejesét egy védő rúgta ki.
12'
A megsérült Hegedűs helyére Keresztes állt be.
15'
Radó szöktette volna a bal összekötő helyén beindult Hinorát, de Helesfay felkapta előle a labdát.
17'
Szivacski rúgott össze Némethtel, de játékosunk kapott sárga lapot.
23'
Egy nagy Futó bedobás után az ötösünknél pattogott a labda, de Otigba eszmélt és kivágta a labdát. Adamcsek bal oldali szögleténél lökték Radost, kifele szabadrúgás.
27'
Adamcsek szabadrúgása után, amit a bal oldalvonal mellől ívelt be, Németh lökte be a kapunkba Radost. Rövid ápolás után tudta folytatni a játékot.
29'
Radó lőtt 17 méterről, a bal összekötő helyéről, de a léc alá tartó labdát a pécsiek hálóőre fölé tolta. Szatmári bal oldali szögletét a hosszú oldalon Balajti vette le, majd a bal alsó sarok mellé bombázott.
31'
Futó jobb oldali nagy bedobását Németh fejelte kapura, de Rados könnyedén hárított. Majd egy bal oldali beívelést Geiger 7 méterről rálőtte, de Rados bravúrral védett lábbal.
33'
Hinora tört volna kapura, de az utolsó pillanatban szögletre hárított egy védő. Szatmári jobb oldali szögletét Silye 8 méterről ráfejelte, ám Helesfay bravúrral kitolta a bal alsó sarok felé tartó labdát.
36'
Otigba kapott egy rúgást Geigertől. Sárga lap.
38'
Egy bal oldali lapos beadásról centikkel maradt le Baljti, és Hinora, de a védők felszabadítottak szögletre, ami veszélytelen lett.
40'
Otigba kapott sárgát, utánrúgásért.
43'
Hinora 18 méteres lövésébe léptek bele. Jobb oldali szöglet. Szatmári beívelését Viczián fejelte rá 13 méterről, de egy védő kivágta a labdát.
44'
Szatmári-Balajti-Szatmári kényszerítőzés után, csapatkapitányunk 12 méterről a bal oldalhálóba lőtt.
45'
1 perc hosszabbítás.
46'
Vége az első játékrésznek. Csapatunk korai góllal vezetést szerzett, és tartja előnyét.
47'
A csapatok változatlan összeállításban folytatják a játékot a második félidőben.
54'
Futót kell ápolni. Ismét emberelőnyben játszhatunk.
55'
Szatmári 23 méterről lőtt, de Helesfay a léc alól fölé tolta. Futó visszatért. Szatmári bal oldali szögletét Litauszki csúsztatta a bal kapufa mellé.
57'
Szatmári bal oldali lapos beadásáról éppen hogy csak lemaradt Balajti, Helesfay kivetődve fogta meg a labdát.
60'
Geiger 17 méteres lövésébe tette bele a fejét Adamcsek, így a labda fél méterrel ment a léc fölé.
62'
Keresztes és Tölgyesi helyére Óvári illetve Bartha állt be.
63'
Adamcsek végzett el szabadrúgást a jobb oldalvonaltól, a kapunktól 35 méterre, Preklet 7 méterről a kapu mellé fejelte a labdát.
65'
Radó ugrott ki a bal oldalon, betört a 16-oson belülre, ám Helesfay bravúrral védett.
68'
Adamcsek helyére Tihanyi állt be.
70'
Bal oldali pécsi szöglet. A beadás után Grabant lőtt 15 méterről, középről, de Rados, vetődve bravúrral oldalra tolta a labdát.
73'
Hármas cserét hajtottunk végre. Hinora, Viczián és Balajti helyére Birtalan, Vernes és Kovács állt be.
75'
Futó kapott sárga lapot, miután nyakon ütötte a kirobbanó Radót a félpályánál.
80'
Szatmári 16 méterről a a jobb összekötő helyéről, okosan bal belsővel a hosszú jobb felső sarokba csavarta a labdát! 2-0!
83'
Szivacski sérült meg, ápolni kell.
85'
Szatmári helyére Pátkai állt be.
87'
Radó helyére Szilágyi állt be.
88'
Vernes jobb oldali szögletét Otigba a 11-es pontról védhetetlenül a bal felső sarokba fejelte. 3-0!
90'
3 perc hosszabbítás.
92'
Vernest buktatták a kapujuktól 27 méterre középről. Szabadrúgás. Vernes lövése a felső lécen csattant.
93'
Szép volt, nem várt biztos győzelmet arattunk egyik vetélytársunkkal szemben. Győzelmünkkel megerősítettük vezető pozíciónkat. Csapatunk legközelebb szerdán 17:00 órától Soroksáron lép pályára.